Wpis z mikrobloga

Fascynujące - dzisiaj przypadkiem dowiedziałem się o kimś takim jak Andrzej Dragan z reklamy jego książki na allegro.

Kim jest Andrzej Dragan? Jest 44-letnim warszawiakiem.
Absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale fizyki. A obecnie profesorem na tym wydziale, podobnie jak profesorem wizytującym na Narodowym Uniwersytecie Singapuru - najważniejszej uczelni kraju i jednej z najlepszych i najbardziej prestiżowych na świecie.
Napisał dwie książki na temat fizyki, wydał 50 prac publikowanych miedzynarodowo z zakresu optyki kwantowej, relatywistycznej teorii informacji kwantowej, teorii względności, kwantowej teorii pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach.
Poza tym jest fotografem. Robił sesję między innymi sesje zdjęciowe Madsa Mikkelsena i Davida Lyncha, w fotografii stworzył własną technikę cyfrowej obróbki fotograficznej, nazywaną efektem Dragana. Zdobył nagrodę Fotograf Rok 2007 brytyjskiego czasopisma Digital Camera, a jego zdjęcia były w wykorzystywane w reklamach Playstation czy Xboxa.
Jego wystawy były eksponowane m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i Tokio.
W wolnych chwilach zajmuje się filmem - reżyserował teledyski Quebonafide i Behemotha, w 2020 zrealizował dla HBO Polska jeden z segmentów antologii filmowej "W domu", był nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes oraz Berlin Commercial Film Festival.

Aż dziwi mnie, że ktoś taki jest w Polsce anonimowy

#gruparatowaniapoziomu #fizyka #fizykakwantowa #nauka #kultura #fotografia
F.....o - Fascynujące - dzisiaj przypadkiem dowiedziałem się o kimś takim jak Andrzej...

źródło: comment_1655035867xCfNh7t4HGS32RQsdYs8UW.jpg

Pobierz
  • 151