Wpis z mikrobloga

Może będę tego żałował, ale trudno.
Level 33, wzrost 183cm, waga 114,6kg. Bolące plecy, bolące kolana, bolące stawy skokowe. Dostałem zestaw ćwiczeń od fizjoterapeuty i dzisiaj wieczorej idę po raz pierwszy na siłownię. Jakieś porady?
Jeśli chcesz być zawołany za miesiąc i usłyszeć o moim progresie, zostaw plusa (nie żebram o plusy - po prostu jeśli za miesiąc będę musiał kogoś zawołać, to zdecydowanie łatwiej będzie mi się zmotywować, żeby chodzić na siłkę regularnie).

#mirkokoksy #mirkokoksy #pokazforme
groman43 - Może będę tego żałował, ale trudno.
Level 33, wzrost 183cm, waga 114,6kg....

źródło: comment_16557926632fh12RBJXeEgpLlglAf28T.jpg

Pobierz
  • 284
  • Odpowiedz
@somskia: głupie pytanie, ale jak liczyć kalorie? Mam apkę fitatu i jest spoko jak mam produkt z kodem kreskowym albo mogę podać, że zjadam np. jabłko. Ale jak to robicie, gdy np. jesz sobie coś na mieście, u znajomych?
  • Odpowiedz
@groman43: Może zabrzmi to głupio. Motywacja jest przereklamowana, pamiętaj że często to walka w twojej głowie. Najważniejsze to wyrobić dobre nawyki ( te na których najbardziej ci zależy) i zniechęcać się do złych nawyków ( które już masz wyrobione ). Polecam książkę Atomic habits, która mówi k technikach tworzenia nawyków i radzenia sobie ze złymi. Powodzenia. We bring each other up not down.
  • Odpowiedz
Jprdl, zadziwiające, ze nadal istnieją ludzie, którzy uwazaja, ze „dieta” 1000 kcal jest dobra do zrzucenia wagi. Jeszcze się zarzekają, ze wspaniale sie czuja i nic im nie jest XD jak można chłopu dorosłemu Głodówki doradzać?


@somskia: hmm, może dlatego, że to działa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Startowałem z ponad 85kg we wrześniu 2021. Jak siedziałem na dupie tak siedzę dalej, jedyne co to zmiana diety +
jfrost - > Jprdl, zadziwiające, ze nadal istnieją ludzie, którzy uwazaja, ze „dieta” ...

źródło: comment_1655808494YOMQ7vJeVgi3MsMBOCztce.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@groman43: Pamiętaj, że słabszy trening jest lepszy niż żaden trening. Idź nawet jak się nie chce, musisz sobie wyrobić nawyk. To bardzo ważne. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@groman43:
1. policz kcal ile #!$%@?
2. zacznij od -500kcal ale nie więcej niż 3000kcal (potem obniżaj co tydzien, ale nie mniej niż 2000kcal)
3. porady w stylu 1000kcal dziennie odrazu zablokuj
4. orbitrek to może 30min co drugi dzien
5. wolne ciężary na siłowni, zacznij od pustej sztangi, przysiad/martwy. ale zanim to zrobisz to zredukuj z 10kg na samych kcal
6. opaska i 10k kroków w dni w które nie
  • Odpowiedz
Jakieś porady?

@groman43: tak, zmień porę chodzenia na siłkę na rano. Spróbuj 3 razy wieczorem, 3 razy rano. Po ilości osób, zobaczysz, że warto wstać wcześniej i chodzić rano.
  • Odpowiedz
@groman43: będziesz miał zakwasy, i będziesz chciał umrzeć, ale i tak idź na trening zgodnie z planem, po prostu rób mniejsze ciężary, byle zrobić. po jakimś czasie miesiąc? dwa? trzy? zakwasy będą tylko wspomnieniem :D
  • Odpowiedz
@somskia: w ten sposób to chłop w ogóle nie schudnie akurat, bo będzie liczyć sobie dług kaloryczny 300 kcla/dziennie, bo można sobie cukiereczka zjeść xD

@groman43: rob diete do 1000 kcal przez miesiąc + intensywne ćwiczenia SIŁOWE + spacery co najmniej 1 h dziennie.- zrzucisz na start circa 10 kg. Tylko musisz sie przyzwyczaić do cierpienia i maksymalnie dużo spać.
Poźniej dokładasz ćwiczeń siłowych, a żeby nie czuc się jak
  • Odpowiedz
@groman43: Nie #!$%@? się, jeśli po 2-3 tygodniach nie ruszy ani 0.5kg. Licz kcal i staraj się odżywiać zdrowo, ale nie jest powiedziane, że nie możesz #!$%@?ć maka, możesz jak najbardziej, tylko wlicz w ten dzień kcal. Dużo ruchu, bieganie na ten moment bym odpuścił ze względu na stawy, bardziej spacery i rower. Proponowałbym siłownie, bo w miarę umięśnione 100kg wygląda lepiej niż 80kg bez mięsa ;) Powodzenia życze, będzie ciężko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@groman43: znajdź sobie jakiś plan treningowy fbw i się go trzymaj, na siłowni nikt nie będzie dawał #!$%@? o to jak wyglądasz i jak trenujesz, nie słuchaj się chudych szczurów szczególnie w ubraniach wk i zazwyczaj trenerzy na sieciowkach gówno wiedzą i najlepiej jest robić na odwrót jak ci powiedzą
  • Odpowiedz
@groman43: Powodzenia Mirku. Sam jestem od miesiąca na diecie, zacząłem znów ćwiczyć, biegam na siłownię 3x w tygodniu przed pracą. Ciężary póki co niewielkie, ale z tygodnia na tydzień jest progres, waga tez już pokazuje troszkę mniej.

Rady ode mnie, które dają mi motywację: jeśli siłownia ma sprzęt typu Tanita, to polecam skorzystać z pomiaru składu ciała. Nie sugeruj się dokładnie wartościami, bo one niekoniecznie są prawdziwe. Ale rób pomiary regularnie
  • Odpowiedz