Wpis z mikrobloga

Dochodzę do wniosku, że miałem złe podejście próbując was na sile przekonać, że nie wszyscy agenci nieruchomości są źli, ze są potrzebni i ze ja jestem jednym z tych lepszych.

Dlatego mam do was inne pytanie:
Co waszym zdaniem ja, jako jednostka - agent nieruchomości - powinienem zmienić lub zrobić abyście uważali moja prace za wartościowa?

Nie pytam o pryzmat calego rynku i wszyskich agentów, a jednostki - jak może być wartościowa.

Oczywiście proszę o komentarze które coś wnoszą - „zabij się” lub „rzuć prace” nic nie wnosi bo już probowalem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkanie #nieruchomosci #wynajem
  • 118
Co waszym zdaniem ja, jako jednostka - agent nieruchomości - powinienem zmienić lub zrobić abyście uważali moja prace za wartościowa?


@KromkaMistrz: przede wszystkim pisać uczciwe opisy opisujące stan techniczny mieszkania/domu, a nie kalkulacje z dupy do najbliższej biedronki. Uczciwe zdjęcia, a nie prezentacyjne. Jeżeli nie możesz sprzedać rok nieruchomości, załóż jej KW. Nie bierz prowizji od kupującego.
@hu-nows: wszystkie te rzeczy robie z prostego powodu - działam tylko i wyłącznie na umowach na wyłącznośc.
Każde mieszkanie w mojej ofercie mam tylko ja, ja je znam, ja mam klucze, nie mam problemu z podaniem ulicy i numeru bloku, w esti (CRM dla biur nieruchomosci) sa checkboxy z rzeczami jak ekspozycja okien, media itp - zreszta mam to wszystko w szablonie ogloszenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co waszym zdaniem ja, jako jednostka - agent nieruchomości - powinienem zmienić lub zrobić abyście uważali moja prace za wartościowa?


@KromkaMistrz: Słuchać klienta. Do tej pory pamiętam biuro które się wyróżniało a mieszkania/domu szukałem w 2016. Dwóch chłopaków je prowadziło, mocno mnie zaskoczyło jak zadzwoniłem z ogłoszenia to zanim umówił na oglądanie najpierw zapytał czego szukam, dlaczego akurat to chcę obejrzeć. Na podstawie rozmowy wtedy był w stanie wyczuć czego potrzebuję,
@KromkaMistrz: Wg mnie największym rakiem Waszej branży jest próba brania prowizji od wszystkich i wszystkiego. Jesli sprzedający nie ma czasu na szukanie kupca i korzysta z Waszych usług to on powinien ponosić koszty prowizji. Dokładnie to samo dotyczy kupujących którzy nie chcą marnować czasu na szukanie nieruchomości. Argument, że macie koszty i dlatego #!$%@? na prowizji obydwie strony jest wg mnie argumentem z dupy. Zatruliście branżę swoimi nachalnymi działaniami do tego
Słuchać klienta. Do tej pory pamiętam biuro które się wyróżniało a mieszkania/domu szukałem w 2016. Dwóch chłopaków je prowadziło, mocno mnie zaskoczyło jak zadzwoniłem z ogłoszenia to zanim umówił na oglądanie najpierw zapytał czego szukam, dlaczego akurat to chcę obejrzeć. Na podstawie rozmowy wtedy był w stanie wyczuć czego potrzebuję, co jest warunkiem koniecznym a które kryteria można nagiąć. Wiedział kto sprzedaje, na ile cena jest negocjowalna. Aż poszukałem maila którego mu
Co waszym zdaniem ja, jako jednostka - agent nieruchomości - powinienem zmienić lub zrobić abyście uważali moja prace za wartościowa?


@KromkaMistrz: Twoja praca zawsze będzie trudna na takim rynku jak Polska w którym ludzie są relatywnie przyzwyczajeni do robienia rzeczy samemu i nie są skłonni płacić powiedzmy 2% prowizji za to by ktoś za nich załatwił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
My z żoną jak kupowaliśmy mieszkanie to właśnie przez pośrednika. I chyba się nam trafiło, bo kobietka ogarnęła wszystkie sprawy o których ja nie miałbym pojęcia. Właściciela zmobilizowala, żeby wszystkie rzeczy załatwił w terminie, rozpisała mu co którego dnia ma załatwić. Zawsze była dostępna pod telefonem/odpisywała na maile. Doradca kredytowy/notariusz tez byli od niej i bylo spoko. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z jej uslug. A balem się pośrednika jak ognia bo znajomi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@KromkaMistrz: Ogłoszenia i sami agenci często kłamią, marnując czas potencjalnych klientów. Cena w ogłoszeniu jest, ale gdzieś na końcu okazuje się, że miejsce parkingowe to zakup obligatoryjny, dodatkowe 40k (xD). Albo - 60 m2 (i cena jak za tyle), ale że zdjęć widać, że zapewne jakieś 35, bo reszta to zaadaptowane poddasze. Albo - siedzę sobie na balkonie i słyszę, jak piętro niżej pośrednik zachwala, jak to jest tu cicho i
@KromkaMistrz: Z moich doświadczeń z agentami:
1. Często nie wiedzą nic o nieruchomości. Szukałem działki, więc informacje o mediach i statusie prawnym drogi są raczej bardzo podstawowymi informacjami.
2. Podpisywanie umowy przed obejrzeniem nieruchomości... Agenci chcieli umawiać się pod kościołem i podpisać umowę i nawet nie podawali przy jakiej ulicy jest ten kawałek pola.
Zawsze w takiej sytuacji rezygnowałem z dalszych działań z tą działka, a to tylko działa na niekorzyść
@KromkaMistrz mireczku ty robisz dobra robotę. Problemem są pośrednicy co mają jakieś kupiaste zdjęcia nie ma dokładnej lokalizacji i gówno idzie z nimi załatwić. Ostatecznie sam o wszystko się prosisz, tylko przeszkadzają a potem chcą za to 3k xd
Czy nie uważasz że jeśli kupujący płaci prowizję to macie konflikt interesów? Kupującemu zależy na jak najniższej cenie a Tobie na jak najwyższej z uwagi na prowizję.


@sprintel: uważam, dlatego gdy wchodziłem do branży mówiłem "prowizje płaci strona która zleca działania", bo inaczej jest konflikt interesów i nie wiadomo kogo interesy się reprezentuje. Niestety rzeczywistośc jest inna, branża jest jaka jest, a ja praucuje u kogoś, a nie tylko dla siebie