Wpis z mikrobloga

Mam 20k oszczędności. Czy warto to inwestować w #gielda albo podobnie? Czy lepiej to wydać na:

1. Korekcja wzroku ok. 11 tysięcy.
2. Aparat na zęby ok. 6 tysięcy
3. 10 wizyt u fizjo w celu, naprawy wad postawy, ok. 1500 zł.
4. Zostaje jeszcze na karnet na siłownia na ponad rok.

Czy może lepiej za te pieniądze kupić samochód, żeby nie jeździć zbiorkomem do pracy? Obecnie mam ok. 15 minut tramwajem + dojście na przystanki drugie tyle w jedną stronę.

Czy może zbierać na wkład własny?

Co myslicie?

#nieruchomosci #samochody #ortodoncja #okulary #soczewki #kredythipoteczny #motoryzacja #inwestycje #inwestowanie

Na co wydać pienądze

  • Giełda/inwestycje 6.2% (103)
  • Naprawa zębów, wzroku, wad postawy 84.7% (1412)
  • Samochód 4.1% (69)
  • Wkład wlasny 5.0% (84)

Oddanych głosów: 1668

  • 73
@OszukanyBardzo: no właśnie, bo co?

@derton778: no, to chyba masz juz wystarczającą odpowiedź. Ale dodam od siebie - korekcja wzroku to najlepsza inwestycja ever jak nie lubisz okularów, reszta co wymieniłeś też git. Chociaż to 11k to imo drogo w cholerę, rozejrzyj sie jeszcze, we wrocławiu 2.5-3k za oko da sie zrobić.

Giełdę olej bo bez praktyki #!$%@? bankowo xD a pomnożyć nie tak łatwo więc nie warto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kebab_z_kota: @Lucius: i jak wam po operacji? Generalnie obawiam się, że zrobię operacje a za 4 lata będę miał znów na przykład - 0,75 bo mi się pogłębi i i tak bez okularów nie dam rady xd
@kebab_z_kota: @derton778 @analboss
Bardzo łatwo o komplikacje. To jest niby rozreklamowane, ze takie proste i po tygodniu wracasz szczęśliwy do pracy…na przykładzie mojej narzeczonej powiem Wam, ze zrobiła korekcje i to w jednej w lepszych, polecanych klinik w Warszawie i od ponad roku nie jest w stanie przeczytać kartki A4 bo w połowie rozmazuje jej sie wszystko i to samo z komputerem (wiec jak pracuje ktoś przy kompie to praktycznie traci
@Shatter: ja miałem wadę ok -2.5 i ostrzegali mnie, że wada może powracać, jestem po jakichs 6 latach od zabiegu no i rzeczywiście nie jest tak jak było zaraz po, trochę się pogorszyło to fakt, no ale nie tak wiele, zebym ludzi nie rozpoznawał albo do auta nie mógł wejść, jak wczesniej xD biorac pod uwage moj tryb pracy sie nie dziwie ze sie pogorszylo, może jakbym mniej przed kompem siedział
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kebab_z_kota: a to można powtarzać? Nie pytałem w sumie okulisty o to, ale wiem, że to jednak fizyczna konferencja w oko, więc może już potem nie ma jak tego znowu poprawić?
Robiłeś to jaka metodą? Tu, gdzie ja rozmawiałem, jest opti-lasik czy coś takiego.
2. Aparat na zęby ok. 6 tysięcy


@derton778: 6k za aparat? To chyba jak ci ojciec sam drut kombinerkami założy. Mało kto nie ma żadnego problemu z gębą. Na aparat 12-15k liczyłabym minimum.
@derton778: ok, tak myślałam.
Niestety to że masz w cenniku napisane, że jeden łuk kosztuje 3 tysiące to oznacza jedynie, że jeden łuk kosztuje 3 tysiące - za dwa 6 tysięcy. Do tego dochodzi diagnostyka czyli zdjęcia, skany, wyciski - to ok 1k, zależy od miasta i gabinetu ale zakładam najdroższą opcję którą widziałam w Poznaniu. Ja ostatecznie dałam 750 zł za samą diagnostykę. Wizyta z omówieniem planu - 200zł. I