Wpis z mikrobloga

Taką mam informację dla #!$%@?.

Jeżeli wyprzedzam samochód, który jedzie 138 km/h, to musisz poczekać.
Na tempomacie mam 140 km/h i #!$%@? mnie serdecznie, że masz sraczkę i mrugasz światłami - jak wyprzedzę, to zjadę. Pierd się...


#autostradypolska #autostrady #motoryzacja
  • 531
  • Odpowiedz
@2mack: Yyy a czy ty byles na fizyce? A raczej na matematyce. Ile razy wzrośnie energia przy zmianie predkosci 50-70 a ile 140-160? Przeciez to sa obliczenia względne. 20 ponad limit to jest zawsze bezpieczny limit, nawet w mieście w większości miejsc.
  • Odpowiedz
myślisz, że to mnie należy się krytyka i wyzwiska?


@pokpok: oczywiście że nie. Skoro myślisz na drodze (z tego co czytam to tak), to lepiej odpuścić idiotom. Możesz trafić na jakiegoś durnia, emocje na drodze i do tego duża prędkość to często przepis na zgon. Jak będą ci zupę podawali przez słomkę albo zezgonujesz, to na pewno rodzina pomyśli "szkoda człowieka, ale udowodnij mrugaczom że nie trzeba zjeżdżac". Bez sensu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Argonzz z mojego doświadczenia wynika, że zarzut czytania bez zrozumienia najczęściej wysuwają ludzie, którzy sami nie rozumieją co czytają, a często nawet nie rozumieją co piszą.
  • Odpowiedz
@pokpok weź mnie nie #!$%@? nawet. Czego to niby dowodzi? Statystki sobie poszukaj a nie rzucasz jakimś randomowym wypadkiem. Niczego to nie dowodzi poza twoją głupotą i ignorancją.


@pokpok dobrze. Zagrajmy w tą grę. Wskaż miejsce gdzie nazywam cię głupcem bo ludzie nie powinni przekraczać prędkości.
  • Odpowiedz
@cwlmod: przecież właśnie chodzi o to, że to nie są obliczenia względne, bo takie kwestie jak czas reakcji, zdolność hamulców do rozpraszania energii czy ile energii jest wstanie pochłonąć strefa zgniotu samochodu są stałe. Jedynie odległości między pojazdami i widoczność są "teoretycznie" większe
  • Odpowiedz
@Argonzz a zastanawiałeś się, o co ci w ogóle chodzi?


@pokpok tak. Powiedziałem że na autostradach ginie mało ludzi, szczególnie w porównaniu do innych klas dróg, na co ty wrzuciłeś zdjęcie śmiertelnego wypadku z autostrady, na co ja powiedziałem że to niczego nie dowodzi bo statystyki są inne.
  • Odpowiedz
  • 4
@pokpok wy #!$%@? retardy, w Holandii jest normą jazda z limitem 100(!!!)km/h i tak samo normą jest wyprzedzenie z prędkością wyższą o parę km/h. Nikt się nie spina, każdy grzecznie czeka aż wyprzedzający zakończy manewr i o zgrozo, też wyjeżdżają prosto przed maskę a mimo wszystko drogi mają najbezpieczniejsze w Europie (ofc to jest składowa wielu rzeczy nie tylko wyluzowanych kierowców)
  • Odpowiedz
  • 0
@pokpok wyprzedzanie 140 lewym pasem na autostradzie jest spoko najgorsi to tempomaty 90km/h i wlecze się starając ominąć cysternę robiąc zator na lewym na 20-30 aut..
  • Odpowiedz
@2mack: Chodziło mi raczej o to ze różnica predkosci 20km jest znacznie mniejsza we względnej energii miedzy różnymi poziomami predkosci ;)

Im szybciej jedziesz tym masz większa uwagę, większe odległości itd, wiec do pewnego momentu im szybciej tym lepiej. O samochody sie nie martw bo nowoczesne układy hamulcowe i opony pozwalają na duzo lepsze i stabilniejsze hamowanie
  • Odpowiedz
@pokpok: polecam ten stan, ale ten wpis daje jednak do zrozumienia, że jednak się denerwujesz tym, że ktoś Ci siada na dupie. Wyluzuj - najwyżej, jeśli Cię to stresuje to odpuść z tempomatu - mniejsza prędkość to mniejsze ryzyko poważnych konsekwencji w razie jakiejś nagłej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Argonzz: oraz nazwałeś mnie głupcem i ignorantem, bo statystyki mówią co innego.

Co innego mówią statystyki?
Powiedz mi - gdzie ludzie w Polsce giną jeżeli nie na autostradach.
  • Odpowiedz