Wpis z mikrobloga

#programista15k Dostałem zaproszenie na imprezę integracyjną ale to jest chyba żart bo jest organizowana poza godzinami pracy. To znaczy, że musiałbym poświęcić swój prywatny czas na integrację z ludźmi których nie lubię. Z tego co widzę oni też mnie nie lubią.

Czy jest na rynku jeszcze jakaś przyzwoita firma która płaci pracownikom za udział w imprezach integracyjnych albo organizuje je podczas godzin pracy?
  • 73
@zebatykocur: Naprawdę poprzewracało się wam w głowach - jeszcze jak mi napiszesz że masz ponad 35 lat to zacznę płakać.

Jeszcze 3-4 lata temu ludzie nie mogli się doczekać imprez integracyjnych. Chociażby #!$%@? wyjścia na piwo z hasłem na darmowe alko przy barze. To wystarczyło.

Taka impreza często sprawiała, że ludzie zaczynali się lubić bardziej, był z tego team building.

Chodziliśmy czasem na squasha, czasem na go-karty, czasem na kręgle, a
@kobrys13: Dałem ci plusika kolego. Jak widać każda branża ma swoje ciemne strony. Od dłuższego czasu pracuję tylko zdalnie. Już dawno z nikim się nie integrowałem. Robię tylko te taski i taski. Może to przez to integrację traktuję jako obowiązek za który chcę mieć zapłacone. Widzę, że to głębszy problem. Dałbym drugiego plusika jakbym mógł ;)
@zebatykocur: Dwa tygodnie temu szwagier programistom z gówno programistycznej firmy organizował terenowy rajd pieszy na orientację (nie szwagra firma, ale jest kierownikiem programistów). I uwaga - impreza odbywała się w sobotę od rana do nocy! Do nocy! Cały dzień!

Ale mi żal dupę ściskał, że oni inwestują w team building i to jeszcze taki... a moja gówno firma nawet nie zapyta programistów 'jak im się pracuje'...

10 lat temu w Luxoft
@yupitr: jestem introwertykiem i zarabiam na tyle dobrze, że w praktyce jestem samowystarczalny. W 2020 zgłębiłem tajniki preperingu. Może to trochę dziwne ale od tego czasu na wigilię jem przetwory, których termin przydatności dobiega końca. Łączę przyjemne z pożytecznym.
Wiesz, 10 lat temu to takie numery jeszcze przechodziły (zakładam, że dostęp do Internetu był zapewniony).


@zebatykocur: Ale ty jesteś głupi... właśnie przez takich jak ty obecnie zmieniam prace na bardziej ludzkie otoczenie gdzie wciąż kładzie się nacisk na interakcje, wymiane myśli, pomysłów i budowanie pewnego rodzaju relacji. (I wcale nie chodzi mi o marnowanie czasu w kuchni przy kawie).

I wiesz co? Jak zadzownią i powiedzą 'hej anonek robimy integrację'
no ludziom się w dupach poprzewracało, nie chce im się wykorzystywać 2-3 dni swojego wolnego czasu na wyjazdy służbowe integracyjne tak "jak w Luxofcie" xD tak jakby istniało życie prywatne poza pracą xD


@ElMatadore: Ja nie mówię, że ma być jak 10 lat temu i wyjazdy 2 dniowe. Nigdzie tak nie napisałęm, że tak ma być.

Ja to tęsknię do czasów chociażby sprzed 3-4 lat gdzie faktycznie można było krzyknąć że
@mackbig: Chciałbym dodać tylko, że to firmie powinno zależeć na tym aby pracownicy się integrowali. Ja pracuję na UoP i moje obowiązki i prawa są mi znane.

Organizowanie imprezy integracyjnej bez opłacenia uczestników to jak pieczenie ciasta drożdżowego bez drożdży. Jak oni chcą aby ludzie przyszli na miejsce spotkania skoro nic z tego nie będą mieć dla siebie? Obecnie opłacają atrakcje a na uczestników już skąpią :/ Odwracając sytuację to mogliby
tak jakby istniało życie prywatne poza pracą


@ElMatadore: no tak jakby wyjście dwa razy w roku na cały dzień integracji wlicza się do życia prywatnego poza pracą, chyba nie jest to obowiązek służbowy. Zwłaszcza przy pracy zdalnej, u mnie nawet największe piwniczaki tęsknią za jakimś wspólnym wyjściem. Popieram @kobrys13 w 100%
Co takiego się robi z tym "wolnym czasem"? Wykorzystuje się na (jeśli oczywiście nie ma ważniejszych obowiązków do wykonania) odpoczynek,
@zebatykocur: Nie no murku przesadzasz trochę, jak nie chcesz chodzić na integracje to po prostu to im powiedz, przecież nikt Cię nie zmusza do pójścia tam, no chyba że jesteś tak słaby psychicznie i nie umiesz powiedzieć teamowi, że to #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdym razie problem będziesz miał rozwiązany i nikt nie będzie musiał Ci płacić a Ty nie będziesz marnował swojego CENNEGO czasu
@zebatykocur: U mnie raz zrobili wigilie w godzinach pracy. Właśnie przez to było bardzo sztywno, bo ludzie którzy nie lubią takich rzeczy stali pod ścianą i marudzili że woleliby pracować zamiast odwalać takie głupoty. Na integracje po pracy chodzą ludzie którzy chcą i zawsze było super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NieBendePrasowac: a róbta co chceta, po prostu mnie #!$%@? takie wywieranie presji na innych na socjalizację i mówienie, że nawet "największe piwniczaki" chcą - tak jakby to było coś złego, że ktoś po prostu nie chce gospodarować dodatkowo czasu - czy to nie chce, czy też ma inne rzeczy do roboty.

No bo nie mów że tak nie ma, ilekroć pojawia się temat spotkania integracyjnego, to ta presja jest, a także
@kobrys13: dokładnie, ja tam nadal z checia łażę na integracje i mi się super podoba - jest okazja poznać ludzi. Szkoda tylko że teraz będę pracował zdalnie i pewnie w ogóle typków nie poznam.
Ale ty jesteś głupi... właśnie przez takich jak ty obecnie zmieniam prace na bardziej ludzkie otoczenie


@kobrys13: oho SŁYNNA NORMICKA EMPATIA XDDDD

Zaczęło się wyzywanie, bo OP nie ma ochoty jechać i jeb##ać alkohol to porzygu, a do tego ceni sobie swój czas prywatny i co najważniejsze nie ma takiej mentalności niewolnika:

ak zadzownią i powiedzą 'hej anonek robimy integrację' to będe miał do nich 5h jazdy i... pojadę, za swoje
@kobrys13: Ale odczuwam w twoich odpowiedziach jakiś ból dooooping, że ludzie nie chcą się integrować bo hohoho, poprzewracało im się nie wiadomo gdzie. Może nie zauważyłeś ale jesteśmy 3 lata po pewnym okresie w którym de facto na rynek pracy weszło dużo osób. Przyzwyczaili się do takiego stylu życia, znaleźli własne zajęcia, mają własnych znajomych a nie tych z pracy.

Chcesz sobie pracować po 8-10 godzin i później wychodzić z tymi
@zebatykocur: też raz dostałem - po godzinach pracy w lokalizacji oddalonej 600km od mojego miejsca zamieszkania bez chociażby zwrotu za dojazd, ale uwaga - był zniżka na hotel dla pracowników -20%, która wynegocjowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)