Wpis z mikrobloga

@szklarskaporeba: #!$%@?, raz leciałem przez 5-6h koło takiej babki, istny dramat. Samolot pełny, więc nie można było się przesiąść. Widać że było jej też niezręcznie z tego powodu, ale co miała zrobić, jakoś musiała się dostać do miejsca docelowego. Na szczęście ona miała środkowe miejsce, więc ja chociaż mogłem trochę uciec na alejkę, osoba pod oknem miała jeszcze gorzej. Jak przyszło jedzenie, to nawet nie mogła otworzyć stoliczka, bo jej bęben
To samo powinno być z ceną ciuchów, nie wiem dlaczego 3XXL ma być w cenie S'ki. Stać kogoś żeby zażerać się kebsami, to stać go na plandekę od żuka.


@chilon: niektóre firmy tak mają, że większe rozmiary są droższe. Poza tym nie wiem czemu takie oburzenie. Państwo finansuje duże rozmiary czy co? Firma ustala ceny i tyle, widocznie przy takiej jakości materiałów koszt wytworzenia S i 3XL aż tak się nie
@niochland: Nie da rady tak ludzi podzielić. A duże dzieci? A duże i grube dzieci? A inwalida bez nóg?
Ja tu widzę same zniżki i dopłaty, które się nakładają i znoszą.

Grubasy są uśrednione w całokształcie biznesu kosztem innych. Dla nich powinny być specjalne miejsca gdzie 3 zwykłe są zmienione w 2 szerokie i odpowiednio droższe.
Nie da rady tak ludzi podzielić. A duże dzieci? A duże i grube dzieci? A inwalida bez nóg?

Ja tu widzę same zniżki i dopłaty, które się nakładają i znoszą.


@Xodet: No właśnie, wiec to moje gdybanie to jedynei gdybanie i sam jestem tego świadomy. Nie wiem jak możnaby wymyśleć problem grubasów w samolotach.
Pomysł specjalnych miejsc dla grubasów byłby dobry, ale na pewno żaden grubas nie chciałby się przyznać, że
To samo powinno być z ceną ciuchów, nie wiem dlaczego 3XXL ma być w cenie S'ki. Stać kogoś żeby zażerać się kebsami, to stać go na plandekę od żuka.


@chilon: Koszt materiału to promil ceny ubrania. Tyle samo pracy kosztuje zszycie ze sobą dwóch kawałków 50 cm co dwóch kawałków 1m. Projekt, transport*, marketing, sprzedaż - to wszystko jest w cenie koszulki i kosztuje tyle samo dla rozmiaru S co dla
Jeśli mówisz o gunwnianych materiałach z Chin to być może tak jest.


@chilon: albo Bangladeszu, czyli 90% ubrań.

Do tego jeśli mówisz o logistyce, to takie 3XXL zajmuje tyle miejsca co 2-3 S'ki czyli w jednym pudle dostarczysz ich conajmniej dwa razy mniej.


@chilon: Ta, ale rzadko kiedy transporty są wypchane na 100%, więc to może robić niewielką różnicę.