Wpis z mikrobloga

Fascynujące - dzisiaj przypadkiem dowiedziałem się o kimś takim jak Andrzej Dragan z reklamy jego książki na allegro.

Kim jest Andrzej Dragan? Jest 44-letnim warszawiakiem.
Absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale fizyki. A obecnie profesorem na tym wydziale, podobnie jak profesorem wizytującym na Narodowym Uniwersytecie Singapuru - najważniejszej uczelni kraju i jednej z najlepszych i najbardziej prestiżowych na świecie.
Napisał dwie książki na temat fizyki, wydał 50 prac publikowanych miedzynarodowo z zakresu optyki kwantowej, relatywistycznej teorii informacji kwantowej, teorii względności, kwantowej teorii pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach.
Poza tym jest fotografem. Robił sesję między innymi sesje zdjęciowe Madsa Mikkelsena i Davida Lyncha, w fotografii stworzył własną technikę cyfrowej obróbki fotograficznej, nazywaną efektem Dragana. Zdobył nagrodę Fotograf Rok 2007 brytyjskiego czasopisma Digital Camera, a jego zdjęcia były w wykorzystywane w reklamach Playstation czy Xboxa.
Jego wystawy były eksponowane m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i Tokio.
W wolnych chwilach zajmuje się filmem - reżyserował teledyski Quebonafide i Behemotha, w 2020 zrealizował dla HBO Polska jeden z segmentów antologii filmowej "W domu", był nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes oraz Berlin Commercial Film Festival.

Aż dziwi mnie, że ktoś taki jest w Polsce anonimowy

#gruparatowaniapoziomu #fizyka #fizykakwantowa #nauka #kultura #fotografia
F.....o - Fascynujące - dzisiaj przypadkiem dowiedziałem się o kimś takim jak Andrzej...

źródło: comment_1655035867xCfNh7t4HGS32RQsdYs8UW.jpg

Pobierz
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sked: Niewątpliwie, ja tylko prostuję błędne wyobrażenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą, mogę ci zdradzić, że Dragan – niczego nie ujmując jego ogarniętości – akurat na niwie naukowej nie wsławił się jako jakiś wyjątkowy pracuś i płodny umysł, chociaż przeglądając social media, można dojść do wniosku, że innego fizyka w Polsce nie ma i cała nasza nauka spoczywa na jego barkach.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Każdy kto choć odrobinę interesuje się fizyką i ogląda na YT popularyzatorów różnych teorii musiał po prostu musiał trafić na Dragana. Pisanie, że jest on anonimowy bo ty ani twoi znajomi go nie znali jest doskonałym przykładem nietrafionego dowodu anegdotycznego.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: A kto wymyśla kryteria czy ktoś powinien być znany czy nie? I co to w ogóle znaczy że ktoś powinien być znany? Powinniśmy uczyć o nim w szkołach?
Mnie nie interesuje a i fizyka ani fotografia, więc jego osiągnięcia też mnie nie interesują, więc z jakiego powodu powinienem go znać?
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: ostatnio stal sie dosyc popularny, ale jeszcze pare lat temu ,nie tak bardzo . Ogolnie bardzo ciekawa postać, kazdy material,wywiad etc z nim to kolejna dawka wiedzy w pigułce ktora mozna łatwo przyswoić jako laik. Malo kto ma taki dar tłumaczenia tak skompilkowanych kwestii w tak łatwy sposob.
  • Odpowiedz
Aż dziwi mnie, że ktoś taki jest w Polsce anonimowy


@Fan_Morawieckiego: To co powiesz o Ekercie? Paczyńskim? Ulamie? Udalskim? Żurku? Każdy z nich osiągnął niesamowite rzeczy, a dla większości Polaków są kompletnie anonimowi. Dlatego powiedziałbym odwrotnie: smutne, że akurat Dragan bryluje w mediach i wielu internautów sądzi, że to największy mózg w kraju. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Aż dziwi mnie, że ktoś taki jest w Polsce anonimowy


@Fan_Morawieckiego: Jaki anonimowy. Znamy i podziwiamy od wielu lat. Był chyba nawet klika razy na głównej. Jak ktoś ma nieco więcej oleju w głowie, to na bank na niego dawno trafił, a jak nie ma to dalej poza #famemma i tak nigdy nie wyjdzie.
  • Odpowiedz
Był też wzmiankowany jako kandydat do Nagrody Nobla. W środowisku znany i lubiany.


@tichy_40: Co? Kiedy? Za co? Nie pomyliłeś go przypadkiem z Arturem Ekertem i jego pracą dot. kryptografii kwantowej?
  • Odpowiedz