Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Sasquatch15: no dobra, ale ile ma zarabiać robol, którego da się zastąpić pierwszym lepszym żulem spod sklepu?XDD 10k/msc?

Poza tym na start 2500 netto + premia czyli pewnie jakies 2800, więc okej stawka jak na stanowisko na którym się sprawdzi ktoś z 50iq
@MokebeSenegal23cm:

@Sasquatch15: Przecież to jest normalna stawka na produkcji nie w automotive. 95% firm tyle daje na start produkcyjnym, pracowałem w 3 firmach i zawsze dostawali
Jak wszyscy będą zarabiać o X więcej, to automatycznie wszystko będzie odpowiednio droższe.

Za pensję minimalną żyje w Polsce już ponad 2 miliony ludzi. Na pewno nie jest im lekko, ale chyba nie powiesz, że nie mogą się utrzymać i chodzą żebrać?


@bukimi: i będą mieli pieniądze by kupić usługi lub produkty które produkujesz. Rozejrzyj się typie - bogate państwa to takie gdzie robol z fabryki żyje jak człowiek a nie
@Sasquatch15: pracowałem tam.
Więc widziałem tę ogrzewaną halę( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest tak tak połowicznie ogrzewana. Latem jest tam z 50'C od blachy na dachu, a zimą to co na zewnątrz( ͡º ͜ʖ͡º)
Kwota która tam jest wpisana jest tą która trafia na konto, a co miesiąc ustawia się kolejka po tzw. kopertę.
Możliwość rozwoju jest taka że można sobie rozwinąć blachę
@Sasquatch15: najniższa krajowa to jest 3010 brutto czyli 2350 netto. Tu facet daje ciut wyzej niż najniższa krajowa. Za najniższą krajową w Polsce pracuje prawie połowa kraju, więc niestety takie są smutne realia. Nie każdy mieszka w Warszawie, wiec takie ogłoszenie to norma.
@radziuxd: dlatego pisze ze 95%. Znam jedna taka firmę(ciężko to nazwać januszexem gdy zatrudniasz 10k+ osób w plancie),Nawet i 4k na start zarobisz. Są firmy w których zarobisz tyle oczywiście, ale jest ich bardzo mało. No i w nich albo musisz coś umieć albo masz szkodliwe warunki pracy, co z automatu daje więcej. W tym przypadku niecwymagaja niczego, możliwe ze poszukują kogoś kto wykona prace jak „przyuczona małpa” i tyle.
@MokebeSenegal23cm gówno nie ok, za Odrą ten sam zarobi 9kzl kiedy zrozumiecie że bogate społeczeństwo to dobre społeczeństwo. Każdy powinien zarabiać tyle żeby żyć


@fraciu: Tak, tak. W Polsce zarabia sie mniej, bo ludzie zapomnieli się upomnieć o normalne stawki. Jak ludzie na kasie w Lidlu zrobią protest, to dostaną w polsce niemieckie stawki. To samo ludzie z Mołdawii, czy innej Ukrainy - dali się oszukać i dostali 3x mniejsze wypłaty
@Sasquatch15: Widzę że znowu wykopki w formie i robią dziwne fikołki.
Bronią janusza że płaci wielkie gówno bo przecież nie trzeba mieć wielkich kwalifikacji xD

Jestem pewien że jakość życia za taką pensje musi być super zwłaszcza w takim mieście który jest obok jeszcze większego. A na produkcji to tylko debile kończą. Normalnie po studiach dostajesz robotę z pocałowaniem rączki , 8k i Anete jak najdalej od pliota do twojej klimy
źródło: comment_1656057205t8M0usyYUx02dnTjyvfSWA.jpg
@fraciu: Kiedy Wy wreszcie zrozumiecie że wynagrodzenie pracownika jest wypadkową wartości jego umiejętności, podaży tego rodzaju pracownika na rynku, regulacji państwowych i fiskalnych ? Przez 4 lata wykonywałem pracę którą może wykonać każdy debil, nawet po polsku nie musiałby mówić. Nie wymagała żadnych umiejętności, zadnego doświadczenia, formalnej edukacji. Takie stanowisko jest łatwo wypełnić, a więc podaż jest wysoka. Pracodawca nie jest zmuszony zawyżać stawki żeby znaleźć pracownika, pracownik o tym profilu
powinien zarabiać tyle by bez problemu się utrzymać i żeby jeszcze mi zostało, a taki nauczyciel itd. powinien


@zakamuflowany_fetyszysta: Co to znaczy że powinien? Jest jakieś prawo mówiące że pracownik fizyczny powinien zarabiać tyle żeby mu jeszcze zostało?

Przypominam że praca nie jest przymusowa, jeśli do właściciela nie zgłosi się nikt chcący pracować za 2500 to ten podwyższy płacę.
@Vladimir_Kotkov: @Viado: @DobrzeNaoliwioneLozysko: każdy człowiek powinien zarobić tyle, żeby było go stać na opłacenie rachunków i godne życie. Niezależnie od tego czy jest debilem czy nie. To że wasze proste zawistne mózgi tego nie ogarniają to tylko świadczy o waszym zacofaniu. Nie każdy jest stworzony do projektowania promów kosmicznych, niektórzy są mniej inteligentni a nie którzy nie mieli szczęścia w życiu, urodzili się w zjeb$#j rodzinie, na wiosce itp.