Wpis z mikrobloga

zamist tego gimbo wykopki znalazły sobie chochoła w postaci ludzi, którzy chcą czegoś więcej od życia niż wegetacji na garnuszku u mamusi


@Woockashek: chochołem są ci którzy CHCĄ i nie POTRAFIĄ tego osiągnąć jednocześnie i nie myśleli o jakimkolwiek ryzyku tylko pobiegli po ogromny kredyt i teraz domagają się przerzucenia odpowiedzialności na innych gdy mają problemy ze spłatą przy stopach, jakie w historii występowały dużo częściej niż 0.

Nie wszyscy
  • Odpowiedz
@mookie: aktualna sytuacja była nie do przewidzenia 3-4 lata temu. Dużo rzeczy zbiegło się w czasie (niewykluczone, że nieprzypadkowo). Sam zakładałem wzrost stóp o 2-3 procent, ale nie, że rata kredytu wzrośnie z dnia na dzień niemal dwukrotnie. Dla mnie nie jest to szczególnym problemem bo zawodowo klikam w kąkuter, ale mam świadomość, że zwykli śmiertelnicy nie mają prawa być przygotowani na skok raty z 2 na 4k. To nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trololo55: homo soviectus w narodzie wciąż niestety żywy i ludzie nie potrafią wziąć na klatę swych błędów tylko chcą obarczyć nimi innych.

Polacy lubią kapitalizm, ale tylko wtedy gdy dzięki niemu zyskują, w momencie straty ten sam kapitalizm już jest be.

@mookie: już już. Plać nie #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mookie: trochę śmieszy mnie gadanie, że przecież stopy kiedyś były wyższe, przy jednoczesnym ignorowaniu faktu, że przez ostatnie 30 lat nigdy stopy nie wzrosły tak szybko. I to nie wysokość stóp sama w sobie powoduje problem u kredytobiorców, tylko szybkość ich podnoszenia
  • Odpowiedz
@mookie:

Polacy lubią kapitalizm, ale tylko wtedy gdy dzięki niemu zyskują, w momencie straty ten sam kapitalizm już jest be.


Podnoszenie stóp procentowych co ma zwiazanego z kapitalizmem?
Kapitalizm to by byl jak bym mógł kupic mieszkanie od developera na
  • Odpowiedz
@kooliber:

Podnoszenie stóp procentowych co ma zwiazanego z kapitalizmem?


Stopy procentowe to podstawa obecnego systemu finansowego na którym bazuje współczesny kapitalizm, pieniądz to dług a stopy określają wartość owego długu. Stopy się podnosi albo opuszcza by stymulować albo hamować gospodarkę wolnorynkową by utrzymać
  • Odpowiedz
@mookie a wykopki grają jak im glapa zagra i Pisiory. Zamiast obwiniać kredyciarz to może lepiej rząd obwiniać bo już 7 lat jest u władzy. . W cywilizowanych krajach inflacja jest ustabilizowana, stopy są normalne. Jak zwykle dziela społeczeństwo, daliście się zmanipulować, tym z których sami tak drwicie i których uważacie za idiotow. Oni doskonale wiedzą co robią.
  • Odpowiedz
trochę śmieszy mnie gadanie, że przecież stopy kiedyś były wyższe, przy jednoczesnym ignorowaniu faktu, że przez ostatnie 30 lat nigdy stopy nie wzrosły tak szybko. I to nie wysokość stóp sama w sobie powoduje problem u kredytobiorców, tylko szybkość ich podnoszenia


@2mack: Polska nigdy nie przechodziła pełnego (dużego) cyklu koniunkturalnego, bo nasza gospodarka wolnorynkowa jest zbyt młoda, nie doświadczyliśmy więc takich skoków, ale to nie znaczy że w gospodarce (globalnej)
mookie - > trochę śmieszy mnie gadanie, że przecież stopy kiedyś były wyższe, przy je...

źródło: comment_1654874943RM6IiOFGWgYBcpKGWwma6f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Zamiast obwiniać kredyciarz to może lepiej rząd obwiniać bo już 7 lat jest u władzy.


@excelfinance: powinno się obwiniać jednych za obniżanie stóp do paradoksalnych 0,1% oraz drugich za bieganie po kredyty na które ich nie było stać w tak niestabilnych czasach które się zaczęły wraz z rozpoczęciem pandemii.

Głupie społeczeństwo to głupia władza. Ekonomiczni debile nie powinni mieć prawa głosu, ale mają. To ludzie wybierają władzę, jeśli ludzie zmądrzeją
  • Odpowiedz
Przecież to przez rozdawnictwo i dodruk mamy teraz tak #!$%@?ą inflację xD.


@MateMizu: no co ty nie powiesz, myślałem że przez Putina i Tuska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@mookie
Ale trochę ty sprawe upraszczasz. Że to niby wina osób które wzięły kredyty że ten #!$%@? rząd nadrukowal 300 mld złotych? Bo tak obecnie to wygląda - pisowcy nadrukowali banknotów, a na Wykopie widzę #!$%@? na "kredyciarzy" i wyzywanie od homo sovieticus. To wyjebmy tych ludzi na bruk i wróćmy do przestępczości z lat 90, zajebisty pomysł. Będziesz znowu bal się wyjść z domu wieczorem, ale za to #!$%@? "kredyciarzom".
  • Odpowiedz
@Flypho: no widzisz, mamy patową sytuację, z której nie ma teraz dobrego wyjścia - jedyne co można zrobić to wyciągnąć konsekwencje jakie by one nie były.

Będziesz ratował kredyciarzy którzy przelewarowali, to polecą po kolejne kredyty napędzając koło #!$%@? bo dasz im poczucie, że co by nie zrobili to ktoś ich wybroni. W tej grupie są ekonomiczni analfabeci, ten sam typ który zarabiając minimalną krajową kupują sobie co roku najnowszego
  • Odpowiedz
homo soviectus w narodzie wciąż niestety żywy


@mookie: #!$%@? nie homo soviticus, clzwoeik dba o swoje interesy dlatego jak jest mu korzystnie to powie ze #!$%@? z jego wlasnosci, a jak jest w dupei to wola innych o pomoc.
Jak masz chajsy to #!$%@? o tym zeby kazdy sobie radzil i #!$%@?ć, jak nie masz chasu to ooooo pomóżcie macie dużo.
  • Odpowiedz