Wpis z mikrobloga

Mam 20k oszczędności. Czy warto to inwestować w #gielda albo podobnie? Czy lepiej to wydać na:

1. Korekcja wzroku ok. 11 tysięcy.
2. Aparat na zęby ok. 6 tysięcy
3. 10 wizyt u fizjo w celu, naprawy wad postawy, ok. 1500 zł.
4. Zostaje jeszcze na karnet na siłownia na ponad rok.

Czy może lepiej za te pieniądze kupić samochód, żeby nie jeździć zbiorkomem do pracy? Obecnie mam ok. 15 minut tramwajem + dojście na przystanki drugie tyle w jedną stronę.

Czy może zbierać na wkład własny?

Co myslicie?

#nieruchomosci #samochody #ortodoncja #okulary #soczewki #kredythipoteczny #motoryzacja #inwestycje #inwestowanie

Na co wydać pienądze

  • Giełda/inwestycje 6.2% (104)
  • Naprawa zębów, wzroku, wad postawy 84.5% (1422)
  • Samochód 4.3% (72)
  • Wkład wlasny 5.0% (84)

Oddanych głosów: 1682

  • 73
  • Odpowiedz
Obecnie mam ok. 15 minut tramwajem


@derton778: jak tramwajem tzn. że przejeżdżasz przez jakiś mocno zurbanizowany obszar, ja bym najpierw upewnił się czy autem w godzinach szczytu razem z szukaniem miejsca to w ogóle będzie szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: aparat za 6k? To chyba koszt do czasu montażu tego ustrojstwa, potem masz jeszcze wizyty po 200 zł xd
A 10 wizyt u fizjo nie naprawi twoich wad postawy
Korekcja wzroku zależy od wieku i trgo, czy dalej ci się wada pogłębia
Jak planujesz kupić nieruchomość to nie konsumuj tego, szczególnie jak to wszystkie twoje oszczędności.
  • Odpowiedz
Zdecydowanie inwestycja w siebie plus do tego jakieś małe auto a tak dla własnej wygody żeby nie musieć się bujać autobusami i tramwajami
  • Odpowiedz
Korekcja wzroku ok. 11 tysięcy.


@derton778: nie wiem jaką masz wadę ale ja mając -7 to do dzisiaj sobie pluję w twarz że zwlekałem z korektą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W ogromnej ilości przypadków marnowałem pieniądze na nurkowanie podczas którego nic nie widziałem bo musiałem bez okularów, aquaparki i parki rozrywki? Bez okularów nie robiło efektu. W ogóle wszystkie aktywności związane z wodą to była tragedia.
  • Odpowiedz
@derton778 obecnie sam jestem zapisany do ortodonty xd chłop w wieku ,30 lat. Śmiechu warte. Na korekcję wzroku też chce iść ale po lecie. Teraz na lato szkoda 2, tygodnie w domu siedzieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@derton778: Jedyne pieniądze co do których nie miałem nigdy wątpliwości że dobrze je wydałem to te które dałem na operację oczu, szkoda tylko że zbyt długo czekałem z decyzją o ich wydaniu na ten cel.
  • Odpowiedz
myślisz że rynek zawsze rośnie? Jeśli spojrzysz na największe spółki sprzed tych 50 lat to dużo z nich już spadła z rowerka.


@analboss: Dlatego radze kupować ETF na np. S&P500, który jest automatycznie oczyszczany ze spółek, które nie dają sobie rady.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: Wpierw zdrowie, czyli to co wymieniłeś. Później rozwój: kursy, narzędzia itd. Następnie coś dla siebie czy do domu. Na końcu rozrywka, gdyż nie tylko dla pracy i obowiązków pracujesz.

Gdy zostanie cokolwiek po powyższych wydatkach to możesz myśleć o inwestycjach.
Nie masz pewnie 60+ więc nie martw się teraz starością tylko żyj za młodu. Odpowiednio balansując powyższe na stare lata będziesz więcej zarabiał i obecne 20k wydadzą ci się
  • Odpowiedz