Wpis z mikrobloga

Mam rozterkę życiową.
Kupiłam niedawno iphona 13, użytkuje mi się z niego bardzo dobrze, cały ios do mnie przemawia lecz czy naprawdę potrzebuje tak drogiego telefonu ? Stać mnie na niego ale mam wyrzuty sumienia, bo to jednak 4k mogła bym za to polecieć w jakieś ładne miejsce, powinnam kupić jakiegoś samsunga s20 fe i pewnie byłabym zadowolona tak samo... mogę jeszcze go jutro zwrócić, sama już nie wiem pomóżcie prosze ( ͡° ʖ̯ ͡°) #apple #iphone #smartfon #android #technologia #pytanie
  • 150
No to albo cie stac albo nie. Skoro musisz se odmawiac innych rzeczy to cie nie stać tylko probujesz se tlumaczyc że jest inaczej.


@worldmaster: Przecież tak właśnie wygląda dorosłe życie - o ile ktoś nie jest milionerem to wybory A kosztem B jest czymś zupełnie normalnym. Ciągnąc taki trop to człowiek nigdy by nic nie kupił dla własnej przyjemności, bo zawsze 'mógłbym te pieniądze wydać na coś innego', więc zawsze
@serio_serio @serio_serio serio serio jesteś jakiś dziwnie myślący człowiek xD

Stać mnie materialnie to jest zupelnie inne pojecie niz "czy jest mi to niezbędne do życia?" Stać mnie na samochód dwa razy drozszy samochód, a kupiłem dwa razy tańszy bo wyleczylem sie z lansowania na auto. Stać mnie na telefon za 6k a kupilem taki za 2k, bo robi praktycznie to samo. Kupilem smartwatch bo mnie na to stać, zawsze uważałem to
@Krotniczka: to jest sprzęt który używasz częściej niż samochód/całe AGD w swoim mieszkaniu. Sprzęt który musi być niezawodny, bo może być kiedyś przypal jak się zawiesi w podróży żeby pokazać bilet albo paszport covidowy. Sprzęt który będzie niezawodny jak pojedziesz i będziesz uzywac GPS bez gubienia zasięgu i problemów z kompasem. Kupujesz coś raz na 2/3 lata i używasz dzień w dzień to lepiej sobie pozwolić na coś konkretnego.