Wpis z mikrobloga

@bobikufel: @janekplaskacz tak ale wciąż nie udziela odpowiedzi co jak obaj się zjadą na środkowym.

Tutaj od ok. 3:00 filmu mówi o podobnym przypadku jak mój (z dwóch pasów w większą ilość). Gdzieś chyba ok. 6:00 Mówi że jadąc lewym trzymać się lewego bo prawy może skorzystać z reguły prawej ręki
SzubiDubiDu - @bobikufel: @janekplaskacz tak ale wciąż nie udziela odpowiedzi co jak ...
  • Odpowiedz
Na wyjeździe wszystkie auta przed nami skręcają tak, że lewy wjeżdża na lewy, prawy na środkowy to nie, baba obok mnie musiał próbować wskoczyć z lewego pasa na środkowy.


@SzubiDubiDu: a ten pas rozbiegowy to dla kogo? dla krów z tej łąki? xd
  • Odpowiedz
Na szczęście regułę prawej ręki stosujemy w sytuacjach opisanych w ustawie


@reksiuzgdyni: czyli w sytuacjach gdy pierwszenstwo nie jest regulowane innymi znakami - pionowymi lub poziomymi. W przypadku braku linii prowadzacych mamy wlasnie taka sytuacje
  • Odpowiedz
Obowiązek jazdy przy prawej krawędzi nie ma nic wspólnego z pierwszeństwem.


@janekplaskacz: Nie o pierwszeństwie mówiłem, tylko o tym, który pas zająć. Skręcając z prawego pasa drogi dwupasmowej, w drogę 3 pasmową, zgodnie z obowiązkiem jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, powinienem zająć prawy pas ruchu. No bo skoro ten pas jest wolny, to jaki mam powód żeby jechać środkowym?

W przypadku 2 -> 2 każdy jedzie swoim pasem

Och przyjacielu. To naprawdę kolosalne uproszczenie totalnie mające się nijak do definicji pasa
  • Odpowiedz
@wuwuzela1:

a ten pas rozbiegowy to dla kogo? dla krów z tej łąki? xd


Przypuszczam, że został zaprojektowany do tego, żeby skrzyżowanie było bezkolizyjne. Dodatkowo możliwe, że jest tam zielona strzałka i to ułatwia włączenie się do ruchu.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Rozkminiałem prawie tożsamą sytuację ostatnio na załączonym poniżej skręcie. Prawie, bo na poniższym nie ma pasów ruchu co stanowi dodatkowo atut dla samochodów na prawym "pasie" ("trzymałem się prawej krawędzi zgodnie z przepisami"). Normanie z lewego ludzie stają na lewym, ale trafiają się i tacy którzy jadą na prawy.

Jak sam wyżej zauważyłeś nie ma (pomimo, ze na naukach jazdy tak twierdzą) przepisu nakazującego zająć pas tożsamy z pasem
pan_kleks8 - @SzubiDubiDu: Rozkminiałem prawie tożsamą sytuację ostatnio na załączony...

źródło: comment_16498408499BRLsJNgrnfXbL6VRcr2wI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni:

Skręcając w prawo opuszczasz swoją jezdnię (która w przypadku opa się kończy) i zajmujesz pasy na jezdni poprzecznej.


I wg ciebie powinniśmy się kierować zasadą jazdy przy prawej krawędzi czy zasadą prawej ręki (jeżeli nie ma linii prowadzących)?
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: strzałka warunkowa nie może występować jak są dwa pasy w prawo. Był problem z korkiem na wyjeździe od Żołnierskiej w prawo w Marsa. Ludzie chcieli strzałke warunkową ale władza powiedziała że nie bo są dwa pasy w prawo
  • Odpowiedz
zmieniając prawy pas drogi poprzecznej na środkowy drogi którą chce jechać, wykonując skręt w prawo, używam prawego kierunku.


@Massad: To nie jest zmiana pasa ruchu przecież. Zmiana pasa ruchu jest wtedy kiedy zmieniasz pas ruchu, czyli jeden podłużny pas jezdni na inny podłużny pas jezdni. Może nastąpić w obrębie tej samej jezdni. Zgodnie z definicją pasa ruchu.

Jeśli wjeżdżasz ze swojego pasa ruchu, na pas ruchu innej jezdni, poprowadzony poprzecznie
  • Odpowiedz
Też bez sensu. Ale ciekaw jestem po co @wuwuzela1 pas do włączania się, skoro wjeżdża na zielonym świetle więc na drodze poprzecznej jest czerwone i nic nie jedzie?


@janekplaskacz: to nie wyglada jak pas rozbiegowy tylko konczacy sie prawy skrajny pas tej drogi w ktora wjezdzasz.
  • Odpowiedz
a ten pas rozbiegowy to dla kogo? dla krów z tej łąki? xd


@wuwuzela1: dla wcześniejszego zjazdu z A2 który jest bezkolizyjny i musi być tak długi.

Nie o pierwszeństwie mówiłem, tylko o tym, który pas zająć. Skręcając z prawego pasa drogi dwupasmowej, w drogę 3 pasmową, zgodnie z obowiązkiem jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, powinienem zająć prawy pas ruchu. No bo skoro ten pas jest wolny, to jaki
  • Odpowiedz
zgodzisz się chyba, że gdyby stosować regułę prawej ręki, to pojazd ze skrajnego prawego pasa miałby pierwszeństwo zajęcia dowolnego pasa po skręcie. No bo zawsze będzie po prawej pozostałych pojazdów ;>


@reksiuzgdyni: nie zgodze się i nie mam zamiaru tak jeździć. Gdy dwa pasy wpadaja w dwa sytuacja jest prosta jak 1+1, tutaj nie ma co dopisywac sobie filozofii
  • Odpowiedz