Wpis z mikrobloga

Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególnie wśród prostych ludzi) na drwiny z terapii u psychoterapeuty. Wyjaśnijmy sobie coś. Terapia nie sprawi, że z brzydala zamienisz się w przystojniaka, czy z króciaka w dryblasa. Terapia ma na celu sprawić, żebyś każdego dnia nie biczował się za to, że jesteś brzydalem, tylko zwyczajnie zaakceptował siebie i nauczył się z tym żyć, a nawet polubić swoje niedoskonałości i samego siebie.
To jest dobry punkt wyjścia żeby pracować nad sobą, nad tym co możesz poprawić, aby polepszyć swoje życie. Nawet nauczyć się być szczęśliwym z tym co się ma. Bycie szczęśliwym nie powinno być zależne od stanu posiadania. Jeżeli tak by było to gwiazdy Hollywood nie tonęły by w narkotykach i nie umierały z przedawkowania, albo nie popełniały samobójstwa.

Terapia to nie jest #!$%@? stawianie baniek, przelewanie jajek nad chorym na grypę czy inne "zwyczaje", z pogranicza wierzeń ludowych i placebo. To jest narzędzie, którego działanie jest udowodnione przez naukę.

To jest podstawowe narzędzie do walki z chorobami takimi jak depresja, zaburzenia lękowe, fobie.

I wyjaśnijmy sobie przy okazji, że psychoterapeuta to nie jest absolwentka psychologii, tylko czteroletniego studium psychoterapii, które uczy konkretnego rzemiosła jakim jest psychoterapia.

Tak samo jak ty się uczysz spawać, żeby #!$%@?ć zgarbiony u janusza i wdychać rakotwórcze pyły za 20 zł/h, tak samo jak absolwent studium psychoterapii uczy się naprawiać twoją psychikę, rozkładać problemy na czynniki pierwsze i przepracowywać je z tobą.

Tumany.

#blackpill #zwiazki #przegryw #terapia #psychologia #psychiatria #logikaniebieskichpaskow #wykop
s.....u - Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególn...

źródło: comment_16532876847gQs5zIZiGJdlHxwpbFDYI.jpg

Pobierz
  • 399
@kontodlabeki:

ważny jest też dobór odpowiedniego nurtu psychoterapii bo fakt, nie każda może pomóc.


Byłem na cbt, bo podobno ta niby jest dobra.

I tak, terapeuta też nie znajdzie ci znajomych, nie przyprowadzi ci ich do domu.


I o to mi chodzi, nie pomoże mi, a to właśnie jest moim problemem.
beka z terapii wynika bardziej z tego że ludzie chodzą na nią bez powodu, sam takich znam. Idą i płacą żeby się z czymś pogodzić i z kimś szczerze pogadać, zamiast samemu SPRÓBOWAĆ znaleźć przyczynę problemów.


@pan-bartolomeu-dias: zupełnie nie rozumiesz na czym polega i po co jest psychoterapia. To jest spojrzenie na twój problem z innej perspektywy przez FACHOWCA. Masz pojęcie jak bardzo nasze poglądy mogą być skrzywione, a jednocześnie możemy
Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególnie wśród prostych ludzi) na drwiny z terapii u psychoterapeuty. Wyjaśnijmy sobie coś. Terapia nie sprawi, że z brzydala zamienisz się w przystojniaka, czy z króciaka w dryblasa. Terapia ma na celu sprawić, żebyś każdego dnia nie biczował się za to, że jesteś brzydalem, tylko zwyczajnie zaakceptował siebie i nauczył się z tym żyć, a nawet polubić swoje niedoskonałości i
#!$%@? ludzie serio takie rzeczy ciągle trzeba tłumaczyć że zdrowie psychiczne jest równie ważne co fizyczne, boli Cię brzuch, głowa, idziesz do lekarza, robisz badania, chodzisz do lekarza żeby się wyleczyć, ale jak się #!$%@? czujesz psychicznie, to nie, NIE IDĘ NA TERAPIĘ BO TO I TAK NIC NIE DA NORMIKU, przyznajcie to, że tak wam się najłatwiej żyje, najlepiej jest siedzieć na garnuszku rodziców całe życie, nic nie robić, nie uczyć
#!$%@? ludzie serio takie rzeczy ciągle trzeba tłumaczyć że zdrowie psychiczne jest równie ważne co fizyczne, boli Cię brzuch, głowa, idziesz do lekarza, robisz badania, chodzisz do lekarza żeby się wyleczyć, ale jak się #!$%@? czujesz psychicznie, to nie, NIE IDĘ NA TERAPIĘ BO TO I TAK NIC NIE DA NORMIKU, przyznajcie to, że tak wam się najłatwiej żyje, najlepiej jest siedzieć na garnuszku rodziców całe życie, nic nie robić, nie uczyć
@ziomus0812: wyciągasz z kontekstu to co chcesz. To była odpowiedź na wyzwiska w stronę mojego kumpla, że jest nieudacznikiem, bo chodzi do psychoterapeuty i wywiązał się dyskusja, że można mieć dobre siano i chodzić do psychoterapeuty podnosić swój komfort życia po prostu i dla kogoś te 200 zł nic nie znaczy i może to ciągnąć nawet całe życie jak mu to pasuje.
@Zgrywajac_twardziela: @sikalafou: @skarpetyodyna @kontodlabeki : Załóżmy, że Putin mówi o sobie, że jest złym człowiekiem, nie zasługuje na nic dobrego i że przez to, co zrobił, nic dobrego go już w życiu nie spotka. Czy należy sugerować mu z tego powodu terapię? Uważam, że nie, ponieważ on stwierdziłby w tym momencie fakty.

