Wpis z mikrobloga

@MechanicznyTurek: Kasa wcale nie taka duża jak rozmawiałem z kilkoma kolegami. Senior 12-15k to norma, w innych językach po za php nie do pomyślenia. Po za tym ograniczenia typu maksymalna długość kodu w projekcie, wszystko wykonywane na jakimś dziwnym środowisku co utrudnia development. Zwykle bardzo mierna jakoś kodu. Trzeba robić certy, ale z drugiej strony tak naprawdę nie trzeba się za bardzo dokształcać, nie ma tu frameworka zmieniającego się co 2
@MechanicznyTurek: nie idź w to, ogarniczenia, #!$%@? marketing, certy plus obowiązkowe odnowienia, wewnętrzny upośledzony ekosystem to nie jedyne wady. Wiem co mówię, siedziałem w tym ponad 4 lata i nigdy więcej. Poza tym jako dev będziesz mocno do tylu w innych technologiach i ciężko będzie Ci się przebranżowić. Jak chcesz szczegóły to wał na pw
Senior 12-15k to norma


@Whiskeyjack29: no raczej x2 - nie znam dobrego seniora, który by robił za poniżej 160-180PLN/h, a coraz częściej 200PLN/h to jest stawka wyjściowa do rozmowy.

@MechanicznyTurek: z minusów to tak jak już zostało napisane ciśnienie na certy - jest to też spowodowane tym, że firmy będące Salesforce Partnerami, mają profit z ilości "certów" w firmie. Kolejny minus to często słabej jakości kod od "kolegów" z Indii