Wpis z mikrobloga

@Argonzz: nie, natomiast nie wiem dlaczego uważasz, ze kontroler powinien zarabiac 60k skoro minister zarabia 10k, prezydent chyba 15k. Dlaczego kontroler ma zarabiac wiecej niz niejeden prezes banku? Wtedy to dopiero beda tam upychac tylko swoich, skoro mozna zarobic 60, 20 pojdzie do kontrolera reszta do innych, ktorzy mu zalatwili ta robote, wedlug mnie to chore podejscie jakim sie wykazujesz, zupelnie nie patrzysz na realia polskie
@kfiatek_na_parapecie: właśnie dlatego że na kontrolera nie da nie się upchnąć swojego i jakoś to będzie. Dlaczego uważasz że od razu będą jakieś wałki robione na tych stanowiskach a nie będzie wybierana najlepsza osoba na to stanowisko? Jak w tym kraju ma być dobrze kiedy jesteś gotowy zabić za to że ktoś odrobinę więcej zarabia? Jeszcze rozumiem gdyby tam pensje miały być 1mil na miesiąc. Ale to po prostu dobra zachodnia
@Argonzz: w fajnym swiecie zyjesz, pelnym iluzji co do tego w jakim miejscu znajduje sie nasz kraj. TAcy jak ty sa bardzo niebezpieczni, bo sprzedaja falszywa opowiesc o tym jaka to polska nie jest bogata i zachodnia, jak to nie powinnismy traktowac budzetu jak worka bez dna, "bo przeciez unia i tak dołoży". Nie masz realne oceny sytuacji, zyjesz w ułudzie (albo swiadomie manipulujesz)
: to powiedz mi jaką mają mieć motywacje żeby pracować w polsce skoro mogą w dowolnym innym kraju na lepszych warunkach


@sadcat: sprzątaczka także może sprzątać lotnisko w niemczech na lepszych warunkach, w wydziale kryminalnym w londynie policjant zarobi duzo wiecej niz w warszawie, kierowca karetki takze zarobi wiecej za kierowanie na zachodzie. Nie rozumiem o co ci chodzi. Przeciez to jasne, ze na zachodzie wszyscy wiecej zarabiaja
@kfiatek_na_parapecie: Fakt nie mam znajomych którzy pracują za minimalną krajową i muszą sobie jakoś poradzić w życiu. Jest to pewnego rodzaju bańka. Ale też widzę że się da osiągnąć cokolwiek w Polsce i to normalnie pracując. Codziennie na ulicy mijają mnie supersamochody droższe niż mieszkanie. Jednak to stanowisko od którego zależy życie ludzi a nie kalkulator na telefon. Tak samo uważam, że lekarze, pielęgniarki, nauczyciele czyli de facto pracownicy infrastruktury absolutnie
@bartez_94: aha, czyli kazdy w tym krau ma zrec gruz, ale kontrolerzy maja zarabiac jak na zachodzie? xddd
pielegniarki maja zrec gruz, strazacy, operatorzy 112, policjanci, zolnierze wszyscy oni nie maja prawa godnie zarabiac, ale za to kontroler lotow musi zarabiac jak na zachodzie co dale 4 razy wiecej niz prezydent tego kraju?
jak to nie powinnismy traktowac budzetu jak worka bez dna,


@kfiatek_na_parapecie: #!$%@? czego nie rozumiesz w tym, że pensje kontrolerów nie były opłacane z budżetu państwa? W całości były one wypłacane z tego co płaciły linie lotnicze do Eurocontrol. Każdy grosz wynagrodzenia KRL pochodził z wykonywanej przez nich pracy a nie z budżetu państwa.