Wpis z mikrobloga

Jak to jest z fruktozą? Nie powinno się jeść dużo owoców? Jeszcze rok temu byłem otyły, jadałem paczkę snickersów co drugi dzień. W rok schudłem dużo, jem na moje zdrowiej, ale głód na słodkie pozostał. Żeby go "zabić" jem dużo owoców, często całego ananasa, 2 mango czy średnio po 5 bananów (dziennie). Psychika ma się lepiej, ale to dobrze czy źle? To działa podobnie na mnie jak cukier spożywczy? #dieta #kuchnia #mikrokoksy #chudnijzwykopem #lekarz #warszawskikoks
  • 21
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: można jeść owoce, cukier z owoców to to samo co prawda jak ten z batonika, ale nie zapominajmy, że owoce mają także dużo błonnika i witamin. No i oczywiście proste porównanie, pół kilo truskawek ma tyle kalorii co jeden batonik, więc łatwiej też zachować deficyt gdy się odchudzamy i przy okazji takimi truskawkami też byś się zapchał, a snickersem nie do końca
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Lepiej jeść owoce niż jakbyś miał jeść słodycze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak byłeś długo otyły to możliwe, że masz za duże wahania insuliny i stąd ochota na słodkie -> fajnie by było, gdybyś do tych owoców wsuwał jakiś dodatek białkowo-tłuszczowy (masło orzechowe, jogurt, twaróg półtłusty), ewentualnie lekko zmniejszając ilość owoców, żeby się kalorie zgadzały. Jednym z gorszych owoców są np. winogrona. Najfajniejsze owoce to zielone
  • Odpowiedz
Cukier to cukier. Szlak metaboliczny będzie ten sam,


@cassiopei: Glukoza i fruktoza ma ten sam szlak metaboliczny?
Nie jest inaczej rozkładana potem? Bo sporo jest informacji że metabolizm fruktozy obciąża poważnie wątrobę.
Nie na tyle by się bać jedzenia owoców, ale już opijanie się sokami już jest średnim pomysłem.
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: No i bardzo dobrze robisz, owoce zawieraja duzo blonnika ktory wplywa na uczucie ogolnej sytosci w ciagu dnia. Nie widze tez powodow by demonizować cukry jak jest sie zdrowym. Ja od dziecka jem duzo cukru, ale.jestem aktywny. Zrobilem sobie pomiar glukometrem 3 godziny po sniadaniu i mialem 83.
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: cukry generalnie jebią po wątrobie, ale dopóki człowiek nie żywi się nimi w nadmiarze, tzn. tylko nimi i to powyżej zapotrzebowania kalorycznego organizmu, to nie ma w nich nic strasznego
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: odpowiedz na twoje pytanie odnosnie owocow to KALORIE. albo spozywasz ponizej zapotrzebowania albo powyzej. jak jesz ponizej to se jedz tego ananasa, jak wychodzi powyzej zapotrzebowania to bedziesz tył. reszta to zbedne #!$%@?
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: owoc to nie fruktoza. Zdecydowanie lepsza opcja niż słodycze, bo raz, że gęstość kaloryczna jest niska, a dwa, że zawsze wpadnie błonnik i sporo antyoksydantów.
Weźmy takiego arbuza: on akurat zawiera głównie glukozę, ale ma około 30 kcal w 100 g tyle co brokuły. Także owoce to spoko opcja na redukcji, zwłasza jak wybierasz te mniej kaloryczne. Arbuz truskawki, grejpfrut etc.
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: Z tego co pamietam, to pomijany jest jeden etap i to powoduje, że jest wzmożona synteza kwasów tłuszczowych. Jeżeli ktoś żyje zgodnie z dieta frutarianską to może zacząć się martwić o wątrobę.
  • Odpowiedz
@Michuy: Białko i tłuszcz obniżają sumaryczny indeks glikemiczny tego co jemy. Zjadając mniej cukru w owocach i dokładając zamiast tego niskokaloryczny dodatek białkowo-tłuszczowy obniżamy ładunek glikemiczny posiłku. Owoce generalnie raczej mają wyższy niż niższy indeks glikemiczny. Niższy indeks -> mniejsze skoki cukru -> mniejsza insulina poposiłkowa -> mniejsza tendencja do gromadzenia się tłuszczu w organizmie oraz mniejsze szanse na powikłania metaboliczne.
  • Odpowiedz
Na pewno nie, bo glukoza jest monocukrem, a fruktoza dwucukrem

Fruktoza tak samo jak glukoza jest monocukrem (co nie znaczy ze maja ten sam szlak metaboliczny). Koledze sie chyba z sacharoza pomylilo.
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Nadmiar fruktozy nie jest dobry, bo jest ona metabolizowana w watrobie. Co prawda rewelacyjnie odbudowywuje glikogen watrobowy ale nadmiar jest przeksztalcany w prekursory kwasow tluszczowych. Wiec bym nie przesadzal z owocami.
  • Odpowiedz