Wpis z mikrobloga

Kredyt gotówkowy aktualnie jest absurdalnie tani. Dziś pojawiła się oferta oprocentowana na 7.99%. Najtańsze oferty wynosiły tyle przy zerowych stopach procentowych. Czyli teraz ich koszt to 15%

Przenosząc taki kredyt nasza rata zmaleje z 1613 zł do 1213 zł przy kwocie 100000 zł na 10 lat. To aż 25%. Są także oferty ze stałym oprocentowaniem na 11.99%.

To sytuacja bardzo wyjątkowa. Kredyt gotówkowy jest tańszy od hipotecznego. Ponad 5% poniżej inflacji. Stanowi to alternatywę dla zakupu działki, nieruchomości czy wykorzystania środków jako dźwignie inwestycyjną.

W ciągu następnych dni wrzucę kilka artykułów o tym jak tą sytuacje wykorzystać. W kontekście hipotecznym czy firmowym. Pomogę także w przeniesieniu jeśli posiadacie kredyt gotówkowy.

#kredyt #inflacja #kredythipoteczny #banki #finanse #ekonomia #inwestycje #oszczedzanie #nieruchomosci #pieniadze
droetker4 - Kredyt gotówkowy aktualnie jest absurdalnie tani. Dziś pojawiła się ofert...

źródło: comment_16559045138jMDLc9nbKsOlMW8uyw2Mc.jpg

Pobierz
  • 21
@KromkaMistrz: kredyty gotówkowe nigdy nie były oprocentowane niżej niż 6/7%. Nie rozumiem dlaczego uznajesz to za kłamstwo? Oferta na 8% zawsze była bardzo konkurencyjna i dobra w dowolnym momencie trwania ostatniego cyklu.
W ciągu następnych dni wrzucę kilka artykułów o tym jak tą sytuacje wykorzystać. W kontekście hipotecznym czy firmowym.


@droetker4: Bierzemy kredyt z oprocentowaniem poniżej naszego "głównego", całość wpieprzamy jako nadpłatę i obniżamy ratę głównego tak, by co najmniej pokryła się z ratą na ten nowy, tańszy.
@droetker4: jak były niskie stopy to kupiłem mieszkanie za kredyt gotówkowy 7,2%. Oprocentowanie mi się na nim nie zmienia i na dzień dzisiejszy jest on tańszy od mojego kredytu hipotecznego. Jedyna wada to fakt, że jest rozpisany na 5 lat i mimo wszystko rata nie jest zbyt niska
@witam12: bo takie oferty najpierw idą innym kanałem. Czasami pojawiają się później, czasami wcale. Wszystko zależy od wewnętrznej polityki banku. Oferta jest już aktualna i będzie na pewno w najbliższym czasie.
@droetker4: Bierzemy kredyt z oprocentowaniem poniżej naszego "głównego", całość wpieprzamy jako nadpłatę i obniżamy ratę głównego tak, by co najmniej pokryła się z ratą na ten nowy, tańszy.


@Filipterka25: Trzeba zwrócić uwagę na to, że kredyty gotówkowe co do zasady są udzielane na krótszy okres niż kredyty hipoteczne. W efekcie to rozwiązanie zwiększy miesięczną płatność. Trzeba też pamiętać o ewentualnych kosztach związanych z kredytami gotówkowymi, takimi jak prowizja i ubezpieczenia.