Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DywanTv: Nikt nie umniejsza wyniku Haacka, ale to były totalnie inne lata. To tak jak porównywać dzisiejszych zawodników do Coana. A post tyczy się tylko domniemanej teorii o RAW słabeusza w Westside :D
@DopeLifter: a teraz kto z czołówki RAW trenuje WSB? Tak bez uszczypliwości, po prostu pytam. Albo ilu mistrzów RAW wsb znasz, w czasach „nowożytnego” trójboju, powiedzmy po 2000 roku?
Jak dla mnie (i nie tylko, bo tak twierdzi jednak większość) jest to nieoptymalny system. Wynik zrobisz, przez overload i podobne wzorce, ale to nie tak, że jest to jakiś niesamowicie trudny i niezrozumiały system i stąd nim nie trenują. Wielu próbowało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bdm_bq: Bezdyskusyjnie masz rację. Praktycznie nikt nie trenuje tym systemem. Z racji tego, że ta metoda rozwinęła się na fali gdy wchodził sprzęt (chociaż też nie do końca, bo cofajac się do lat 70 i wczesnych 80, już wtedy Simmons kręcił rekordy, ale mniejsza), to przez to praktycznie nikt nie myślał wtedy o treningu raw. Nikt nie wie co byłoby, gdyby tamte lata nie przyniosly sprzętu i Ci goście trenowali by
Albo ilu mistrzów RAW wsb znasz, w czasach „nowożytnego” trójboju, powiedzmy po 2000 roku?


@DopeLifter: @bdm_bq: Matt Wenning :) 1000kg bez taśm, ważąc 134kg w 2016 roku :) To był chyba absolutny rekord wtedy w tej kategorii.

to nie tak, że jest to jakiś niesamowicie trudny i niezrozumiały system i stąd nim nie trenują


A ja sądzę że właśnie dlatego, to jest główny powód, i właściwie bariera która jest nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: A ja uważam, że z jednej strony fakt, jest to prawdopodobnie najbardziej skomplikowany system, która wymaga więcej wiedzy do poprawnego programowania niż jakikolwiek inny, ale IMO jeszcze trudniejszym czyni go fakt, że jak żaden inny opiera się na autoregulacji. Dlatego sam fakt posiadania wiedzy o systemie, to jest jedno, natomiast drugie, to fakt posiadania wiedzy o własnym ciele i słabościach, a to jest wg mnie dużo trudniejsze. Po prostu często
@IntruderXXL: A Wenning nie był już wtedy na własnych metodach bazujących jedynie na WSB? Nie znam dokładnie historii jego kariery.

Co do złożoności - ja się z tym nie zgadzam, jest to system który wymaga analizy większej ilości zmiennych, ale nie uważam żeby przy obecnych możliwościach najlepsi trenerzy i zawodnicy nie byli w stanie tym zarządzać. Po prostu są inne, łatwiejsze w obsłudze i biorąc pod uwagę użyteczność i wynik (mówimy
@DopeLifter: Każda autoregulacja jest tak samo trudna lub łatwa. Opiera się na ocenie tych samych parametrów i zarządzania nimi w kontekście użycia wsb - po co na złożony organizm z masą zmiennych wewnętrznych i zewnętrznych nakładać system który generuje jeszcze większy szum w ich zarządzaniu? Zwłaszcza że jak pokazują wyniki, (lub ich brak) nie przekłada się to na efekty w danej formule? WSB jest świetny do
A Wenning nie był już wtedy na własnych metodach bazujących jedynie na WSB? Nie znam dokładnie historii jego kariery.


@bdm_bq: Odszedł wtedy z westside i dalej trenował używając tego systemu, z tym że postawił o wiele więcej na regeneracje, bo uważał że Louie za bardzo dokręcał śrubę treningowo, co nie przekładało się na zawody.

ale nie uważam żeby przy obecnych możliwościach najlepsi trenerzy i zawodnicy nie byli w stanie tym zarządzać
@IntruderXXL:
ludzie którzy na tym zarabiają czy to startując, czy trenując innych mają nie być w stanie poznać-nauczyć się czegoś co miałoby dać im ogromną przewagę? Nawet jeżeli wymaga to lat? Dlaczego? Ani nauka ani rynek nie działają w ten sposób.
Jeżeli coś w sporcie, biorąc pod uwagę rachunek strat i zysków daje przewagę to się tego używa. Czasem nawet nie patrząc na straty, bierze się tylko kryterium użyteczności. Podobnie, jeżeli
Co do tego czy jest system który jest lepszy do unikania kontuzji - nie jesteś w stanie tego udowodnić inaczej niż jakąś swoją teorią.


