Wpis z mikrobloga

@echelon_: robią w cholerę "różnych" modeli zegarków, a resztę @enron właśnie wyjaśnił: "w tych ich modelach ni diabła nie idzie się zorientować który co ma i co brać"... czyli wypisz wymaluj xiaomi i ich smartfony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@echelon_: a koniec końców 99% biegaczy używa gps + ewentualnie trybu stadionowego + płatności/muzyki jak zegarek obsługuje

Ale wiadomix, rynek wszystko przyjmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a koniec końców 99% biegaczy używa gps + ewentualnie trybu stadionowego + płatności/muzyki jak zegarek obsługuje


@aukolb: O Instytut Danych z Dupy wypuścił najnowszy raport? ( ͡ ͜ʖ ͡)
Forerunner, Fenix czy Tactix


@echelon_: i każdy z nich ma po kilka modeli...

od dawna wiadomo czym się różnią, co robią i komu są dedykowane


@echelon_: tak jak wiadomo czym się różni Vivoactive i Venu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wytną w oprogramowaniu jednego zegarka jedną funkcję, którą dadzą w nowym - droższym - zegarku..

daj spokój... jak lubisz się oszukiwać lub masz w tym jakiś cel
Nie, nie robią w cholerę różnych modeli


@echelon_: Produkują serie Enduro, Forerunner, fenix, epix, vivoactive, vivomove, venu, Legacy, Instinct, Tactix, D2, Swim, MARQ, quatix, Descent i Approach. Jak niczego nie pominąłem to 16 serii. Samych modeli zegarków do kupienia na garmin.com jest aktualnie 75. Jak dla mnie to właśnie "w cholerę".
@echelon_: a widzę jakiś psychofan xD

no to powiedz mi z czego mają korzystać? z tych gówno danych wyplutych przez ichniejsze algorytmy, które nie mają pokrycia nawet w 10% z rzeczywistością?

Garmin wytworzył niezłą religie wokół siebie, że potem każdy musi mieć feniksa bo jak nie to będzie słabo biegał xd
i każdy z nich ma po kilka modeli...


@Emill: Fenix raptem jeden, różnią się detalami. Tactix to samo. Z Forerunnerami jest w sumie już trochę zachodu bo masz x5, 2x5, 7x5 i 9x5 i wiesz, że im wyższa cyferka z przodu tym lepszy model a im wyższa środkowa tym nowszy.

o to powiedz mi z czego mają korzystać? z tych gówno danych wyplutych przez ichniejsze algorytmy, które nie mają pokrycia nawet
@echelon_: pułap tlenowy, sen, próg mleczanowy, body battery to wszystko jest z dupy.

Próg mleczanowy to mi podaje na końcu drugiego zakresu czyli tempa maratońskiego (3:45/km - 165puls). A według garmina to tempo pomiędzy 10k a 21k, więc kompletnie nie ma pokrycia z rzeczywistością. Robię co roku badania wydolnościowe i wiem jakie mam progi. Akurat mleczanowy wychodzi na 171.

O wiele lepiej kupić sobie podstawowego garmina za 800zł i za resztę