Wpis z mikrobloga

Stuknęło mi 10 lat na wykopie () To co - 2x #rozdajo z pompą! Plusujcie bo do zgarnięcia 1 rzecz do wybrania do 200zł w moim sklepie. Druga wylosowana osoba dostaje paczkę niespodziankę, wysyłka oczywiście do paczkomatu. Losowanie za 24h, zielonki out, bezbecja też.
Dla chętnych by coś kupić na tydzień uruchamiam specjalny kupon "usuń konto" na -30% - dorzucam też tradycyjnie dla każdego kupującego wykopka świecący mały brelok jako gratis do paczki. Podsyłajcie znajomym, rodzinie i komu się da, kupon jest bez ograniczeń :)

Może mnie znacie, może nie ale to właśnie dzięki wykopowi uwierzyłem, że jestem w stanie otworzyć własny sklep internetowy i tworzyć dokładnie to, co wpadnie mi do głowy. Oczywiście że to nisza, ale przynajmniej robię wszystko na swoich własnych zasadach i robiąc dokładnie to co CZUJĘ.
Czasy są porąbane i mam świadomość, że to nie jest dobry okres na rękodzieło, ale w ostatnim oddechu po pandemii i jeszcze przed wojną udało mi się trochę poeksperymentować i mam parę ciekawych rzeczy którymi chcę się pochwalić:

Właśnie dodałem u siebie nową kolekcję Świecących Drzew
Do tego wróciłem do serii Atlantis która chyba zostanie u mnie na dłużej bo cholernie spodobała mi się taka forma, no i najważniejsze: Wrócił TRYT o który się zabijałem, którego pragnąłem, o którym marzyłem a który dalej mnie pokonuje, bo za każdym razem coś jest nie tak.
Od dwóch lat nie mam szczęścia do niego ale dalej dążę żeby coś z tego było, na szczęście dogaduję szczegóły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodam poglądowe gify w komentarzach pod tym wpisem.

10 lat minęło na tym portalu. Najlepsze jest to, że to WY mnie stworzyliście, nie wstyd Wam? xD Trochę dziwnie, trochę melancholia a trochę #!$%@? - bo ten portal to idealna reprezentacja całej Polski jak dla mnie:
Założenia niezłe, potencjał ogromny, wykonanie tragiczne, kontakt z władzą utrudniony, wolność obecna ale na zasadach tejże władzy która jest nie do ruszenia. Kocham ale nienawidzę. Nienawidzę ale kocham, pewnie to znacie.

Ale to tutaj poznałem masę fajnych ludzi, to tutaj mogłem się uczyć i doskonalić i zadziwiająco to tutaj czuję się jak w internetowym podwórku za domem. Podwórko schowane oczywiście za masą czarnej listy i blokowanych hasztagów, ale nadal to moje podwórko.

Fajnie Was znać Wykopky, dzięki za te 10 wspólnych lat. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#rekodzielo #rozkminkrzaka #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #sklepyinternetowe #rozdajo
bkwas - Stuknęło mi 10 lat na wykopie (ꖘ‸ꖘ) To co - 2x #rozdajo z pompą! Plusujcie bo...

źródło: comment_1649498275tnd4KcoQ92EOeZUy2LpHLD.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MarianKolasa no właśnie na zdjęciach ciężko dobrze to oddać - a taki filmik dużo rozjaśnia pod względem kształtu i niektórych szczegółów.

Trochę walczyłem ze stroną żeby to miało ręce i nogi, ale na szczęście okazało się że mój sklep całkiem ładnie przyjmuje imgura ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@bkwas: wspominasz o trycie, a już dawno temu czytałem opis w twojej piaskownicy że nie jest łatwo go uzyskać a i z pewnością jest dość kosztowny.
Mam wrażenie, że pisałeś już o tym. Mógłbyś podlinkować? Albo napisać kilka słów na ten temat?
Przyznam że widząc brelok za 3 stówy to mój portfel wydał żałosny jęk rozpaczy a cebula w siatce puściła nowe pędy. Wiadomo, że rękodzieło jest synoniem "nie.tanio" ( ͡
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Dibhala jasne, szczególnie że tryt to naprawdę mój "konik" i siedzę już dłuższy czas w temacie.

