Wpis z mikrobloga

Znam około 35-40 osób, które kupiły mieszkania na kredyt, poza jedną ciotką, która sie załadowała po same bile we franki kiedyś nikt nie brał powyżej swoich możliwości, prawie każdy nadpłacał w jakimś stopniu, z kim bym nie rozmawiał to każdy na spokojnie obserwuje sytuacje i jest gotowy na podwyżki, bo rata to mała część ich zarobków ale #!$%@? typu @pastibox lub @mickpl codziennie muszą wysrać po 10 wpisów jak to juz zaraz będą spadki nie wiaromo jakie już zaraz Glapczajd podniesie znowu stopy i w Wawce będą kawalerki za 200k w centrum (gdzie obecnie tyle kosztuje w miare wyposażona Skoda z jakimś normalnym silnikiem) tak bedzie takze poczekajcie jeszcze 2-3 miesiąca :)
#nieruchomosci #kredyt #nbp #bekazpodludzi #kredythipoteczny
  • 30
@fiedya: pamiętajmy, że podnoszenie stóp wpływa nie tylko na ludzi z hipoteką. Tu nie ma za bardzo się z czego cieszyć. To wpływa na wszystkich z kredytami, w tym samorządy, firmy itd. Jeśli ktoś ma hipotekę to mogą go dojechać koszty życia. Jeśli ktoś jeszcze do tego ma jakiś kredyt konsumencki to zaczyna się robić niewesoło. A inwestycyjne jeszcze do tego, jak ktoś ma DG, to nawet nie wspominam. Ogólnie patrząc
@fiedya: na pewno Twoje 35-40 osób (pewnie dobrze wykształconych, mieszkających w i okolicach dużych metropolii, dobrze zarabiających) dobrze odzwierciedla próbę kredytobiorców dlatego możemy na jej podstawie wyciągać wnioski,

rozwiązałeś problem kryzysu! Gratulacje!
@mickpl musi odwołać teraz kryzys bo zostało udowodnione że wszyscy świetnie zarabiają

@Zeroskill: tak samo anegdotyczne jest wrzucanie screenów z FB z jakiś grupek, gdzie jakaś nierozgarnięta karyna pisze, że jej rata skoczyła x 2 i czy to zgodne z prawem :)

Ja tylko odnosze sie do ich ogólnego przekazu, że kto wziął kredyt to debil, a kto nie, to niech chwile poczeka, bo zaraz bedą wielkie spadki
@gerypl89: xD ja za to moglbym sobie zapisywać wpisy tych zjebów tak od 2014 mniej więcej spod znaku "jest bańka na nieruchach nie opłaca sie kupować" jakbym ich słuchał to bym do teraz wynajmował i sie zastanawiał o ile mi właściciel podniesie czynsz jak mu rata skoczy
@szasznik: xD i nie daje ci do myślenia że teraz jak się kredyt skończył to ta gotówka magicznie wyparowała? Jak sprzedam ci mieszkanie, a ty je kupujesz na kredyt to jakim ja jestem klientem kupując kolejne? Gotówkowym, a byłbym nim gdyby ci nikt kredytu nie dał?
@fiedya: u mnie to samo, a mam znajomych zakredytowanych i we frankach, i w latach 2015-2018 oraz tych co wzięli w latach 2020-2021. Każdy spłaca w terminie, wiadomo, że z #!$%@? bo kogo nie #!$%@?ą rosnące koszty, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz? Życie.
@Zeroskill: Przedstawiłem dane. Kredytobiorcy są głównie w wyższych decylach dochodowych, są w wielkich miastach (większość kredytów w nich jest, mimo że mieszka tam chyba około 17% populacji) i są relatywnie lepiej wykształceni od pozostałych.
@Demoman: Opie jak dlugo siedzisz w temacie?
Poswieciles chociaz 5sek. i poszukales danych jak to wyglada historycznie na wykresie?
Tak to jest astronomiczna kwota, wpakowana w jedna, rozgrzana juz wtedy branze.
Dolozyla ona potezny wklad do obecnego problemu inflacyjnego w naszym kraju.
@Adki wystarczająco długo żeby widzieć mędrców wykopowych dla których stopy procentowe MUSZĄ być powyżej inflacji bo to magicznie nas wyleczy i tylko przez KREDYCIARZY mamy obecny stan gospodarki i szalejącą inflację. A Ty pisząc o astronomicznych kwotach jedynie podsycasz te nastrojenie bo trafi jeden z drugim na taki post i już mu gul rośnie. Niestety ale to jest kropla w morzu tego gówna na fali którego sobie płyniemy obrzucając się nim nawzajem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fiedya: no właśnie, wszyscy płaczą o ceny nieruchomości, a dlaczego nikt nie przejmuje się cenami aut? Jak dla mnie to właśnie ceny samochodów to jest jakiś dramat.
@fiedya: @affairz:
ale i jedni i drudzy mają rację, bańka jest przez to, że ludzie kupują co i gdzie się da, nawet największe kurniki a z drugiej strony masz perspektywę mieszkania ze starymi lub wynajem gównoklitki za wartość raty
na szczęście sytuacja powoli się normuje, stopy będą w przyszłości na poziomie 4-6% a klitki polecą trochę w dół i będzie lepszy wybór