Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleOpa: Według mnie koleś w ogóle się zabiera za pomaganie ludziom trochę od dupy strony. Tysiącom rodzin grozi bankructwo, bo widocznie nabrali kredytów, na które nie było ich stać, bo ktoś wydał zgody których może nie powinien wydać, bo może brakuje edukacji finansowej w społeczeństwie? Może to od tego powinien zacząć?

@voot: on i jego banda niestety też są z tych, którym brakuje edukacji finansowej
@voot
To też trochę nie tak. Stopy stopami ale WIBOR to jest jakiś wyczarowany przez banki wskaźnik z dupy który w tym momencie #!$%@?ł w kosmos bez przyczyny, bo można.
@LittleOpa: w USA bylo tak, ze gwarantowano ludziom kredyty, ktorych nigdy nie byliby w stanie splacic. Skonczylo sie najwiekszym kryzysem finansowym od bardzo dawna, a przypomne, ze wtedy otoczenie rynkowe nie było na skraju trzeciej wojny światowej. Razem to dyletanci ekonomiczni, absolutnie nigdy nie należy ich sluchać, bo tam może i część osób ma dobre chęci, ale dobre chęci nie wystarczą do kierowania warzywniakiem, a co dopiero polityką państwa.
Według mnie koleś w ogóle się zabiera za pomaganie ludziom trochę od dupy strony. Tysiącom rodzin grozi bankructwo, bo widocznie nabrali kredytów, na które nie było ich stać, bo ktoś wydał zgody których może nie powinien wydać, bo może brakuje edukacji finansowej w społeczeństwie? Może to od tego powinien zacząć?


@voot: Najśmieszniej, że o edukacji finansowej najwięcej mówią osoby, które żadnej wiedzy z ekonomii nie mają
Najśmieszniej, że o edukacji finansowej najwięcej mówią osoby, które żadnej wiedzy z ekonomii nie mają


@Fan_Morawieckiego: dlaczego najśmieszniej? Jest to akurat zupełnie normalne, to właśnie osoby bez wiedzy ekonomicznej zauważają, że brakuje im tej wiedzy i że edukacja finansowa to coś, czego w szkolnictwie brakuje.
Jeśli ktoś jest orłem czy tam jastrzębiem :D z ekonomii, to nawet może nie pomyśleć o takim problemie.

Sam jestem w temacie zielony, dopiero zaczynam się