Wpis z mikrobloga

Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególnie wśród prostych ludzi) na drwiny z terapii u psychoterapeuty. Wyjaśnijmy sobie coś. Terapia nie sprawi, że z brzydala zamienisz się w przystojniaka, czy z króciaka w dryblasa. Terapia ma na celu sprawić, żebyś każdego dnia nie biczował się za to, że jesteś brzydalem, tylko zwyczajnie zaakceptował siebie i nauczył się z tym żyć, a nawet polubić swoje niedoskonałości i samego siebie.
To jest dobry punkt wyjścia żeby pracować nad sobą, nad tym co możesz poprawić, aby polepszyć swoje życie. Nawet nauczyć się być szczęśliwym z tym co się ma. Bycie szczęśliwym nie powinno być zależne od stanu posiadania. Jeżeli tak by było to gwiazdy Hollywood nie tonęły by w narkotykach i nie umierały z przedawkowania, albo nie popełniały samobójstwa.

Terapia to nie jest #!$%@? stawianie baniek, przelewanie jajek nad chorym na grypę czy inne "zwyczaje", z pogranicza wierzeń ludowych i placebo. To jest narzędzie, którego działanie jest udowodnione przez naukę.

To jest podstawowe narzędzie do walki z chorobami takimi jak depresja, zaburzenia lękowe, fobie.

I wyjaśnijmy sobie przy okazji, że psychoterapeuta to nie jest absolwentka psychologii, tylko czteroletniego studium psychoterapii, które uczy konkretnego rzemiosła jakim jest psychoterapia.

Tak samo jak ty się uczysz spawać, żeby #!$%@?ć zgarbiony u janusza i wdychać rakotwórcze pyły za 20 zł/h, tak samo jak absolwent studium psychoterapii uczy się naprawiać twoją psychikę, rozkładać problemy na czynniki pierwsze i przepracowywać je z tobą.

Tumany.

#blackpill #zwiazki #przegryw #terapia #psychologia #psychiatria #logikaniebieskichpaskow #wykop
s.....u - Trochę mnie nie było na wykopie i zauważyłem, że jest jakaś moda (szczególn...

źródło: comment_16532876847gQs5zIZiGJdlHxwpbFDYI.jpg

Pobierz
  • 399
@sikalafou: #!$%@? gościu, z jednej strony piszesz, że chcesz pomóc ludziom na rozdrożu i przestrzegać, z drugiej jesteś bucem gardzącym osobami pracującymi fizycznie, osobami zarabiającymi mniej od ciebie, osobami, które dbają o swoje ciało mniej od ciebie i liczysz, mając taki #!$%@? charakter, że ktoś będzie chciał cię słuchać.
Albo tą swoją inteligencję i tępą butę przeszacowałeś, albo to bait.
nigdy tego nie rozumiałem

nikt nawet największy przegryw nie "zaakceptuje" życia w beznadziei, to tak nie działa

ten kto kiedykolwiek spotkał przegrywa wie, że tylko zmiana środowiska poprawi jego życie a nie #!$%@? od juleczki dla juleczki za 200zł/hr XD


@NadmiarNiedoboru: przeczytaj całą dyskusję, bo nie chce mi się już odpowiadać na to samo pieprzenie. Psychoterapeuci to nie są żadne "juleczki" tylko wykwalifikowani specjaliści, którzy posługują się metodami opracowanymi na podstawie
@sikalafou:

tylko zwyczajnie zaakceptował siebie i nauczył się z tym żyć, a nawet polubić swoje niedoskonałości i samego siebie.


Czyli to samo co robią i tak przegrywy, zaakceptowały, że uja mogą zmienić i siedząpo prostu całe dnie na tagu przegryw xD. Faktycznie super.

To jest dobry punkt wyjścia żeby pracować nad sobą, nad tym co możesz poprawić, aby polepszyć swoje życie. Nawet nauczyć się być szczęśliwym z tym co się ma.
@sikalafou:

przeczytaj całą dyskusję, bo nie chce mi się już odpowiadać na to samo pieprzenie. Psychoterapeuci to nie są żadne "juleczki" tylko wykwalifikowani specjaliści, którzy posługują się metodami opracowanymi na podstawie badań naukowych.

To nie jest #!$%@? akupunktura tylko metoda leczenia, na którą kierują cię lekarze psychiatrzy.

Nie przetłumaczysz, dla nich źródłem wszelkiego zła są jakieś cichodajki, które akurat im nie chciały dać(przeważnie nawet nie próbowali zagadać, tylko tak im podpowiedział
1) > Takie udowodnione przez naukę, że żeby terapia działała to trzeba w nią wierzyć jak w jakąś religię, faktycznie dużo wspólnego ma wiara z nauką XD.

2) >Gówno prawda. Mnie najwięcej ze swoimi lękami pomogła własna praca, z terapii zero efektów. Spamowanie w nią każdym wątku w necie jest jedynie szkodliwe, bo nie każdemu to zadziała.

3) >A niech se będą, to nikogo nie obchodzi jeżeli i tak efektów nie przynosi
@harold97: a byłeś kiedyś, czy po prostu tak ci się wydaje?xD pytam serio, jeśli byłeś i tak to wyglądało to współczuję, niestety psychologia jak każde studia w pl są raczej dla wytrwałych niż zdolnych, ale to tak jakbyś twierdził że kardiologia nie działa bo trafiłeś na gównianego lekarza