Wpis z mikrobloga

  • 302
Gdzie są te czasy, kiedy człowiek po wyjęciu nowego telefonu z pudełka wkładał kartę SIM i się cieszył z urządzenia? Teraz zaloguj się na jedno konto, później na drugie. Pół biedy jeżeli nie jesteś paranoikiem bo jak tak to przeyebane, czeka cię przepisywanie losowych znaków długości 50+ w dodatku jeszcze szukanie klucza yubikey. Zalogowany? To zajebiście. Teraz musisz przebić się przez wszystkie ustawienia telefonu i przedstawić je pod siebie. Wiem, są kopie bezpieczeństwa ale lepiej wszystko przewertować,a nóż jest coś nowego co pojawiło się w ostatniej/przedostatniej/wcześniejszej aktualizacji albo nowa funkcja jest tutaj a na wcześniejszym modelu tego nie było.
Ustawienia zaliczone? To teraz pora na instalację parędziesiąt aplikacji gdzie przy większości z nich czeka cię powtórka z rozrywki czyli logowanie na konto + grzebanie w ustawieniach.
No i niedziela poszła się yebać ¯\_(ツ)_/¯ Jeszcze pozostało ściągnąć parędziesiąt GB danych (Spotify, mapy, filmy, audiobooki) i jestem "w domu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#android #przemysleniazdupy #zalesie
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Ar_0 czy dobrze rozumiem że stwierdzasz że można dwoma klikami skopiować konfiguracje ale wolisz robić to "ręcznie" pół dnia a potem narzekasz? Czy po prostu chciałeś się pochwalić że nowy telefon sobie kupiłeś ( ͡º ͜ʖ͡º)

@eta_carinae: tak a o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gdzie są te czasy, kiedy człowiek po wyjęciu nowego telefonu z pudełka wkładał kartę SIM i się cieszył z urządzenia? [...] Jeszcze pozostało ściągnąć parędziesiąt GB danych (Spotify, mapy, filmy, audiobooki) i jestem "w domu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ar_0: Czekaj, czy Ty narzekasz, że dociągasz na telefon rzeczy, które sam chcesz na nim mieć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ar_0: przecież jak masz konto google zsynchronizowane, to wyciągasz telefon z pudełka, logujesz się, odkładasz na godzinę, i za godzinę masz nawet taka samą tapetę jak miałeś na poprzednim xD

Jedyne co musiałem zmieniać, to układ ikonek XD
  • Odpowiedz
@Ar_0: Wyciągam nowe Xiaomi z pudełka, włączam, przykładam stare xiaomi żeby się pokopiowało wszystko samo, po parunastu minutach korzystam z nowego telefonu i wszystko mam jak na starym. Teraz jest czas żeby pobawić się nowymi opcjami typu 120 Hz etc.
  • Odpowiedz
@Ar_0: Dokładnie wczoraj robiłem zmianę telefonu mojej mamie i pomyślałem coś zupełnie przeciwnego.

Kiedyś przeniesienie kontaktów było wyzwaniem, każdy producent miał inny sposób. Potem pojawiły się pierwsze androidy i trzeba było ręcznie wszystko instalować.

Teraz? Smart Swich robi kopię 1:1 telefonu, loguję się tylko na konto Google i Samsung. Apki instalują się same, zdjęcia itd., wszystko jest, łącznie z układem ikon na ekranach.
  • Odpowiedz
no i masz kopię 1:1 tego co miałeś wcześniej ale może w ciągu tych paru aktualizacji Androida która pojawiła się w między czasie doszło w ustawieniach coś nowego dzięki czemu telefon będzie bardziej przyjaźniejszy w obsłudze niż wcześniej?


@Ar_0: zerknij na dopisek "via iOS" i zrozumiesz, że nic się nie pojawiło między aktualizacjami*, bo to co miał na starym telefonie jest też na nowym. Więc jeśli coś nowego się pojawiło
  • Odpowiedz
@Ar_0: Jeszcze cię plusuja za te bzdury. Nowy telefon, jedynie co robiącym słabiej ekran starego i po paru minutach mam kopie 1:1. Właśnie wcześniej to była masakra z ustawianiem oddzielnie kont itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ar_0:

no i masz kopię 1:1 tego co miałeś wcześniej ale może w ciągu tych paru aktualizacji Androida która pojawiła się w między czasie doszło w ustawieniach coś nowego

FOMO vs relaks w niedzielę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Ar_0: nowego iPhona się kładzie koło starego i trzeba się tylko zalogować do WiFi i konta iCloud i się samo wszystko przenosi, łącznie z zapisanymi hasłami i ustawieniami aplikacji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pekak: w Androidzie jest to samo a nawet podwójnie bo kopia robi się na Google jak i zapewne też u producenta telefonu (Samsung, Xiaomi itp) :)
  • Odpowiedz
@Ar_0 Właśnie teraz jest zajebiście. Kiedyś przepisywanie kontaktów, dodawanie kont, kupa #!$%@?. Teraz loguję się przy starcie na konto Google i wszystko się automatycznie synchronizuje, apki się instalują, kontakty, kalendarz, wiadomości - od razu mam to samo, co w starym telefonie.
  • Odpowiedz
@Ar_0: Może przy pierwszych smartfonach tak było. Teraz loguje się do konta google i za chwilę mam to samo co na starym telefonie.
  • Odpowiedz