Wpis z mikrobloga

Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególnie wśród prostych ludzi) na drwiny z terapii u psychoterapeuty. Wyjaśnijmy sobie coś. Terapia nie sprawi, że z brzydala zamienisz się w przystojniaka, czy z króciaka w dryblasa. Terapia ma na celu sprawić, żebyś każdego dnia nie biczował się za to, że jesteś brzydalem, tylko zwyczajnie zaakceptował siebie i nauczył się z tym żyć, a nawet polubić swoje niedoskonałości i samego siebie.
To jest dobry punkt wyjścia żeby pracować nad sobą, nad tym co możesz poprawić, aby polepszyć swoje życie. Nawet nauczyć się być szczęśliwym z tym co się ma. Bycie szczęśliwym nie powinno być zależne od stanu posiadania. Jeżeli tak by było to gwiazdy Hollywood nie tonęły by w narkotykach i nie umierały z przedawkowania, albo nie popełniały samobójstwa.

Terapia to nie jest #!$%@? stawianie baniek, przelewanie jajek nad chorym na grypę czy inne "zwyczaje", z pogranicza wierzeń ludowych i placebo. To jest narzędzie, którego działanie jest udowodnione przez naukę.

To jest podstawowe narzędzie do walki z chorobami takimi jak depresja, zaburzenia lękowe, fobie.

I wyjaśnijmy sobie przy okazji, że psychoterapeuta to nie jest absolwentka psychologii, tylko czteroletniego studium psychoterapii, które uczy konkretnego rzemiosła jakim jest psychoterapia.

Tak samo jak ty się uczysz spawać, żeby #!$%@?ć zgarbiony u janusza i wdychać rakotwórcze pyły za 20 zł/h, tak samo jak absolwent studium psychoterapii uczy się naprawiać twoją psychikę, rozkładać problemy na czynniki pierwsze i przepracowywać je z tobą.

Tumany.

#blackpill #zwiazki #przegryw #terapia #psychologia #psychiatria #logikaniebieskichpaskow #wykop
s.....u - Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególn...

źródło: comment_16532876847gQs5zIZiGJdlHxwpbFDYI.jpg

Pobierz
  • 399
@sikalafou: to brzmi rozsądnie, ale jakoś nie wiem, gryzie mi się to, nie postrzegam terapii w tych samych kategoriach co masaż czy siłka. Moim zdaniem na terapię powinno się chodzić, przepracować co się ma do przepracowania i przestać. Jak ktoś robi z tego zajęcie cykliczne to zalatuje mi to homeopatią: "tak, tak... mi to wciąż pomaga". No ale mogę się mylić, ofc, to tylko takie moje wrażenia oparte na "wydajemisie" xd
@Wolowinka: No to masz złe podejście. Niektórzy do tego podchodzą na zasadzie jak do wizyty u prostytutki. Idę do niej, zrzucę z siebie całe gówno uzbierane we łbie przez cały tydzień żebym nie musiał tym #!$%@?ć swojej kobiety i dzieci i wychodzę czyściutki jak niemowlę.

Oczywiście z tym "całym życiem" to tak już lekko wyolbrzymiłem, żeby celowo coś podkreślić.
jeżeli komuś podnosi to na tyle jakość życia, iż uważa, że warto to jak najbardziej. Coś co dla jednego jest sufitem dla drugiego jest podłogą. Dla ciebie 200 zł to tydzień życia, a dla kogo innego to 4 dobre kawy na wynos na nowym świecie


