Wpis z mikrobloga

  • 302
Gdzie są te czasy, kiedy człowiek po wyjęciu nowego telefonu z pudełka wkładał kartę SIM i się cieszył z urządzenia? Teraz zaloguj się na jedno konto, później na drugie. Pół biedy jeżeli nie jesteś paranoikiem bo jak tak to przeyebane, czeka cię przepisywanie losowych znaków długości 50+ w dodatku jeszcze szukanie klucza yubikey. Zalogowany? To zajebiście. Teraz musisz przebić się przez wszystkie ustawienia telefonu i przedstawić je pod siebie. Wiem, są kopie bezpieczeństwa ale lepiej wszystko przewertować,a nóż jest coś nowego co pojawiło się w ostatniej/przedostatniej/wcześniejszej aktualizacji albo nowa funkcja jest tutaj a na wcześniejszym modelu tego nie było.
Ustawienia zaliczone? To teraz pora na instalację parędziesiąt aplikacji gdzie przy większości z nich czeka cię powtórka z rozrywki czyli logowanie na konto + grzebanie w ustawieniach.
No i niedziela poszła się yebać ¯\_(ツ)_/¯ Jeszcze pozostało ściągnąć parędziesiąt GB danych (Spotify, mapy, filmy, audiobooki) i jestem "w domu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#android #przemysleniazdupy #zalesie
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ar_0: hm, z iphonem lepiej. po każdym updacie wpisz: kod tego urządzenia, kod ipada, kod drugiego iphona... z yubi o tyle dobrze że można na nich przechować sekret do TOTPów inaczej to masakra. Samsung Smart Switch dobrze sprawdza się w sytuacji o której piszesz. Przesiadka z czego na co?
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@techninja: na Androidzie też robisz kopię i przywracasz ją na drugim urządzeniu mając wszystko łącznie z ustawieniami z pierwszego. Mi chodzi o to, że od ostatniego razu jak się bawiłem ustawieniami to weszło parę nowych wersji Androida więc zawsze coś nowego mogło się pokazać czego nie zauważyłem
  • Odpowiedz
via Android
  • 32
@Koobik: nieprawda. Nie pamiętasz czasów kiedy kliknięcie w ikonę internetu wiązało się z zawałem serca + te zarąbiste pakiety danych na Polskę wielkości 50 MB? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 642
@Ar_0: masz dziwne doświadczenia

Ja się loguje na nowy telefon i wszystko mi się ustawia i instaluje tak jak na starym.
A w "gdzie te czasy"trzeba było wszystko ręcznie ustawiać od zera.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@elf_pszeniczny: a kiedy ostatnio (ile wersji Androida temu) przejrzałeś wszystkie opcje i wiesz, że nic nowego się nie pojawiło co byś mógł przestawić aby było jeszcze lepiej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ar_0: Co? Ja wkładam sim, przykładam telefon do telefonu i wszystkie robi się samo :D

@KleKotka: no i masz kopię 1:1 tego co miałeś wcześniej ale może w ciągu tych paru aktualizacji Androida która pojawiła się w między czasie doszło w ustawieniach coś nowego dzięki czemu telefon będzie bardziej przyjaźniejszy w obsłudze niż wcześniej?
  • Odpowiedz
@Ar_0 czy dobrze rozumiem że stwierdzasz że można dwoma klikami skopiować konfiguracje ale wolisz robić to "ręcznie" pół dnia a potem narzekasz? Czy po prostu chciałeś się pochwalić że nowy telefon sobie kupiłeś ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Ar_0: to chyba tylko w opcji zmiany telefonu co 5 lat, co ci takiego pozmirniali ze recznie musisz ustawiac? Ja ostatnia przesiadke robilem z adroida 11 na androida 11 przylozylem telefon do telefonu, raz wpisalem haslo google. Mam wszystko jak trzeba. #!$%@? glupoty albo jak gupek trzymasz padlo telefon przez 5 lat.
  • Odpowiedz
@Ar_0: To nie lepiej skopiować 1:1 telefon w 10min i potem w 15min poszukać w google co wyszło nowego w systemie operacyjnym? A zamiast tego #!$%@? się z tym pół dnia? xDD
  • Odpowiedz
@Ar_0: U mnie kiedyś bawienie się nowym telefonem to było przepisywanie ręcznie kontaktów, sprawdzanie jakie są gierki i odsłuchiwanie dzwonków ( ͡º ͜ʖ͡º) raczej jako dorosły chlop nie czuje się tym podekscytowany
  • Odpowiedz