Wpis z mikrobloga

#pieniadze #oszczedzanie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #podroze
Zbliża się mój urlop, dawno nigdzie nie byłem i pomyślałem, że gdzieś pojadę. W miejsce gdzie od lat chciałem pojechać - do Norwegii. Wychodzi mi jakieś 1500-1700 zł za trzy dni. No i mnie zaczyna gryźć, że kurde trochę dużo i może zrezygnować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy pieniądze wydawane na podróże turystyczne to strata pieniędzy waszym zdaniem? Można te pieniądze lepiej spożytkować (poza poczuciem komfortu większej poduszki finansowej)?

Wydawanie pieniędzy na podróże to strata pieniędzy?

  • Tak. 14.1% (234)
  • Nie. 85.9% (1428)

Oddanych głosów: 1662

  • 70
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: Te 2k szybko odrobisz. W skali mieszkania to nic.
Ja w tym roku też gdzieś jadę, za sporą kaskę...wierzę, że jak zacznę, to takie pieniądze będą łatwiej przychodzić na taką rozrywkę.
  • Odpowiedz
  • 6
@awitampanstwa Patrząc na to co się działo na świecie w ciągu tylko ostatnich 2 lat, odkładanie CZEGOKOLWIEK na później to głupota ;) trzeba korzystać z życia tu i teraz, bo nie masz żadnej pewności, ze świata znowu nie #!$%@? bardziej (patrz covid) albo ze w ogóle dożyjesz tej przyszłości (patrz Ukraina).
Mam na myśli, gdyby w 2019 roku ktoś powiedziałby mi takie scenariusze na, ze tak zmieni się świat w ciągu 2
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: powiem tak: najlepsza inwestycja jaką można zrobić to inwestycja w samego siebie, a podróże to właśnie taka inwestycja. Poznajesz nowe miejsca, nowe kultury, nowych ludzi. Otwierasz swój umysł i zmienia ci się światopogląd. Tak wiec wydawanie kasy na podróże to nigdy nie jest strata :)
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: trochę też moim zdaniem zależy, co przez te 3 dni zaplanowałeś robić.
Jeśli miałbym zwiedzać Oslo, pewnie bym odpuścił, ale jeśli miałbym jechać gdzieś na fjord, pewnie bym się skusił, no ale co kto lubi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: Skoro chcesz tam pojechać i Cię stać to jedź. Pieniądze nie służą do tego, żeby je gromadzić i obserwować jak ich wartość spada. Jasne, że są miejsca, gdzie za tyle to i tydzień można spędzić, ale pytanie jaki jest cel podróży. Jak tylko pobyć w innym miejscu to bez sensu tyle wydawać na 3 dni. Jak zobaczyć Norwegię no to nie zobaczysz Norwegii np. w Bieszczadach xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awitampanstwa: Norwegię polecam. Jest czysto, dziko, ludzi mało i generalnie nie obchodzi ich, co robisz, jest co zwiedzać, właściwie każdy mówi komunikatywnie po angielsku, jest dobrze ogarnięty transport i bez samochodu można sobie poradzić.
Ceny są kosmiczne, ale jeśli cię to nie odstrasza, to będziesz się dobrze bawić. Ja poświęciłem Norwegii moją podróż poślubną w 2019 roku na dość niskiej intensywności zwiedzania i byłem zachwycony - potrzebowałem paru dni spokoju, pustki
  • Odpowiedz