Wpis z mikrobloga

Gramy ze znajomymi w państwa miasta. Jedna osoba napisała w rzeczach herbata. Dostała za to punkty. Czy uznalibyście coś takiego? My się kłóciliśmy. Minęło pare rund i napisałem w rzeczach w ostatnich sekundach kwadrat. Nie chcieli mi dać punktów za to, mimo definicji w SJP:

2. rzecz przypominająca kształtem tę figurę;


Te rzeczy zaważyły o wygranej. Co dla was jest rzeczą, a co nie?

#kiciochpyta #pytanie #wykopjointclub

Bardziej rzeczą jest

  • Herbata 78.3% (36)
  • Kwadrat 21.7% (10)

Oddanych głosów: 46

  • 11
Jedna osoba napisała w rzeczach herbata. Dostała za to punkty. Czy uznalibyście coś takiego? My się kłóciliśmy


@onmatopeja: dlaczego się kłóciliście? W jaki sposób uzasadnialiście, że herbata nie jest rzeczą?

Co dla was jest rzeczą, a co nie?

kwadrat nie jest dla mnie rzeczą materialną, a o takową w tym pytaniu według mnie chodzi.

jak weźmiesz definicję rzeczy z pwn.. to w zasadzie wszystko możesz uznać za prawidłową odpowiedź. Dla mnie
@10129:
1. herbata to napój - napój nie może być rzeczą
herbata to roślina
Wszystko to według SJP.

2. „podaj mi ten kwadrat” - tak można nazwać rzecz podobną kształtem do kwadrata i zgadza się to z definicją SJP
herbata to napój - napój nie może być rzeczą

dlaczego?

herbata to roślina

a roślina jest rzeczą?

«materialny element otaczającego świata»

zarówno roślina jak i napój są materialnymi elementami otaczającego świata, prawda?

woda również będzie rzeczą. albo tlen. według tego podpunktu definicji PWN, a sam przytoczyłeś akurat ten słownik.

2. „podaj mi ten kwadrat” - tak można nazwać rzecz podobną kształtem do kwadrata i zgadza się to z definicją SJP


można tak