Wpis z mikrobloga

Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególnie wśród prostych ludzi) na drwiny z terapii u psychoterapeuty. Wyjaśnijmy sobie coś. Terapia nie sprawi, że z brzydala zamienisz się w przystojniaka, czy z króciaka w dryblasa. Terapia ma na celu sprawić, żebyś każdego dnia nie biczował się za to, że jesteś brzydalem, tylko zwyczajnie zaakceptował siebie i nauczył się z tym żyć, a nawet polubić swoje niedoskonałości i samego siebie.
To jest dobry punkt wyjścia żeby pracować nad sobą, nad tym co możesz poprawić, aby polepszyć swoje życie. Nawet nauczyć się być szczęśliwym z tym co się ma. Bycie szczęśliwym nie powinno być zależne od stanu posiadania. Jeżeli tak by było to gwiazdy Hollywood nie tonęły by w narkotykach i nie umierały z przedawkowania, albo nie popełniały samobójstwa.

Terapia to nie jest #!$%@? stawianie baniek, przelewanie jajek nad chorym na grypę czy inne "zwyczaje", z pogranicza wierzeń ludowych i placebo. To jest narzędzie, którego działanie jest udowodnione przez naukę.

To jest podstawowe narzędzie do walki z chorobami takimi jak depresja, zaburzenia lękowe, fobie.

I wyjaśnijmy sobie przy okazji, że psychoterapeuta to nie jest absolwentka psychologii, tylko czteroletniego studium psychoterapii, które uczy konkretnego rzemiosła jakim jest psychoterapia.

Tak samo jak ty się uczysz spawać, żeby #!$%@?ć zgarbiony u janusza i wdychać rakotwórcze pyły za 20 zł/h, tak samo jak absolwent studium psychoterapii uczy się naprawiać twoją psychikę, rozkładać problemy na czynniki pierwsze i przepracowywać je z tobą.

Tumany.

#blackpill #zwiazki #przegryw #terapia #psychologia #psychiatria #logikaniebieskichpaskow #wykop
s.....u - Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególn...

źródło: comment_16532876847gQs5zIZiGJdlHxwpbFDYI.jpg

Pobierz
  • 399
nie widze tu zadnej dyskusji, to ty ja zaczales atencjuszu i to zaczales bardzo aroganckimi slowami doskonale uwypukającymi twój msciwy i chamski charakter slabeusza, ktory przychodzi na forum dla prawiczkow tylko w celu dokopaniu najslabszym bo na tych silniejszych jestes zbyt zalosny


@kfiatek_na_parapecie: dokopanie = dla ciebie wyjaśnienie, że terapia jest świetnym sposobem na poprawę jakości życia i zaakceptowanie siebie samego?
Cóż sam byłem w takiej depresji, że mi się żyć nie chciało, i miałem silne myśli S, i jakoś ta "nic nie warta ściema i oszustwo" pomogło mi się ogarnąć, ale przegryw jeden z drugim co pierdzi w stołek, nic nie robiąc żyjąc na utrzymaniu mamusi, który na oczy nie widział terapeuty będzie mnie tu pouczał ()


@Zgrywajac_twardziela: dziękuję, że to napisałeś. Może jeden czy drugi tuman
Cóż sam byłem w takiej depresji, że mi się żyć nie chciało, i miałem silne myśli S, i jakoś ta "nic nie warta ściema i oszustwo" pomogło mi się ogarnąć, ale przegryw jeden z drugim co pierdzi w stołek, nic nie robiąc żyjąc na utrzymaniu mamusi, który na oczy nie widział terapeuty będzie mnie tu pouczał ()


@Zgrywajac_twardziela: jak widac jestes bardzo slabym czlowiekiem, ale co to
skoro ktos naprawde potrzebuje pomocy to chyba zrobi co bedzie uwazac za konieczne do poprawy zycia, skoro komus podoba sie idea terapii to na nią pojdzie obojetnie co przeczyta na wykopie


@kfiatek_na_parapecie: Nie oczekuj jasnej oceny sytuacji od osoby z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi. Decyzja o pójściu na terapie to może być jedna z trudniejszych decyzji w życiu dla niektórych.
@kfiatek_na_parapecie:

niewątpliwie to jaka potencjalny partner ma twarz nie liczy sie przy wyborze partnera? wzrost takze nie liczy sie? nie no, takie madrosci to az milo poczytac do porannej kawki

Przegryw za to klasycznie - swoją atrakcyjnośc ocenia na podstawie aplikacji dla darmowych prostytutek i pustaków, tego, że mógł być dla niejednej laski atrakcyjny, ale zniechęcił je do siebie swoim charakterem czy zaniedbaniem, nie bierze pod uwagę. Najważniejszą kwestią dla przegrywa
@kfiatek_na_parapecie:

jak widac jestes bardzo slabym czlowiekiem, ale co to ma do rzeczy?

Silniejszym od Ciebie nieudaczniku, bo potrafiłem wziąć odpowiedzialność za swoje życie i swój los zamiast zrzucać swoje niepowodzenia na wszystko inne niż swoje lenistwo i bierność.

masz bul dópska, ze ci mamusia nie pomogla w chwili zalamania czy co?

Linia szczęki mi pomogła i dobry wzrost. Terapeutki od razu do mnie lgnęły, podczas gdy przegrywów ignorowały, biologia, panie