Wpis z mikrobloga

Taką mam informację dla #!$%@?.

Jeżeli wyprzedzam samochód, który jedzie 138 km/h, to musisz poczekać.
Na tempomacie mam 140 km/h i #!$%@? mnie serdecznie, że masz sraczkę i mrugasz światłami - jak wyprzedzę, to zjadę. Pierd się...


#autostradypolska #autostrady #motoryzacja
  • 531
  • Odpowiedz
@pokpok ja na szczęście dla ciebie jeżdżę 7, bo już kilku takich co myślą jak ty i kierunkowskaz uważają za prawo #!$%@? się komuś przed maskę, zgłosiłem z filmikiem na komendę i mandaciki poszły.
Mógłbym ci próbować tłumaczyć że twoje przewinienie jest dużo gorsze i bardziej niebezpieczne niż jazda 160 na drodze dwupasmowej, ale zerknąłem na twoje wpisy i wiem że nie ma sensu.
Jesteś debilem.
  • Odpowiedz
ale ten wpis daje jednak do zrozumienia, że jednak się denerwujesz tym, że ktoś Ci siada na dupie


@Ranger: owszem. I pokazuje postsowiecką mentalność Polaków.
Na zachodzie trzymanie się przepisów jest cnotą, u nas powodem do krytyki.
  • Odpowiedz
wy #!$%@? retardy, w Holandii jest normą jazda z limitem 100(!!!)km/h i tak samo normą jest wyprzedzenie z prędkością wyższą o parę km/h. Nikt


@zar0x: Plusik.
  • Odpowiedz
że twoje przewinienie jest dużo gorsze i bardziej niebezpieczne niż jazda 160


@szuineg: jazda 140 jest bardziej niebezpieczna niż 160?

@pokpok wjeżdżanie komuś kto jedzie szybciej przed maskę jest niebezpieczne, a tym się chwaliłem w innym swoim wpisie.
Powolne wyprzedzanie także, bo wpływasz na koncentrację i podnosisz ludziom ciśnienie. Złe emocje to jedne z głównych przyczyn wypadków. Ale trzeba być człowiekiem żeby to rozumieć i umieć żyć w zgodzie
  • Odpowiedz
Nigdy nie wiesz czy ktoś #!$%@? 240km/h nie wiezie swojego umierającego syna do szpitala. Nie zakładaj nigdy że ktoś tak robi bo lubi, tylko może na problem i to jest właśnie jego rozwiązanie.
  • Odpowiedz
Aha, czyli na krajówce jak ktoś jedzie 85 przy dopuszczalnych 90 to wyprzedzasz go przez minutę, żeby nie przekroczyć ograniczenia? Czy może rura, 120-130 na chwilę, żeby manewr zakończyć jak najszybciej i najbezpieczniej?


@JC97: jak by jechał 110 przy ograniczeniu do 90 to i tak go będą wyprzedzać. Byle dojechać minutę szybciej.
  • Odpowiedz
@pokpok: tak serio to po co wyprzedzasz samochód który jedzie 138 gdy ty jedziesz 140? Nadrobisz całe 2km na godzinę czyli jakieś kilkadziesiąt sekund. A jak trafisz na szeryfa to będziesz miał #!$%@? humor plus stracisz o wiele więcej czasu.
  • Odpowiedz
@pokpok Ty #!$%@? człowieku masz coś z głową xD
Zdradzę ci sekret, twoje święte prawo nie zwalnia cię z myślenia na drodze.
Ktoś przed tobą jedzie 138 to po co go w ogóle wyprzedzasz? Jak wyżej napisałeś "Bo mogę" "Bo chcę jechać 140" to właśnie pokazuje jakim człowiekiem jesteś na drodze- debilem który nie rozumie pojęcia kultury jazdy.
Tu sprawa jest na prawdę prosta, albo chowasz do kieszeni swoje "Bo ja chcę!" i zbijasz tempomat o parę km/h jadąc dalej za poprzedzającym samochodem albo dajesz but, wykonujesz manewr wyprzedzania sprawnie i szybko i po problemie, wracasz do swoich kochanych 140.
Na twoje wyczyny w postaci zajeżdżania przed maskę szkoda mi nawet słów ale jednak się odniose- wyjeżdżasz przed samochód który jest 50 m za tobą? Serio? Człowieku 50 metrów przy prędkości autostradowej to jest nic, zero, to nie są nawet dwie sekundy odstępu pomiędzy pojazdami. Kierowca za tobą przekraczał prędkość i nie zareaguje wystarczająco szybko? W porządku, dostanie mandat za przekroczenie prędkości, ale to ty zostaniesz obciążony winą za spowodowanie wypadku.
MYŚLENIE. To jest ta kluczowa sprawa, myślenie, dostosowywanie się do warunków, umiejętność patrzenia w lusterka, oceny odległości, to pozwala jeździć spokojnie i
  • Odpowiedz
@Marynowane_Gowno: Odpowiem jedynie XD. Dlaczego OP jadąc z maksymalną dopuszczalną prędkością ma hamować, by ktoś kto łamie przepisy hamować nie musiał? To nie ma nic wspólnego z kulturą jazdy tylko z przestrzeganiem reguł. To kończy jakąkolwiek dyskusję.
  • Odpowiedz
@pokpok: nie czytałem wszystkiego, ale najbardziej plusowane komentarze pokazują jaka patologia jest na polskich drogach i jak łamanie przepisów na drodze jest zakodowane w umyśle p0laka jako zachowanie godne podziwu.
Mam pytanie do wszystkich drogowych patusów:
Hipotetyczna sytuacja - jesteście w sklepie i widzicie jak jakiś randomowy koleś kradnie towar z półek. Rozumiem, że w takiej sytuacji otwieracie i przytrzymujecie mu drzwi, żeby łatwiej było mu dokonać kradzieży?
  • Odpowiedz