Na przestrzeni 3 lat, przeszedłem przez 5 sklepów które sprzedawały tryt i żeby zdobyć go jak najtaniej próbowałem uderzać do Chin, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii, ale bezpośrednio od producenta nigdy nie udało mi się nic kupić, zawsze to byli pośrednicy.

Z Chinami największym problemem był czas wysyłki i brak pewności co do tego ile dana fiolka
  • Odpowiedz
@bkwas: Same koszty utrzymania i pracy widzę, że mają ogromny wpływ na cenę. Tutaj całkowite zero zdziwienia. Natomiast spodziewałem się wysokich kosztów materiałowych, ale przy takim wzroście cen i przy tym co piszesz to już produkt z półki premium.

Warsztatu na ogródkach typu RODOs nie dałoby się urządzić po jakiejś taniości?
Kiedyś pisałeś o swoim warsztacie ale pamiętam że robiłeś wszystko jeszcze na mieszkalnym kwadracie.

kurde i przepraszam, jak zawsze się
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Dibhala nie no żeby dobrze prowadzić całą stronę internetową musiałem wynająć warsztat.

Mam tam aktualnie wszystkie narzędzia, swój magazyn gotowych produktów, no i wszystkie inne potrzebne rzeczy. Łącznie niecałe 12mkw które kosztują mnie 500zł miesięcznie.

Kiedyś za tyle miałem pokój we Wrocławiu xD

Myślałem o ogródkach, albo podnajęciu taniego garażu ale czasem używam szlifierki naprawdę bite 8-9 godzin i kogoś na pewno szlag by trafił.

Ale czasy działania w tym samym pokoju
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@jmuhha zależy o czym mówimy.

Jeśli chodzi Ci o np. świecące drzewka czy galaktyki - one są pokryte pigmentami luminescencyjnymi które zbierają światło i później je oddają. Producent takich pigmentów zarzeka się ze bez problemu powinny świecić przez 25 lat, z zastrzeżeniem że później po prostu barwa będzie trochę słabsza.

Na pełnym słońcu wystarczy parę sekund żeby taką rzecz "naładować" światłem. W jasny dzień parę minut, w ciemny ok 5-10 minut na
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kupczyk tylko tak naprawdę jest za duży żeby był wisiorkiem czy brelokiem - to typowy łapacz kurzu do postawienia na biurku, ew. do rzucania we wrogów xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Vexer13 zrezygnowałem z PayPala rok temu - okazało się że prowizja jest największa ze wszystkich opcji płatności (dla mnie jako sprzedającego), a raz bez podstaw zablokowali mi konto i musiałem czekać 3 tygodnie aż mi odblokują - oczywiście zostałem bez środków.

Do tego w jednym przypadku klient cofnął mi płatność (do dzisiaj nie wiem co się tam wydarzyło bo zero kontaktu) więc środki miałem zablokowane, ale zwrotu przedmiotu nie dostałem. Po tej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: @bkwas: Mirku a da się karta zapłacić bo nie mam konta bankowego w PL? Albo może jest możliwość odebrania wisiorka we Wrocławiu no i płatność gotówką przy odbiorze?
  • Odpowiedz
@fanti: o kurde, tutaj wbiłeś mi kołka bo rzeczywiście nie było takiej możliwości z przelewy24.

Uruchomiłem właśnie płatność Paypal na stronie - wybierając tą opcję można zapłacić poprzez kartę visa/mastercard.

Wołam też @Vexer13 bo pytałeś o Paypal - widzę, że moim błędem było zrezygnowanie z niego bo odpadła ważna opcja płatności kartą, więc zostawiam ją :)
  • Odpowiedz
@bkwas: super, tylko jeśli się da to warto dla paypala wyłączyć paczkomaty - tutaj rzeczywiście zdarzają się niestety scamy ze strony kupujących.
  • Odpowiedz