Wpis z mikrobloga

@EdgyCaesar97: Daj spokój, nie ma sensu się przekrzykiwać. Jedni lubią to inni to. Programiści i tak docelowo będą na zdalnej czy to się komuś podoba czy nie. Poza tym jest to lepsze doświadczenie, bo nie pracujesz tylko dla lokalnego oddziału czy firmy a możesz się zatrudnić na całym globie. Kto tego nie rozumie nie jest gotowy na transformację it która się odbywa od 2 lat.
@selectGwiazdkaFromTabelka: Tak zgadzam się... owszem są typowi "Janusze", którzy chcą ludzi w biurze, tylko po to bo są control freak, ale już nie #!$%@?, jak to wszyscy nie jesteście 100x bardziej efektywni na HO, bo gdyby tak było, to każda jedna firma trzymałaby wszystkich na HO. A niestety tak nie jest. A to, że tobie (czy komuś) się wydaje, że jest bardziej efektywny, to już inna bajka.
@selectGwiazdkaFromTabelka: Tak zgadzam się... owszem są typowi "Janusze", którzy chcą ludzi w biurze, tylko po to bo są control freak, ale już nie p********e, jak to wszyscy nie jesteście 100x bardziej efektywni na HO, bo gdyby tak było, to każda jedna firma trzymałaby wszystkich na HO. A niestety tak nie jest. A to, że tobie (czy komuś) się wydaje, że jest bardziej efektywny, to już inna bajka.


@EdgyCaesar97: Dokładnie tak
@zamak: Otóż to i to jest prawdziwy powód powrót do biur. A jak czytam bajdurzenie @selectGwiazdkaFromTabelka: @xardas_pl: @fiir: @RHarryH: @p4wl: @snejp90: to tylko ciarki wstydu. Zawsze jak kończy się praca zdalna to jest wielka licytacja że oni więcej w domu robią XD oczywiście, gdybym nie pracował w IT to może i bym wam uwierzył. A prawda jest taka, że 90% na zdalnym tnie w #!$%@?
@alfaalenieomega: Nie tyle traktuje ich jak znajomych, co po prostu nie lubię faktu, że cała ta praca jest czysto w przestrzeni wirtualnej. Dla przykładu, wolę też ćwiczyć w siłowni w otoczeniu żywych ludzi, niż samemu przed komputerem, nawet jeżeli tylko wejdę i powiem "cześć". Poza tym zawsze można kogoś poznać mimo wszystko, może się zdarzyć coś ciekawego. Potem nawet jak odejdę to przynajmniej mogę sobie przypomnieć budynek, drogę do pracy (często
W najlepszym wypadku jest to Spanie, ale nie brakuje Januszy klepiących drugi trzeci czwarty etat lub robiących w domu remont albo pilnujących dziecka.


@kaaban: nie ma nic złego w spaniu, remoncie ani pilnowaniu dziecka o ile taski są dowiezione, jakość wysoka a biznes szczęśliwy

w 90% przypadków to jedynie tego bezpośredniego przełożonego boli że ktoś nie odbija karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie brakuje mi biura, bo pracuje i rozmawiam z ludzmi online , i rozmawiamy i heheszkujemy np. przed rozpoczeciem spotkan, w trakcie dnia na czatach przy zalatwianiu rzecyz biezacych, etc. Dyskusje sa mozliwe za pomoca teamsow, zooma czy innych narzedzi, tablice zastepuja wersje wirtualne - dla mnie to wiele wygodniejsze niz pisak i fizyczna tablica.

Widzisz, to moze jest wlasnie problemem - ja w pracy nie jestem po to zeby sie spedzac
@trtrtrtr:

Widocznie może nie powinienem być programistą, skoro nie lubię pracy zdalnej i tego, że wszystko jest w komputerze, a nie w rzeczywistym świecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Skoro tak mowisz, to moze tak jest. Twoje zycie, twoje decyzje. A moze wystarczy zaakceptowac to ze rozni ludzie maja rozne potrzeby, i jeden bedzie wolal A a drugi B, a w przypadku roznicy zdan nie robic z siebie
@p4wl: No nie każdy dzień, ale po pierwsze nie mam na tylu znajomych, żeby CODZIENNIE wychodzić i spotykać się z ludźmi na żywo, a po drugie nadal jest to 8h dziennie 5x w tygodniu, to duża część dnia. Samo programowanie lubię, lubię koncepty, dyskutowanie jakiś rozwiązań, pomysłów, po prostu nie lubię pracy zdalnej każdego dnia, bo to zbyt monotonne na dłuższą metę
@trtrtrtr: no i w porzadku, Twoje prawo. Ale czy to oznacza ze kazdy musi postrzegac swiat i przezywac swoje zycie tak jak Ty? Nie rozumiem czemu probujesz na sile przekonac ze Twoj wybor jest lepszy, bo jest Twoj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcesz chodzic do biura to chodz, kto nie chce i ma taka opcje - niech pracuje z domu. Agree to disagree?
udno się robi od siedzenia w domu już.


