Wpis z mikrobloga

Skoro pytają robaków o zdanie to dostają taką odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jestem na trochę wyższym poziomie.


@cwlmod: czyli Ty to już na pewno jesteś w tych 20%? :D

> można podczas wyprzedzania przekraczać prędkość, czy nie można?

Oczywiście, że można.


@cwlmod: Zakładam, że potrafisz to poprzeć jakimś przepisem z PoRD?

To dla ciebie jest problem z kompilacją życia i przepisów, bo wydaje ci
Jakbyś był lepszym kierowcą to byś wiedział,


@cwlmod: Czy to już ten moment, że zaczynamy wchodzić w wycieczki osobiste? Bo to zazwyczaj świadczy o wyczerpaniu merytorycznych argumentów.
czyli Ty to już na pewno jesteś w tych 20%? :D


@sowiq: Oczywiście. Moja jazda jest coraz lepsza i od jakiegoś czasu jadąc szybko nie muszę mocno hamować (lub w ogóle nie hamuje). Jestem też świadomy, że przepisy są bardzo ogólnikowe i tak samo dotyczą fiat 126p jak i nowego ferrari. Już sam ten fakt, stawia mnie wyżej od ciebie i pana robaka.

Poza tym byłem na kursie doskonalenia techniki jazdy
Czy to już ten moment, że zaczynamy wchodzić w wycieczki osobiste? Bo to zazwyczaj świadczy o wyczerpaniu merytorycznych argumentów.


@sowiq: Wycieczki osobiste? Skoro czujesz się obrażony przez stwierdzenie, że jesteś słabym kierowcą to chyba jest twój problem, a nie mój Dzbanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pokpok: Nie ma opcji abym zjechał jakiemuś desperatowi podczas wyprzedzania np 4-6 tirów, bo musiałbym nagle zmniejszyć prędkość ze 140 na 90.

Niech desperat wlecze się te 140, az nie skończę. No sorry. Bezpieczeństwo ponad wszystko.

Oczywiście jak wyprzedzam auto, które jedzie 120 i widzę ze spokojnie mogę zjechać, przed np kolejną ciężarówką, to tak też czynię, ale nic na siłę
masz mentalność kierowcy tira


@goferek: a tak serio to czemu, wiele razy mi się zdarza wyprzedzać sznur samochodów (najczęściej jak za odcinkiem z serią świateł nagromadzi się sporo aut, a potem droga przechodzi w ekspresówkę), prawy pas jedzie około 90km/h ekspresówką, ja jadę ok. 130-140 km/h. Zdarza się, że ktoś mi siedzi na dupie, czasem mrugnie, ale co mam teraz wytracać prędkość i się chować między emerytów? I tak jadę szybciej
@pokpok: jak nie ma dużego ruchu to na mrugających wrzucam kierunek i hamuje aż schowam się za wyprzedzany samochód i tam zjeżdżam na prawy ¯\_(ツ)_/¯. Niektórzy mam wrażenie że chętnie by mnie zabili za to
dlaczego? Jeden powód


@pokpok: dlatego że zgodnie z kulturą zachowania na drodze powinniśmy nie utrudniać sobie nawzajem.

Idę jako pieszy i jedzie jedno auto to nie wchodzę jak pan na pasy (chociaż generalnie mam pierwszeństwo) ale np. pokazuję ręką żeby pojechał i przechodzę 3 sekundy później. Myślę że w ten sposób mozna uniknąć sporo niepotrzebnych "spalin i pyłów" :)
Albo jadę po rondzie i wpuszczam kogoś - chociaż tez nie muszę.
Niech desperat wlecze się te 140, az nie skończę. No sorry. Bezpieczeństwo ponad wszystko.


@TheGreenBastard: Chyba nie zajarzyłeś patologi op-a. On nie pisze o sytuacji gdy dogania go debil siedzący na dupie tylko ktokolwiek kto jedzie szybciej od niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja jak wyprzedzam tiry i jadę 160-170 i na dupe mi wjeżdża debil poganiacz to sam zwalniam do limitu i razem czekamy aż skończę
Zdarza się, że ktoś mi siedzi na dupie, czasem mrugnie, ale co mam teraz wytracać prędkość i się chować między emerytów?


@SiemaNagor: Zdarza się też @pokpok, który wjedzie ci pod maskę jeśli jedziesz choćby 5km/h więcej od niego. To są marginalni potencjalni mordercy i od nich trzeba uciekać, a nie dostosowywać sie. To nie jest norma i nie należy ich tak traktować
prawy pas jedzie około 90km/h ekspresówką, ja jadę ok. 130-140 km/h. Zdarza się, że ktoś mi siedzi na dupie, czasem mrugnie, ale co mam teraz wytracać prędkość i się chować między emerytów? I tak jadę szybciej niż dopuszczalnie.


@SiemaNagor: to jest inna sytuacja niż historia OPa i tu robiłeś dobrze. Gdyby prawy pas jechał podobnie szybko - powinieneś zmienić
Zawsze gdy zaoram dzbanów, to ci się obrażają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cwlmod: jeśli darcie japy i rzucanie gównem na prawo i lewo uważasz za zaoranie, to fakt - zaorałeś mnie.

Jeśli natomiast chciałbyś porozmawiać merytorycznie i na argumenty, to mnie zawołaj. W innym przypadku szkoda mojego czasu.
@sowiq: Zaoranie następuje wtedy kiedy takie dzbany jak ty obrażają się na moje argumenty.( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak widać dalej nie potrafisz na nie odpisać, wiec zasłużyłeś na rangę dzbana( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pokpok rozumiem co czujesz za każdym razem jak przyjeżdżam z UK do PL - w UK ustawiam na tempomacie 70 i się okazuje, że wszyscy inni kierowcy dziwnym trafem mają tak samo skalibrowane tempomaty i można elegancko jechać bez konieczności walki o życie czy dotykania hamulca. Chociaż ostatnimi czasy w ramach oszczędzania paliwa ustawiam 60 i też jadę bez stresu bo autostrada ma minimum trzy pasy i jadę z prędkością tira i