Wpis z mikrobloga

to jest takie wahadełko : jak niskie raty i ceny nieruchomości pęcznieją to kredyciarz mówi patrzcie jaki jestem zaradny, a jak ratka zaczyna uwierać a nieruchy lecą w dół to kredyciarz mówi: oszukali mnie, pomusz panie podatnik


@analboss: haha esencja tagu. Ile razy się widziało tutaj wzrostowiczów jak się wywyższali że jacy to inwestorzy wspaniali ile to oni czego nie mają. A jak są pierwsze problemy to na głównej ląduje info
ludzie nie potrafią wziąć na klatę swych błędów tylko chcą obarczyć nimi innych.


@mookie: Ale wiesz że przez podnoszenie stóp bez rezygnacji z programów socjalnych i pompowania pieniądza w rynek, to właśnie kredyciarze są obarczani za błędy innych?
Nie poradzimy sobie z inflacją jeśli z wielu elementów mających na nią wpływ, wyeliminujemy tylko jeden.
Poza tym jestem przekonany że to kolejna zagrywka polityczna. Teraz podniesiemy stopy aż się wszyscy posrają, a
No ale znowu społeczeństwo podzielone bo komuś jest gorzej a innym lepiej to trzeba skakać sobie do gardeł.


@testinkow: Cóż, to jest samonapędzające napędzające się koło #!$%@?

1. Ci co mają lepiej przez to srają na głowę tym co mają gorzej
2. Ci co mają gorzej wiedzą, że ci co mają lepiej im nasrają na głowę
3. Ci co mają gorzej przez to srają tym co mają lepiej
4. Ci co
@mookie: trochę Pan #!$%@?, czy to moja wina, że banda idiotów wybrała innych idiotów do rządzenia i teraz mamy galopującą inflację? Czy da się przewidzieć pandemię, wojnę i złodziei przy korycie w perspektywie 30 lat? Większość ludzi nie bierze kredytu bo tak jest modnie i fajnie a dlatego, że zwyczajnie muszą gdzieś mieszkać a rynek już dawno #!$%@?ło
@mookie: @mookie: #!$%@?, jestem kredyciarzem, jeszcze (!) mnie stac na ten kredyt, ale jakbyś kupował swój ulubiony produkt (np piwko) i w przeciągu roku by jego cena urosła o 100% to byś był zadowolony bo przecież to norma?

powinno byc jak ten mem - delikatne podnoszenie stópek a nie 2x w pół roku.

No i prawda jest taka, że to gówno daje, rząd skutecznie walczy żeby inflacja była wysoka.
@Ostatni_Narkomanin: kredyciarz here, ja tak samo jestem podatnikiem, kredyciarze i podatnicy to nie są jakieś 2 odrębne grupy. Przeważnie kredyty dostają pracujący. Ja spłacam swój kredyt, nie narzekam, niczego od nikogo nie chcę. Wiem, że jest jakaś grupa osób bezmyślnych, która nie myślała w przód i teraz ma problem ze spłata. Teraz wpada rząd i robi #!$%@?, a gnój od takich jak ty leje się również na mnie. Co ja takiego
@Woockashek: Nie wiem, ale chyba każdy ma w znajomych kredyciarza- jeszcze frankowicza, który jak miał 2 razy tańszy kredyt od tych w pln' ach to zgrywał cwaniaka, mądrale a później płaku, płaku "spłaćcie za mnie, państwo pomusz".
Jak ktoś wziął kredyt ze zmiennymi stopami po 2020 i nie starał się go jak najszybciej spłacić, to był albo kompletnym idiotą, albo polskim januszem.
Pis już dawno rozwalił gospodarkę, a w czasie covida
@szymkov: Masz rację, ale pis już od 2016 przez ,,nacjonalizację banków" ruchał miliony Polaków zmniejszając oprocentowanie lokat, walutowych kont oszczędnościowych i pozwalając bankom na większe opłaty w prowadzeniu kont bankowych. Najbardziej to chyba powinni płakać milionerzy czy miliarderzy, którzy przez ich działania tracili jeszcze więcej pieniędzy.
Poza tym Polacy głupi są, bo nie wyciągają wniosków z niczego. Najpierw akcje z frankowiczami nie dały do zrozumienia, że jak banki dają "tanie" kredyty