@trtrtrtr: Gdzie tam nudno. Ndałem imiona wszystkim wolno żyjącym kotom w okolicy i śledzę ich poczynania. Odwiedzają mnie i wymieniamy uprzejmości i uwagi o życiu i sprawach bieżących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@p4wl: Hmm no nie mówię, że mój wybór jest najlepszy, odczuwam po prostu zdziwienie, że tyle ludzi woli siedzieć w domu przez tyle godzin i nie jest to dla nich monotonne. Ja bym nikogo nie zmuszał do pracy w firmie, jeżeli woli zdalną, no może poza wybranymi dniami, w celu łatwiejszej komunikacji.
Ja bym nikogo nie zmuszał do pracy w firmie, jeżeli woli zdalną, no może poza wybranymi dniami


@trtrtrtr: uuu janusz detected, nie chcialbym zmuszac ale jednak bym zmuszal ( ͡° ͜ʖ ͡°) zdziwiony jestes ze ludzie maja odmienne preferencje od Twoich? no to niezle ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@selectGwiazdkaFromTabelka w mojej pracy szef jako marketing zarządził #!$%@? ulotki xD

Bo działało 20 lat temu.

0 efektu, kasa utopiona, #!$%@? nie urósł, ale dalej trzyma zdanie, że marketing w sieci jest zbędny xD

I daje biednym ludziom z centrali dodatkową, zbędną robotę, ale sami sobie winni bo kłamią, że efekt jest xD

Dobrze się cichaczem swój oddział ogarniam normalnie.
@selectGwiazdkaFromTabelka I bardzo dobrze.
Co prawda nie IT a animacja, ale od zeszlego roku jeśli ide na nowy kontrakt to te oferujące całkowicie prace zdalną są u mnie wyżej. Trzeba pozbyć się tego średniackiego menedżerstwa co nie wnoszą nic do firm oprócz biczowania podwładnych. W poprzedniej pracy miałem takiego nad sobą, sam przychodził do studia i codziennie hlip hlip nikt nie chce przyjść xDD
uuu janusz detected, nie chcialbym zmuszac ale jednak bym zmuszal ( ͡° ͜ʖ ͡°) zdziwiony jestes ze ludzie maja odmienne preferencje od Twoich? no to niezle ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) mysle ze przedstawilismy swoje stanowiska i zbyt wiele do dodania nie zostalo.


@p4wl: Myślę, że źle odebrałeś moje
Trzeba pozbyć się tego średniackiego menedżerstwa co nie wnoszą nic do firm oprócz biczowania podwładnych


@Izeer: zgadzam sie, mam nadzieje ze to w koncu zdechnie, ale obawiam sie ze jeszcze troche na to poczekamy. takich sredniackich debili zamienic na stanowisko służącego-asystenta który zamiast wydawać rozkazy i się rządzić zbiera od zespołu informacje w czym może ich odciążyć i to załątwia
@kaaban tak się składa że pracuję skąd chcę na uop, bo mój pracodawca nie jest #!$%@? januszem, który oczekuje ode mnie wysiedzenia dupogodzin :) Pracodawca płaci mi za dostępność i ma dostępność, a jak z zadaniami wyrabiam się szybciej/są wolne przebiegi, to robię coś innego. Jak potrzeba w trakcie tych 8 h to wracam do kompa i tyle.
@kaaban tak się składa że pracuję skąd chcę na uop, bo mój pracodawca nie jest j*****m januszem, który oczekuje ode mnie wysiedzenia dupogodzin :) Pracodawca płaci mi za dostępność i ma dostępność, a jak z zadaniami wyrabiam się szybciej/są wolne przebiegi, to robię coś innego. Jak potrzeba w trakcie tych 8 h to wracam do kompa i tyle.


@licuri: Gratuluję, ale moja córka jest magistrem prawa
@selectGwiazdkaFromTabelka:

Ja tylko dodam, że praca zdalna ma na przykład na mnie pozytywny wpływ o tyle (poza oczywistymi typu lepszy sen, worklife balance), że mogę się zadawać z kim chce i łatwiej pielęgnować relacje z kim chce, o wiele łatwiej utrzymac starych znajomych kiedy pracujesz zdalnie, bo masz więcej czasu i możliwości żeby się z nimi spotkać.
Poza tym cisza i spokój, własna muzyczka z głośników


@selectGwiazdkaFromTabelka: do momentu, w którym pewnego ranka siadasz jeszcze w pidżamce do kompa, otwierasz jakąś Jirę czy innego Outlooka, a tu mieszkanie nad Tobą zaczyna nawalać wiertarka udarowa czy tym inny młot pneumatyczny, potem jakieś dziwne skrobanie, szuranie, stukanie i pył wlatujący przez ucholone okno. I tak przez dwa, trzy tygodnie. Następnie to samo u sąsiada w klatce obok. A jak to
@kaaban: ja powtórzyłem słowa (bez koloryzowania), którymi management zachęca ludzi u mnie do powrotu do biura ¯\_(ツ)_/¯ dla mnie to zwykłe #!$%@? ale oni naprawdę wydają się w to wierzyć bo powtarzają jeden za drugim. Także ciarki wstydu na pewno nie powinni mieć zwolennicy pracy zdalnej, ale raczej ci, którzy głupim gadaniem próbują nas do tego przekonać.