Wpis z mikrobloga

Fascynujące - dzisiaj przypadkiem dowiedziałem się o kimś takim jak Andrzej Dragan z reklamy jego książki na allegro.

Kim jest Andrzej Dragan? Jest 44-letnim warszawiakiem.
Absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale fizyki. A obecnie profesorem na tym wydziale, podobnie jak profesorem wizytującym na Narodowym Uniwersytecie Singapuru - najważniejszej uczelni kraju i jednej z najlepszych i najbardziej prestiżowych na świecie.
Napisał dwie książki na temat fizyki, wydał 50 prac publikowanych miedzynarodowo z zakresu optyki kwantowej, relatywistycznej teorii informacji kwantowej, teorii względności, kwantowej teorii pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach.
Poza tym jest fotografem. Robił sesję między innymi sesje zdjęciowe Madsa Mikkelsena i Davida Lyncha, w fotografii stworzył własną technikę cyfrowej obróbki fotograficznej, nazywaną efektem Dragana. Zdobył nagrodę Fotograf Rok 2007 brytyjskiego czasopisma Digital Camera, a jego zdjęcia były w wykorzystywane w reklamach Playstation czy Xboxa.
Jego wystawy były eksponowane m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i Tokio.
W wolnych chwilach zajmuje się filmem - reżyserował teledyski Quebonafide i Behemotha, w 2020 zrealizował dla HBO Polska jeden z segmentów antologii filmowej "W domu", był nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes oraz Berlin Commercial Film Festival.

Aż dziwi mnie, że ktoś taki jest w Polsce anonimowy

#gruparatowaniapoziomu #fizyka #fizykakwantowa #nauka #kultura #fotografia
Pobierz F.....o - Fascynujące - dzisiaj przypadkiem dowiedziałem się o kimś takim jak Andrzej...
źródło: comment_1655035867xCfNh7t4HGS32RQsdYs8UW.jpg
  • 151
zmień znajomych i mniej czasu śledź walki patusów


@deeprest: Sam trenuję SW, to akurat fajnie rozwojowy, wszechstronny sport, który sprawa mi przyjemność.
Co złego, że oglądam walki? To, że sportowcy nie grzeszą inteligencją, nie znaczy wcale, że oglądając ich nie mogę się rozwijać w swoim hobby
@Fan_Morawieckiego: Dragan anonimowy? Gość jest celebrytą w świecie fizyki.

To tylko ty się widocznie nie interesujesz absolutnie niczym, skoro go nie znasz. Nie kojarzę nikogo z chociaż lekką ciekawością świata, który nie natknął się na jego postać.

Oczywiście chłop się promuje aż nadto mocno i ostatnio przestał być w moim mniemaniu już naukowcem, tylko stał się popularyzatorem nauki.

No i ogólnie nie lubię słuchać wywiadów z nim, czy jego wykładów publicznie
wykopki kiedy ktoś nie zna gościa, który, jak sami powiedzieli nie występuje w TV i zajmuje się fizyka czyli ma dosyc wąskie grono oglądających na YT: oooeee #!$%@? jak możesz go nie znac patusie zmień znajomych( ͡º ͜ʖ͡º)