@sikalafou: byc moze dla takiej miernoty jak ty jest to spoko sprawa, zeby placic 200zł obcemu czlowiekowi, zeby cie wysluchal i dal pare dobrych rad, nie
@sikalafou: Bardzo dobry wpis, już dawno chciałem coś takiego wyskrobać, ale stwierdziłem, że szkoda czasu, takie pierdy piszą głownie ci którym w swoim bagienku jest dobrze, i chcą by tkwiło w nim, razem z nimi, jak najwięcej innych osób. Osoba chcąca coś zmienić w swoim życiu i tak nie będzie brała pod uwagę bzdur z tagu #przegryw bo wie dobrze, że tam tylko ciągną w dół, i każdy kto chociaż trochę
byc moze dla takiej miernoty jak ty jest to spoko sprawa, zeby placic 200zł obcemu czlowiekowi, zeby cie wysluchal i dal pare dobrych rad, nie twierdze, ze nie, natomiast kazdy czlowiek umyslowo sprawny sam dojdzie do tego co napisales i co ma byc tym co niby daje terapia czyli do tego, zeby zaakceptowac swoj wyglad i zrozumiec determinizm swiata Ja nie potrzebuje co tydzien 200zl placic i sluchac tego co wiedzialem jak
Osoba chcąca coś zmienić w swoim życiu i tak nie będzie brała pod uwagę bzdur z tagu #przegryw bo wie dobrze, że tam tylko ciągną w dół, i każdy kto chociaż trochę się stara wyjść z tego bagna jest odrzucany(won z tagu normiku itp.).


@Zgrywajac_twardziela: #!$%@? nikt nikomu nie broni isc na terapie xddd niech sobie idzie, po prostu mireczki z wlasnego doswiadczenia pisza, ze to #!$%@? daje i ostrzegaja przed
Bardzo dobry wpis, już dawno chciałem coś takiego wyskrobać, ale stwierdziłem, że szkoda czasu, takie pierdy piszą głownie ci którym w swoim bagienku jest dobrze, i chcą by tkwiło w nim, razem z nimi, jak najwięcej innych osób. Osoba chcąca coś zmienić w swoim życiu i tak nie będzie brała pod uwagę bzdur z tagu #przegryw bo wie dobrze, że tam tylko ciągną w dół, i każdy kto chociaż trochę się stara
No to masz złe podejście. Niektórzy do tego podchodzą na zasadzie jak do wizyty u prostytutki. Idę do niej, zrzucę z siebie całe gówno uzbierane we łbie przez cały tydzień żebym nie musiał tym #!$%@?ć swojej kobiety i dzieci i wychodzę czyściutki jak niemowlę.

Oczywiście z tym "całym życiem" to tak już lekko wyolbrzymiłem, żeby celowo coś podkreślić.


@sikalafou: brzmi to rozsądnie. I rest my case ( ͡° ͜ʖ
#!$%@? nikt nikomu nie broni isc na terapie xddd niech sobie idzie, po prostu mireczki z wlasnego doswiadczenia pisza, ze to #!$%@? daje i ostrzegaja przed złodziejami


@kfiatek_na_parapecie: 99% ludzi piszących, że #!$%@? to daje nigdy w życiu nie było u psychoterapeuty. Już się spotkałem z wysrywami, że niby był, a jak się okazało to mylił Psychologa z Psychoterapeutą i Psychiatrą xD. Taki z niego bywalec terapii.

Daj spokój z tymi
to po #!$%@? sie prujesz na wykopie skoro jej nie potrzebujesz xddd

no chyba jednak tam pod kopuła nie jest wszystko w porządku skoro tak bardzo cie trigerruje tag przegryw i heheszki z nim zwiazane


@kfiatek_na_parapecie: dyskutuję z ludźmi na różne tematy. Jak nie zgadzam się z jakimiś poglądami to sobie rozkładam na czynniki pierwsze i wymieniam argumenty z oponentem. Jeżeli w ogóle jest z kim je wymieniać. Poniżej pewnego poziomu
dyskutuję z ludźmi na różne tematy. Jak nie zgadzam się z jakimiś poglądami to sobie rozkładam na czynniki pierwsze i wymieniam argumenty z oponentem. Jeżeli w ogóle jest z kim je wymieniać. Poniżej pewnego poziomu nie schodzę.


@sikalafou: nie widze tu zadnej dyskusji, to ty ja zaczales atencjuszu i to zaczales bardzo aroganckimi slowami doskonale uwypukającymi twój msciwy i chamski charakter slabeusza, ktory przychodzi na forum dla prawiczkow tylko w celu