Wpis z mikrobloga

  • 651
A ja wciąż nie mogę uwierzyć że Unia kazała się przerzucić na samochody elektryczne do 2035. Przecież to jest jakiś absurd i kosmos w chwili obecnej. Cena auta, infrastruktura do ładowania, POBÓR ENERGII ELEKTRYCZNEJ, obciążenie jej itd. Jedziesz nad morze z Rzeszowa i musisz robić przymusowy postój powiedzmy w Łodzi na ładowanie xd. Nie wiem ile się ładuje takie auto (właśnie, jakie auto?). Jest tyle rzeczy które się nie uda że to bajka. Ludzie na to nie pójdą, ale Unia już szykuje podateczki na spalinowe, a obstawiam że żeby udupic spalinowe to wymyśla jakiś przepis ograniczający dostępność paliw...elektryk jest zbyt niebezpieczny pod kątem wolności obywatela. Te teorie spiskowe o udupieniu klasy średniej masonach i inwigilacji coraz bardziej wydają mi się prawdopodobne. Jestem przerażony. ( _) aha i jakby ktoś miał wątpliwości: #urojeniaprawakoidalne

#motoryzacja #uniaeuropejska #samochodyelektryczne #samochody
  • 212
  • Odpowiedz
Czekaj, oceniasz monitory tylko pod kątem gier?


@Filipterka25: nie tylko ale rynek gier komputerowych jest przynajmniej o rząd wielkości większy niż rynek grafików komputerowych, to jeden z głównych motorów napędowych jeżeli chodzi o rozwój sprzętu komputerowego, to chyba logiczne.
Już pomijam to że z racji branży mam styczność ze sporą ilością grafików i nikt nie używa CRT. Jeszcze w dzisiejszych czasach gdzie szeroki ekran to standard, ktoś miał by się bawić
  • Odpowiedz
Już pomijam to że z racji branży mam styczność ze sporą ilością grafików i nikt nie używa CRT.


@proszebardzo2: Teraz. Częściowo dlatego, że produkcja CRT-ów praktycznie została zakończona. Popytaj co było osiem, dziesięć lat temu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakub972:

Cena auta


Nie będziesz miał auta i będziesz szczęśliwy, że nie musisz go utrzymywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem ciekawy czy faktycznie niemieckie koncerny już na tyle dopracowały technologie aby zapewnić te auta do 2035 roku? Jeśli dobrze rozumiem od tego roku będą mogli sprzedawać tylko elektryki, a nie słyszałem jak na razie głośnych sprzeciwów Mercedesa, VW albo bmw, że to za wcześnie.

Biorąc pod uwagę,
bn1776 - @jakub972:
Cena auta

Nie będziesz miał auta i będziesz szczęśliwy, że nie m...

źródło: comment_1655210974tWwE79CE6UQb4cr1xKZFl9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jakub972: Kumpel w 2020 roku z Przemyśla do Gdańska jechał 2 dni, bo musiał się ładować - to już szosą niektórzy tutaj szybciej taki dystans :D
  • Odpowiedz
Będzie się zajeżdżało na stację i dostawało nowy zestaw baterii (te by trzeba najpierw ujednolicić, albo chociaż mocno ustandaryzować). Dzięki temu cały proces potrwa kilka minut, jak zwykłe tankowanie. Same baterie będą ładowane osobno, ale dzięki temu będzie trzeba dużo mniej miejsca, no i zawsze coś tam dostępne będzie.


@mlodyapollo:

Porownaj objetosc baterii z objetoscia paliwa potrzebnego do przejechania podobnego dystansu, oraz to jakiego typu infrastruktury potrzebujesz zeby szybko te baterie
  • Odpowiedz
@jakub972: ale co to za brednie o ładowaniu elektryka? Przecież to jest zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku, a nie żaden nakaz jazdy elektrykiem z Rzeszowa nad morze. Jeszcze nie wiadomo, czy w 2035 roku bedzie nas stac na rower, a Ty coś o elektrycznym samochodzie piszesz.
  • Odpowiedz
@jakub972: UNIA JEST SUPER PISOFCU!!!111JEDEN

Pamiętaj, bez Unii bylibyśmy nikim, w dupie, im arschloch. Tylko przewodnictwo NIEMIEC i FRANCJI daje nam jakąkolwiek szansę cywilizacyjną. To nowe prawo jest PROEKOLOGICZNE (zapytaj Greenpeace i Zielonych). Nie ma to żadnego związku z chronieniem niemieckiego przemysłu samochodowego przed importem aut amerykańskich i chińskich!!! Pobudujemy GAZOWE elektrownie i będzie prąd do elektryktów i będzie gites. Pamiętaj jednak, że Węgiel jest zły i Atom jest zły, więc
  • Odpowiedz
@jakub972: Za każdym #!$%@? z idiotów w nitkach takich jak ta co szpuszczają się do rozwoju elektryków i tego, że za 13 lat na 100% będą się super szybko ładowały i miał super zasięg i w ogóle jak to się telefony w 13 lat rozwinęły, więc samochody też muszą, kiedy największym problemem nie są elektryki i ich technologia, tylko to że sieć pamiętająca jeszcze Gierka nie wytrzyma takiego obciążenia, kiedy każdy
  • Odpowiedz