Wpis z mikrobloga

#!$%@? kolejny raz miałem awaryjne hamowanie.

Na wyjeździe wszystkie auta przed nami skręcają tak, że lewy wjeżdża na lewy, prawy na środkowy to nie, baba obok mnie musiał próbować wskoczyć z lewego pasa na środkowy.

Jobla idzie dostać, kto ma pierwszeństwo w takiej sytuacji?

#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja #kiciochpyta
SzubiDubiDu - #!$%@? kolejny raz miałem awaryjne hamowanie.

Na wyjeździe wszystkie...

źródło: comment_16498333634rQ4i48NWn5g8NLJBbzHgF.jpg

Pobierz
  • 292
Obowiązek jazdy przy prawej krawędzi nie ma nic wspólnego z pierwszeństwem.


@janekplaskacz: Nie o pierwszeństwie mówiłem, tylko o tym, który pas zająć. Skręcając z prawego pasa drogi dwupasmowej, w drogę 3 pasmową, zgodnie z obowiązkiem jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, powinienem zająć prawy pas ruchu. No bo skoro ten pas jest wolny, to jaki mam powód żeby jechać środkowym?

W przypadku 2 -> 2 każdy jedzie swoim pasem

Och przyjacielu.
@wuwuzela1:

a ten pas rozbiegowy to dla kogo? dla krów z tej łąki? xd


Przypuszczam, że został zaprojektowany do tego, żeby skrzyżowanie było bezkolizyjne. Dodatkowo możliwe, że jest tam zielona strzałka i to ułatwia włączenie się do ruchu.
@SzubiDubiDu: Rozkminiałem prawie tożsamą sytuację ostatnio na załączonym poniżej skręcie. Prawie, bo na poniższym nie ma pasów ruchu co stanowi dodatkowo atut dla samochodów na prawym "pasie" ("trzymałem się prawej krawędzi zgodnie z przepisami"). Normanie z lewego ludzie stają na lewym, ale trafiają się i tacy którzy jadą na prawy.

Jak sam wyżej zauważyłeś nie ma (pomimo, ze na naukach jazdy tak twierdzą) przepisu nakazującego zająć pas tożsamy z pasem z
pan_kleks8 - @SzubiDubiDu: Rozkminiałem prawie tożsamą sytuację ostatnio na załączony...

źródło: comment_16498408499BRLsJNgrnfXbL6VRcr2wI.jpg

Pobierz
zmieniając prawy pas drogi poprzecznej na środkowy drogi którą chce jechać, wykonując skręt w prawo, używam prawego kierunku.


@Massad: To nie jest zmiana pasa ruchu przecież. Zmiana pasa ruchu jest wtedy kiedy zmieniasz pas ruchu, czyli jeden podłużny pas jezdni na inny podłużny pas jezdni. Może nastąpić w obrębie tej samej jezdni. Zgodnie z definicją pasa ruchu.

Jeśli wjeżdżasz ze swojego pasa ruchu, na pas ruchu innej jezdni, poprowadzony poprzecznie wględem
a ten pas rozbiegowy to dla kogo? dla krów z tej łąki? xd


@wuwuzela1: dla wcześniejszego zjazdu z A2 który jest bezkolizyjny i musi być tak długi.

Nie o pierwszeństwie mówiłem, tylko o tym, który pas zająć. Skręcając z prawego pasa drogi dwupasmowej, w drogę 3 pasmową, zgodnie z obowiązkiem jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, powinienem zająć prawy pas ruchu. No bo skoro ten pas jest wolny, to jaki mam
zgodzisz się chyba, że gdyby stosować regułę prawej ręki, to pojazd ze skrajnego prawego pasa miałby pierwszeństwo zajęcia dowolnego pasa po skręcie. No bo zawsze będzie po prawej pozostałych pojazdów ;>


@reksiuzgdyni: nie zgodze się i nie mam zamiaru tak jeździć. Gdy dwa pasy wpadaja w dwa sytuacja jest prosta jak 1+1, tutaj nie ma co dopisywac sobie filozofii