Wpis z mikrobloga

Pracuję głównie przy komputerze i telefonie. Nie mam za bardzo spotkań, raz od święta wpadnie telko. Nie mam bezpośredniego kontaktu z zewnętrznymi firmami. No dobra, czasami mijam kierowców na placu. Typowa logistyka transportu w zakładzie produkcyjnym.

Przyszły upały, to noszę krótkie spodenki (zwykłe, do kolan, stonowane wzory). I co słyszę? Otóż:

- A ty co, na plażę?
- No, jak dyrektor zobaczy, to cię pogoni.
- A co jak będziesz chciał iść na halę? Nie pójdziesz tak przecież.
- I nikt nic ci nie mówi?

Jedyne kto komentuje te durne spodenki, to inni pracownicy i tylko faceci. Dyrektor ma biuro naprzeciwko mnie, a kierownik siedzi za mną. Nie zwracają uwagi. A ja wychodzę z założenia:

1) Nie mam narzuconego dress code, bo nie ma takiej potrzeby. Zresztą z większością spedytorów jestem na "ty".
2) Próbowałem być elegancikiem, ale czasem trzeba wejść na naczepę, kontener, samemu przenieść czy odebrać paczkę po 35 kg. Kilka tysięcy kroków w półbiegu. Gdzie tu komfort?
3) Skoro dziewuchy mogą się swobodnie przemieszczać i pracować w miniówkach, spódniczkach, sukienkach, szortach i spódnicach, i od 20 lat nikt im nie zwrócił uwagi, to tym bardziej nie widzę problemu.

Artykuły w internecie odradzają ten ubiór. Artykuły napisane przez... mężczyzn.

Panowie, co z wami? Gdzie równouprawnienie, skąd ten strach? Kiedy Polak postawi na swój komfort i przestanie zadowalać opinię publiczną?

#korposwiat #modameska #pracbaza
red7000 - Pracuję głównie przy komputerze i telefonie. Nie mam za bardzo spotkań, raz...

źródło: comment_1655791339cPi95bV7Xqf80VhoXschVB.jpg

Pobierz

Krótkie spodenki w pracy biurowej

  • Można, jeszcze jak 88.6% (8878)
  • Nie wolno 6.1% (607)
  • Trudno powiedzieć 5.3% (533)

Oddanych głosów: 10018

  • 193
Skoro dziewuchy mogą się swobodnie przemieszczać i pracować w miniówkach, spódniczkach, sukienkach, szortach i spódnicach, i od 20 lat nikt im nie zwrócił uwagi, to tym bardziej nie widzę problemu.


@red7000:
W jednej z brytyjskich szkół uczniowie na znak protestu przyszli w "mundurkowych" spódnicach do kolan. Skoro nawet dzieciaki widzą tutaj nieuczciwe podejście to chyba coś jest na rzeczy.

https://www.theguardian.com/education/2017/jun/22/teenage-boys-wear-skirts-to-school-protest-no-shorts-uniform-policy
@mamswojewady: Nie wiem, po co miałbym pobierać odzież roboczą i jeszcze się przebierać tylko w momencie potrzeby. Chociaż bym dostał, gdybym chciał.

@hiperchimera: Napisałem wprost: Nie mam narzuconego dress code. Odchodzisz od tematu.

dresscode w pracy


@piotrass007: Kolejny. Nie mamy żadnych zasad dot. dress code w pracy. Poza tym gdyby był dress code zakazujący mi krótkich spodenek, a u kobiet szorty i miniówki byłyby OK, to byłaby to dyskryminacja.
Panowie, co z wami? Gdzie równouprawnienie, skąd ten strach? Kiedy Polak postawi na swój komfort i przestanie zadowalać opinię publiczną?


@red7000: @gusioo: Ale skoro mamy taką odezwę do mężczyzn to odpowiadam, że niektórzy mają dresscode.