Wpis z mikrobloga

#pieniadze #oszczedzanie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #podroze
Zbliża się mój urlop, dawno nigdzie nie byłem i pomyślałem, że gdzieś pojadę. W miejsce gdzie od lat chciałem pojechać - do Norwegii. Wychodzi mi jakieś 1500-1700 zł za trzy dni. No i mnie zaczyna gryźć, że kurde trochę dużo i może zrezygnować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy pieniądze wydawane na podróże turystyczne to strata pieniędzy waszym zdaniem? Można te pieniądze lepiej spożytkować (poza poczuciem komfortu większej poduszki finansowej)?

Wydawanie pieniędzy na podróże to strata pieniędzy?

  • Tak. 14.1% (234)
  • Nie. 85.9% (1428)

Oddanych głosów: 1662

  • 70
@awitampanstwa: jak 1700 z bólem wydajesz to nie celuj w posiadanie domu raczej. Żyjesz żeby mieć dom na własność czy żeby spełniać marzenia? Nawet jeśli dom to marzenie, to może lepiej co roku spełnić jedno marzenie niż raz w życiu jedno (i to jakim kosztem stresu itp).
Do 25r.z. zarabiałam ile się dało w kilka miesięcy, a potem wydawałam do prawie 0 na podróże. Zostawało mi tyle, żeby na luzie znaleźć
@awitampanstwa podróże są super i moim zdaniem warto, ale ogólnie to jest porażka ile trzeba wydać za kilka dni za granicą. Ja liczę 4,5-5k na 4 dni dla dwóch osób za londyn, a jeszcze wlansie chcemy Norwegię i Islandie odwiedzić xD
@lexico: skąd pomysł że jak ktoś nie ma domu to się go 'nie dorobił'? Można mieć hajs na coś, ale na to nie wydać. Dom to nie jest mój priorytet zupełnie. Cenię sobie wolność i niewielkie przywiązanie do dóbr stałych. W ostatnich 3 latach mieszkałam w ponad 10 krajach. Jak zechcę się wybudować to to zrobię tam, gdzie będzie mi pasowało, a nie w kraju x, bo tam się urodziłam i