Tak samo działa to w naszym przypadku. Ja uważam, że miałem ogromne szczęście, że odkryłem Wykop i #
@sikalafou: Jedyne czym ma się zajmować terapia to praca nad emocjami, a gniew, nienawiść czy zawiść to fundamentalne emocje człowieka. Zaś w wizji fanów terapii ktoś, kto się użala ma przestać bo psuję to jego wizję sprawiedliwego libkowego świata. Jeśli więc ktoś np. wyraża swój gniew pisząc na wykop to jest to z jego perspektywy dobre, nie ma znaczenia perspektywa libkopierdu, ma znaczenie wyłącznie jego osobista perspektywa.
@sikalafou

Mało tu postów o utraconych latach młodzieńczysz, jakichś dziwnych pseudo filmików dołujących o tym jak to nigdy nie przeżyli miłości nastoletniej przez 20 paro letnich prawiczków? No i co z tego? No i #!$%@?, było minęło, rób tak żeby przeżyć fajną przygodę w wieku 30 lat, bo jak nic nie zrobisz to nie przeżyjesz takiej nigdy i dopiero będzie płacz na bujanym fotelu w wieku 85 lat kiedy nic nie przeżyłeś,
Jedyne czym ma się zajmować terapia to praca nad emocjami, a gniew, nienawiść czy zawiść to fundamentalne emocje człowieka. Zaś w wizji fanów terapii ktoś, kto się użala ma przestać bo psuję to jego wizję sprawiedliwego libkowego świata. Jeśli więc ktoś np. wyraża swój gniew pisząc na wykop to jest to z jego perspektywy dobre, nie ma znaczenia perspektywa libkopierdu, ma znaczenie wyłącznie jego osobista perspektywa.


@TheKirghizLight: zgadza się co do
@sikalafou:

Tak samo jak ty się uczysz spawać, żeby #!$%@?ć zgarbiony u janusza i wdychać rakotwórcze pyły za 20 zł/h, tak samo jak absolwent studium psychoterapii uczy się naprawiać twoją psychikę, rozkładać problemy na czynniki pierwsze i przepracowywać je z tobą.

Tumany.

Jesteś w stanie to pojąć przyszły przedstawicielu klasy robotniczej?

jeżeli komuś podnosi to na tyle jakość życia, iż uważa, że warto to jak najbardziej. Coś co dla jednego jest
@sikalafou:

zgadza się co do tego, że jeśli wylewanie frustracji na wykopie ci pomaga (czy tam komuś) to kontynuuj, bylebyś nikogo nie obrażał ze względu na rasę, religię itd.


To teraz zapoznaj się z treściami zwolenników terapii co myślą, że on ma ci wyjaśnić świat, nawrócić, być osobistym coachem. Dzięki takim ludziom terapia to mem, a poziom terapii spada bo dostosowuje się do oczekiwań.
No to powodzenia przeżyć lata młodzieńcze w wieku 30 lat, już w wieku 20 lat mam problem by sobie znaleźć znajomych, bo każdy ma swoje grupki i mało kto chce kontaktu.


@Kamilo67: Co to znaczy w ogóle przeżyć lata młodzieńcze? Musisz przepracować te problemy, które utrudniają ci nawiązywanie kontaktów i tyle. Co to znaczy #!$%@? "każdy ma swoje grupki"? I co nie ma żadnych przetasowań? Nikt do tych grupek nie dochodzi
Przecież terapia polega na uwierzeniu, więc to raczej wy trochę podobnie się zachowujecie.


@Kamilo67: takim samym uwierzeniu jak w chemioterapię, gdzie znajomy lekarz stwierdził, że nastawienie mentalne to 80% sukcesu w walce z rakiem. Powtarzam po raz kolejny, nie bagatelizuj siły i istoty umysłu. Depresja, która jest chorobą umysłu potrafi zrobić z człowieka FIZYCZNY wrak. Nie można rozdzielać jednego z drugim.