Wpis z mikrobloga

@alfaalenieomega: Nie tyle traktuje ich jak znajomych, co po prostu nie lubię faktu, że cała ta praca jest czysto w przestrzeni wirtualnej. Dla przykładu, wolę też ćwiczyć w siłowni w otoczeniu żywych ludzi, niż samemu przed komputerem, nawet jeżeli tylko wejdę i powiem "cześć". Poza tym zawsze można kogoś poznać mimo wszystko, może się zdarzyć coś ciekawego. Potem nawet jak odejdę to przynajmniej mogę sobie przypomnieć budynek, drogę do pracy
  • Odpowiedz
W najlepszym wypadku jest to Spanie, ale nie brakuje Januszy klepiących drugi trzeci czwarty etat lub robiących w domu remont albo pilnujących dziecka.


@kaaban: nie ma nic złego w spaniu, remoncie ani pilnowaniu dziecka o ile taski są dowiezione, jakość wysoka a biznes szczęśliwy

w 90% przypadków to jedynie tego bezpośredniego przełożonego boli że ktoś nie odbija karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie brakuje mi biura, bo pracuje i rozmawiam z ludzmi online , i rozmawiamy i heheszkujemy np. przed rozpoczeciem spotkan, w trakcie dnia na czatach przy zalatwianiu rzecyz biezacych, etc. Dyskusje sa mozliwe za pomoca teamsow, zooma czy innych narzedzi, tablice zastepuja wersje wirtualne - dla mnie to wiele wygodniejsze niz pisak i fizyczna tablica.

Widzisz, to moze jest wlasnie problemem - ja w pracy nie jestem po to zeby sie spedzac
  • Odpowiedz
@trtrtrtr:

Widocznie może nie powinienem być programistą, skoro nie lubię pracy zdalnej i tego, że wszystko jest w komputerze, a nie w rzeczywistym świecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Skoro tak mowisz, to moze tak jest. Twoje zycie, twoje decyzje. A moze wystarczy zaakceptowac to ze rozni ludzie maja rozne potrzeby, i jeden bedzie wolal A a drugi B, a w przypadku roznicy zdan nie robic z
  • Odpowiedz
@p4wl: No nie każdy dzień, ale po pierwsze nie mam na tylu znajomych, żeby CODZIENNIE wychodzić i spotykać się z ludźmi na żywo, a po drugie nadal jest to 8h dziennie 5x w tygodniu, to duża część dnia. Samo programowanie lubię, lubię koncepty, dyskutowanie jakiś rozwiązań, pomysłów, po prostu nie lubię pracy zdalnej każdego dnia, bo to zbyt monotonne na dłuższą metę
  • Odpowiedz
@trtrtrtr: no i w porzadku, Twoje prawo. Ale czy to oznacza ze kazdy musi postrzegac swiat i przezywac swoje zycie tak jak Ty? Nie rozumiem czemu probujesz na sile przekonac ze Twoj wybor jest lepszy, bo jest Twoj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcesz chodzic do biura to chodz, kto nie chce i ma taka opcje - niech pracuje z domu. Agree to disagree?
  • Odpowiedz
udno się robi od siedzenia w domu już.


@trtrtrtr: Gdzie tam nudno. Ndałem imiona wszystkim wolno żyjącym kotom w okolicy i śledzę ich poczynania. Odwiedzają mnie i wymieniamy uprzejmości i uwagi o życiu i sprawach bieżących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@p4wl: Hmm no nie mówię, że mój wybór jest najlepszy, odczuwam po prostu zdziwienie, że tyle ludzi woli siedzieć w domu przez tyle godzin i nie jest to dla nich monotonne. Ja bym nikogo nie zmuszał do pracy w firmie, jeżeli woli zdalną, no może poza wybranymi dniami, w celu łatwiejszej komunikacji.
  • Odpowiedz
Ja bym nikogo nie zmuszał do pracy w firmie, jeżeli woli zdalną, no może poza wybranymi dniami


@trtrtrtr: uuu janusz detected, nie chcialbym zmuszac ale jednak bym zmuszal ( ͡° ͜ʖ ͡°) zdziwiony jestes ze ludzie maja odmienne preferencje od Twoich? no to niezle ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz