Wpis z mikrobloga

#!$%@? kolejny raz miałem awaryjne hamowanie.

Na wyjeździe wszystkie auta przed nami skręcają tak, że lewy wjeżdża na lewy, prawy na środkowy to nie, baba obok mnie musiał próbować wskoczyć z lewego pasa na środkowy.

Jobla idzie dostać, kto ma pierwszeństwo w takiej sytuacji?

#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja #kiciochpyta
SzubiDubiDu - #!$%@? kolejny raz miałem awaryjne hamowanie.

Na wyjeździe wszystkie...

źródło: comment_16498333634rQ4i48NWn5g8NLJBbzHgF.jpg

Pobierz
  • 292
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A od kiedy przy zmianie pasa ten z prawej ma pierwszeństwo?

To misiu podaj przepis/zasadę na podstawie której uważasz, że czerwony miałby mieć pierwszeństwo.


@janekplaskacz: Nie napisałem że czerwony ma pierszeństwo. A to normalne że jak masz 3 pasy
samochód A jedzie pasem lewym
samochód B jedzie pasem prawym
a oboje na raz chcą zmienić pas na środkowy, wtedy pierszeństwo ma samochód B
  • Odpowiedz
@bobikufel:

zmiana pasa /= zmiana kierunku ruchu


Tutaj pas ruchu dla czerwonego nawet przy zmianie kierunku ruchu to skrajny lewy. Wymień mi w końcu zasadę na podstawie której uważasz, że czerwony na pierwszeństwo do środkowego pasa.
  • Odpowiedz
@bobikufel: dalej chyba musisz napisać pytanie jeszcze raz. Bo z tego co ja zrozumiałem to dalej odpowiedzią jest art 22.4

@janekplaskacz: zmiana pasa /= zmiana kierunku ruchu


@bobikufel: tak, bo możesz mieć zmianę kierunku ruchu bez zmiany pasa. Ale tu masz połączenia zmiany pasa i zmiany kierunku.
  • Odpowiedz
Wymień mi w końcu zasadę na podstawie której uważasz, że czerwony na pierwszeństwo do środkowego pasa.


@janekplaskacz: nie uważam tak? przecież nawet napisałem że żaden z nich nie ma tam pierszeństwa obrazek zobacz
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: zgodnie z zasada prawej reki to ty (zielony samochód) masz pierwszwnstwo bo jestes z prawej. To taka sama sytuacja jak gdy dwa samochody jada skrajnym lewym i prawym pasem trzypasmowej jezdni i w tym samym momencie chca zmienic pas na srodkowy. W razie kolizji, osoba z prawej ma pierwszenstwo.
  • Odpowiedz
Ale tu masz połączenia zmiany pasa i zmiany kierunku.


@Massad: Aha. To powiedz mi, skoro mamy jednoczesną zmianę pasa i kierunku jazdy, to który kierunkowskaz powinienem włączyć? Prawy w związku ze zmianą kierunku jazdy, czy lewy w związku ze zmianą pasa?

Nie wiem skąd ludzie wymyślają manewr będący połączeniem zmiany kierunku jazdy i zmiany pasa ruchu. Nic takiego nie ma. Pas ruchu to podłużny pas jezdni. Żeby zmienić pas ruchu musisz zmienić jeden podłużny pas jezdni na inny podłużny pas tej samej
  • Odpowiedz