Wpis z mikrobloga

  • 302
Gdzie są te czasy, kiedy człowiek po wyjęciu nowego telefonu z pudełka wkładał kartę SIM i się cieszył z urządzenia? Teraz zaloguj się na jedno konto, później na drugie. Pół biedy jeżeli nie jesteś paranoikiem bo jak tak to przeyebane, czeka cię przepisywanie losowych znaków długości 50+ w dodatku jeszcze szukanie klucza yubikey. Zalogowany? To zajebiście. Teraz musisz przebić się przez wszystkie ustawienia telefonu i przedstawić je pod siebie. Wiem, są kopie bezpieczeństwa ale lepiej wszystko przewertować,a nóż jest coś nowego co pojawiło się w ostatniej/przedostatniej/wcześniejszej aktualizacji albo nowa funkcja jest tutaj a na wcześniejszym modelu tego nie było.
Ustawienia zaliczone? To teraz pora na instalację parędziesiąt aplikacji gdzie przy większości z nich czeka cię powtórka z rozrywki czyli logowanie na konto + grzebanie w ustawieniach.
No i niedziela poszła się yebać ¯\_(ツ)_/¯ Jeszcze pozostało ściągnąć parędziesiąt GB danych (Spotify, mapy, filmy, audiobooki) i jestem "w domu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#android #przemysleniazdupy #zalesie
  • 92
@techninja: na Androidzie też robisz kopię i przywracasz ją na drugim urządzeniu mając wszystko łącznie z ustawieniami z pierwszego. Mi chodzi o to, że od ostatniego razu jak się bawiłem ustawieniami to weszło parę nowych wersji Androida więc zawsze coś nowego mogło się pokazać czego nie zauważyłem
@elf_pszeniczny: a kiedy ostatnio (ile wersji Androida temu) przejrzałeś wszystkie opcje i wiesz, że nic nowego się nie pojawiło co byś mógł przestawić aby było jeszcze lepiej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ar_0: Co? Ja wkładam sim, przykładam telefon do telefonu i wszystkie robi się samo :D

@KleKotka: no i masz kopię 1:1 tego co miałeś wcześniej ale może w ciągu tych paru aktualizacji Androida która pojawiła się w między czasie doszło w ustawieniach coś nowego dzięki czemu telefon będzie bardziej przyjaźniejszy w obsłudze niż wcześniej?
@Ar_0: U mnie kiedyś bawienie się nowym telefonem to było przepisywanie ręcznie kontaktów, sprawdzanie jakie są gierki i odsłuchiwanie dzwonków ( ͡º ͜ʖ͡º) raczej jako dorosły chlop nie czuje się tym podekscytowany