Wpis z mikrobloga

#ksiazki
#ebook
Witajcie

TLDR:
Lubie tematykę post-apo , horrory, sci-fi w wersji raczej hard niż baśniowe star wars, oraz książki historyczne o konfliktach zbrojnych, proszę o sugestie ciekawych tytułów do czytania

W ostatnim czasie miałem niezłego farta jeśli chodzi o wybór książek do czytania, także dzięki wykopowi. Niemal każda książka jaką czytałem to był mega hicior i trafiała w moje gusta na maksa
Więc wracam na wykop po skończeniu kolejnej z pytaniem jakie zadawałem już wcześniej:
Co polecacie moi drodzy?

Oto co czytałem ostatnio i moje oceny od 1 do 10

Bobiverse 10/10
Devolution, world War Z, zombie survival guide, Max Brooks wszystkie na 12/10
Problem trzech ciał 5/10
Dan Simon's Terror 12/10
The ends of the world, Peter Branen 10/10
Seria Expance 10/10
The longest winter, Alex Kershav 9/10
Hell in a Very small place, Bernard B. Fall 12/10
Hail Mary, Andy Weir 14/10
Shio of fools, Richard Russo 10/10
Gwiazdozbior Psa, Petter Heller 10/10
Christie, Stephen King 10/10
The road, Cormac McCarthy 14/10

Do tego cała masę opowieści post-apo i kilka pozycji Beevora oraz Glantza
  • 47
The road, Cormac McCarthy 14/10


@last_of_us: od tego trzeba bylo zaczac notowanie, to bym dalej juz sobie glowy nie zaprzatal.

Nie potrafie zrozumiec o czym jest ta ksiazka, a jeszcze bardziej zachwytow nad nia. Nudna jak flaki z olejem przypowiastka, klimat so-so, akcja jak w filmie "smierc w wenecji".

No kurde, to juz fanfiki z uniwersum fallouta itp bywaja lepiej napisane.
Ship of fools, Richard Russo 10/10


@last_of_us: damn, 5/10 to max ile temu bym dal. jakis zarys fajny byl ale finalnie wyszlo takie nie wiadomo co. w dodatku nie jest nawet hard, takie niewiadomoco-fantasy. chyba za bardzo generyczne i juz gdzies te koncepty wszystkie widzialem.

anyway sprawdz SLEPOWIDZENIE petera wattsa, troche mi zajelo zanim siadlo ale z tych dwoch to na pewno wyzej i wiecej ciekawych konceptow niz ship, juz nie
Nie potrafie zrozumiec o czym jest ta ksiazka, a jeszcze bardziej zachwytow nad nia. Nudna jak flaki z olejem przypowiastka, klimat so-so, akcja jak w filmie "smierc w wenecji".


@PurpleHaze: Nie powiedziałbym, że nudna ale faktycznie też nie czaję czemu ludzie się tak nad nią spuszczają.
@hekktik:
Oj tak byczku!
Slepowidzenie i echopraksja są super fajne i zawierają bardzo ciekawe pomysły!

Ship of fools trafił do mojej wyobraźni po prostu

W problemie trzech ciał dlz mnie zdecydowanie dużo za dużo było właśnie chińskich realiów
To tylko świadczy o tym jak dobra w mojej opinii jest ta książka :D


@last_of_us: to sobie przeskaluj 14/10 -> 10/10, 12/10 -> 9/10 i resztę analogicznie i przynajmniej to będzie miało ręce i nogi xD Później się dziwić, że recenzenci w skali 1-10 używają tylko ocen 6, 7, 8, 9, 10, jak sami czytelnicy nie potrafią normalnie ze skali korzystać.
Przestań lubieć to czego ja nie lubię!


@last_of_us: ale ja ci nie dyktuje, co masz lubic lub nie. Napisalem po prostu, ze gdybym zobaczyl te ocene na poczatku, nie zawracalbym sobie glowy reszta. W domysle mamy inny gust i twoje rekomendacje, nie beda dla mnie w zaden sposob pomocne.

Serio trzeba takie rzeczy tlumaczyc?