Wpis z mikrobloga

Siema, dostałem propozycje współpracy na #umowazlecenie
Czytam sobie tę umowę i mam taki dziwny zapis

Umowa może być wypowiedziana przez którąkolwiek ze Stron z zachowaniem ... okresu wypowiedzenia,

jedynie w sytuacji w której zaistnieją ważne przyczyny, zgodnie z rozumieniem przepisów Kodeksu
Cywilnego.

Prócz tego jest tylko pare zapisów o tym, że zleceniodawca może rozwiązać umowę. Oznacza to, że ja sam jej nie będę mógł wypowiedzieć? xd

#praco #prawopracy #praca #pytanie #kiciochpyta
  • 32
  • Odpowiedz
@Filipterka25: PZU, alior to chyba zagraniczne firmy, a nie polskie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ja mówiłem o polskich przedsiębiorcach pokaż mi takich, bo jak na razie to 99% polskich pracodawców januszuje

A no tak, bo OP jest studentem i ubezpieczenie ma na uczelni
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Usuń konto jeśli twierdzisz, że alior bank i ubezpieczenia PZU to polskie firmy XDD

Bo na UZ nie ma okresu wypowiedzenia dzbanie. Jeszcze powiedz, ze na UZ dostaniesz odprawę, świadectwo pracy i w świetle prawa jesteś pracownikiem, a nie zkeceniobiorcą XD ja wiem, że Ty trollujesz tak samo jak z tym, że PPK się opłaca XDD
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Zwracam honor. Od siedmiu lat PZU ma udziały w aliorze tyle, że z danych z ubieglego roku wynika, ze alior jest stratny na ponad pół mld straty także tego
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie, nie opłaca się. Widzisz co się dzieje teraz w kraju, inflancja szaleje m.in przez nasz konsjumpcjonizm, podnoszenie drastycznie płac minimalnych, pobieranie socjali czyli te Twoje kochane ppk ktore jest socjalem bo
u.....r - @Filipterka25: Zwracam honor. Od siedmiu lat PZU ma udziały w aliorze tyle,...

źródło: comment_1654783960WpYeiKMW5nOoGxZUPIcVWb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Widzisz co się dzieje teraz w kraju, inflancja szaleje m.in przez nasz konsjumpcjonizm, podnoszenie drastycznie płac minimalnych, pobieranie socjali czyli te Twoje kochane ppk ktore jest socjalem bo z dupy ci rząd nie daje tych pieniędzy i pracodawca


@userrrr: W jaki sposób kupowanie akcji zwiększa inflację? Wręcz ZMNIEJSZA inflację, gdyż składka pracownika i podatek od składki pracodawcy są pobierane z pensji netto, więc pracownik tego nie #!$%@? xD

Powtórzę, nie
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Sam #!$%@? jak potłuczony. Rząd kupuje akcje ale z naszych podatków dzbanie pospolity i sorry, ale ja wole sam inwestować niz dawać rządowi moje ciężko zapracowane pieniądze na jakieś ciemne inwestycje. Sorry rząd #!$%@? nie jest od tego by za pieniądze obywateli inwestować. Rząd jest od dbania o porządek w gospodarce by się rozwijała, o dbanie o państwo i wojsko by nas żaden putin czy inny #!$%@? ze wschodu
  • Odpowiedz
Rząd kupuje akcje ale z naszych podatków


@userrrr: I teraz się zastanów jak ma to niby wpłynąć na inflację, skoro akcje nie wchodzą w koszyk inflacyjny osiołku.

Ale dobrze, widzę postęp - chyba zrozumiałeś, że okres wypowiedzenia na cywilnoprawnej bywa.
  • Odpowiedz