Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: XDDDDDDDD Uwielbiam te mity o Niemczech. Oczywiscie, ze przede wszystkim osoby niewykwalifikowane maja duzo lepiej niz w Polsce, ale skala kwot, ktore wedruja po wykopie zawsze mnie smieszy.

https://www.destatis.de/EN/Themes/Labour/Earnings/Earnings-Earnings-Differences/_node.html

Zgodnie z niemieckim urzedem statystycznym, srednie miesieczne wynagrodzenie w Niemczech to 4168 euro brutto, czyli na pierwszej klasie podatkowej (dla singli - w koncu to wykop) to jakies 2600 euro netto. A wiadomo, ze srednia dziala tak, ze z 65% osob
@Serylek To nie ejst tak, że mało czy dużo. Jeśli zarabiasz 15-20-25k to trochę dostosowujesz do tego swój poziom życia. Wysyłasz dzieci na jakieś fajniejsze zajęcia / wyjazdy, kupujesz jakieś gadżety albo bawisz się w hobby, na które nie miałbyś ksay zarabiając mniej. Same wyjazdy wakacyjne - można wyjechać pod namiot na tydzień i wyjdzie po 500-1000/os., można wyjechać w fajną miejscówę nurkować i wyjdzie po 10k/os. Nie mówię, że na pierwszym
@Lehu31: No to sobie żyj w takim przekonaniu tylko nie płacz potem na tagu przegryw ze jakiś sebek pracując w kraju zachodnim za grabienie wody dostaje więcej niż ty
@Bumelante: tu nawet nie trzeba kombinowac, sam bylem kiedys na B2B w Polsce i jest to mega latwe. A w wielu innych krajach takiej opcji nie ma i musisz robic na czyjes bombelki( ͡° ͜ʖ ͡°). Sam jestem w IT, ale czesto mam beke z naszych wielkich uciemiezonych progrmiastow, gdzie naprawde w wiekszosci krajow UE nie ma takich wygodnych opcji ograniczania podatkow.

A dla szaraczkow podatki w