@bdm_bq: Moją teorią? Wystarczą mi tutaj historie, doświadczenia takich ludzi jak właśnie Simmons, Wenning, Donnie Thompson i ich zdanie. Czy np przemyślenia Ed-a Coan-a

ludzie którzy na tym zarabiają czy to startując, czy trenując innych mają nie być w stanie poznać-nauczyć się czegoś co miałoby dać im
@IntruderXXL:

Moją teorią? Wystarczą mi tutaj historie, doświadczenia takich ludzi jak właśnie Simmons, Wenning, Donnie Thompson i ich zdanie.


Hmm, jak zapytasz katolika o jedyną słuszną wiarę to też nie będzie miał obiekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) To "heurystyka dostępności" ludzi ze środowiska. Mi chodzi o coś mierzalnego, realne dane, bo mówić, że mój system/wiara/wiedza są najlepsze i jedyne to dla mnie tylko subiektywne zdanie czy światopogląd
Czyli jedynie Ty jesteś mesjaszem,


@bdm_bq: Ale czemu poruszasz tu mój temat? Nic o swojej osobie nie napisałem.

bo trenujesz od 5 lat trójbój i wiesz o metodach których nawet nie liznąłeś już wszystko?


Widzisz w przeciwieństwie do Ciebie i innych, mam otwartą głowę i szerokie horyzonty, interesuje się wieloma metodami i dostrzegam ich ZALETY I WADY.

To znaczy jacy są? Nieambitni, leniwi? Znowu wrzucasz wszystkich do jednego worka...


Czyli nie
@IntruderXXL: tak, bo ambicja to nasladowac chłopów z kolumbus ohajo, reszta jest #!$%@?. Tak tylko chciałem wytknąć, że pod jednym postem mówisz, ze te 1000kg Blewązki to #!$%@? w sumie nie wynik, nie ma sie czym podniecac a w tym poscie mowisz, ze Wenning to elita bo zrobil 1000kg kilka lat temu( ͡° ͜ʖ ͡°). szkoda strzepic ryja
1000kg Blewązki to #!$%@? w sumie nie wynik, nie ma sie czym podniecac a w tym poscie mowisz, ze Wenning to elita bo zrobil 1000kg kilka lat temu( ͡° ͜ʖ ͡°). szkoda strzepic ryja


@zagi_ssj: Myślenie aż tak boli? 6 lat w tym "nowym" sporcie to wielka przepaść, wtedy mało kto robił 1000kg, a w tej wadze to był TOP1-2 wynik na świecie, no szczyt. Teraz 1000kg
@IntruderXXL:

Ale czemu poruszasz tu mój temat? Nic o swojej osobie nie napisałem.


Bo to była kwestia czasu i akapit niżej już piszesz:

Widzisz w przeciwieństwie do Ciebie i innych, mam otwartą głowę i szerokie horyzonty, interesuje się wieloma metodami i dostrzegam ich ZALETY I WADY.


Dlaczego w przeciwieństwie do mnie? przecież ja cały czas zaznaczam, że to są kwestie dyskusyjne a nie aksjomaty. Piszę ciągle o zaletach i wadach, tylko
Swoje braki i błędy maskujesz "eksperymentowaniem", "życiem i zmianami", "covidem" i nie wiem czym tam jeszcze, ale innym takiego kredytu nie dajesz tylko nazywa się to wtedy "bezsensownym podejściem", "zwraczeniem", "brakiem głowy do treningu" , "robienie głupot" czy czym tam jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bdm_bq: Śmiesz sugerować że dodanie 2.5kg w ciągu 2.5 roku w DL to nieoptymalny progres i @IntruderXXL nas wszystkich oszukuje od lat