Wpis z mikrobloga

Dochodzę do wniosku, że miałem złe podejście próbując was na sile przekonać, że nie wszyscy agenci nieruchomości są źli, ze są potrzebni i ze ja jestem jednym z tych lepszych.

Dlatego mam do was inne pytanie:
Co waszym zdaniem ja, jako jednostka - agent nieruchomości - powinienem zmienić lub zrobić abyście uważali moja prace za wartościowa?

Nie pytam o pryzmat calego rynku i wszyskich agentów, a jednostki - jak może być wartościowa.

Oczywiście proszę o komentarze które coś wnoszą - „zabij się” lub „rzuć prace” nic nie wnosi bo już probowalem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkanie #nieruchomosci #wynajem
  • 118
@MilusiMisio: Tez tego nie wiem, bo wszystkie koszta - wystawienie na portalach, reklama, fotograf, video, baner itp ma stały cennik, nie zależny od ceny mieszkania. Ale tak już w branży jest i nikt tego nie będzie zmieniał chyba.
Jedyne wytłumaczenie jest takie ze sprzedaż kawalerki za 300tys jest dużo szybsza często niż domu za 2 mln wiec generuje mniej kosztów obsługi sprzedaży.
@OsiemPiec: Najczęściej płaca obie strony transakcji. Czyli za wynajem mieszkania za 2000, agencja zarabia 4000 zł.
A wynika to z chorych kosztów portali np - otodom od 1 lipca podnosi znowu cennik o 100%. Wiec koszt reklamy i wynajęcie tego mieszkania to często duża cześć tej kwoty.
Ale ponownie - wszyscy tak robią, ja już 10 razy poruszalem ten temat w biurze mówiąc ze jeśli bierzemy prowizje od najemcy, to dajmy
@KromkaMistrz: agenci to rak na rynku nieruchomości. Biorą kasę za nic, nie wiedzą nic o sprzedawanych miezkaniach. Bezużyteczne pajace, raz taki pajac zapomnial kluczy do mieszkania, które miał mi pokazać. Niby cena podana w ogloszeniu, a po przyjsciu okazuje się, że kmiot z agencji będzie sobie urządzał licytacje, bez żadnej infornacji wczesniej o tym cyrku. Agent nieruchomości = bezużyteczny pajac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@KromkaMistrz: myślę że jeśli już najemca płaci za pośrednika, to idealnie byłoby wynegocjować mu lepsze warunki umowy. Jeśli nie da się zbic ceny, to chociaż warunki napraw lepsze dla najemcy. Przy kupnie mieszkania myślę że jedyna, sytuacja kiedy bym czuł że to dobrze wydane pieniądze, to wtedy gdyby agent wynegocjował lepsza cenę niż ja jestem w stanie. Tylko że pewnie sprzedający często się uprze na swoją cenę i nie ma opcji
@KromkaMistrz: jak sprzedawalem mieszkanie to historia wygladala tak - wystawilem ogloszenie. Zglaszaja sie 3 osoby prywatne. Przychodza, marudza, stekaja janusz narzeka ze meblosicanki nie ma tylko meble na zamowienie, i one to sie mu sie rozpadno za 10 lat. Oferuja 20-30% mniej, zbywam go smiechem.

Dzwoni agent, zgadzam sie na pokazywanie czyli podpisujemy umowe jednostronna.
W 3 tygodnie przychodza co 2-3 dni juleczki i oskarki w porshakach, ostatecznie mieszkanie kupuje baba
@KromkaMistrz: prosze panie nieogarze, że obcy musza ciebie uczyc jak powinienes wykonywac swoją prace:

- publikuj ZAWSZE rzut oferowanego mieszkania z gory, z wymiarami, zdjecia to za mało
- podawaj nazwe ulicy przy ktorej znajduje sie mieszkanie , nazwa dzielnicy to za malo, nazwa miasta to za malo, "blisko centrum* to za mało
- pisz wyraznie ile pieter ma budynek i na ktorym pietrze znajduje sie oferowa mieszkanie
- podawaj wystawę