Wpis z mikrobloga

@Oszaty: Ostatnio byłem u babci i w ich wsi powiesił się 25 latek, zamiast do pracy skręcił w las i pożegnał się ze światem.

- pracował w fabryce
- był sam
- skończył słabą lokalną uczelnie

Babcia na to - tragedia taka, młody był, pracę miał, wykształcony też, co mu odwaliło.. Niektórzy po prostu mają zaburzoną percepcję i możliwość samego jedzenia i zaspokojenia żołądka powinno dać już szczęście i spełnienie.
  • Odpowiedz
@Oszaty: mój pradziadek też zdrowy chłop był, nic mu nie brakowało, któregoś wieczora szedł po lesie i się powiesił, także jak widać - zdarza się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Oszaty: to nie tylko wsiowa mentalność, niestety. Moja babcia (całe życie w mieście) o moim znajomym, który się powiesił: "I po co to, na co mu to było? Młody chłopak był, ładny, zamiast się cieszyć życiem, ze znajomymi chodzić, uczyć się, to taką głupotę zrobił... Pewnie za dużo przed komputerem siedział, jak ta dzisiejsza młodzież" ¯\(ツ)_/¯

  • Odpowiedz
@Oszaty: powiedziałbym prędzej że taka mentalność by dzieciom nie mówić dlaczego ktoś się powiesił bo jeszcze przyklad wezmą tak samo rodzina reporterowi czy komuś nie mówi bo np sama się do tego przyczyniła jakąś swoją decyzją albo sprawa może być kompromitująca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
albo ci się w dupie poprzewracało/ masz za dobrze/ za dużo czasu i za mało roboty, bo jakbyś się zmęczył pracą to byś nie miał czasu na depresje

@Krasparov: slowo w slowo moja matka :)
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: Kwestia dyskusyjna, grzech jest być świadomym odejściem od Boga, a depresja czy inne choroby wypaczają całkowicie pogląd na świat chorego, wiec ciężko w takich sytuacjach mówić od dobrowolności czy świadomym wyborze.
  • Odpowiedz
@Sztukawojny: ale żaden człowiek nie popełnia samobójstwa z własnego świadomego wyboru, albo jest to załamanie psychiczne, albo choroba, albo ucieczka np przed torturami., ew jakiś afekt (np po kłótni). Którzy z tych ludzi idą do piekła a którzy nie? Którzy zostaną pochowani w uświęconej ziemii a którym proboszcz odmówi tego zaszczytu. Ile matek w historii rozpaczało bo nie dość że ich syn się powiesił to jeszcze były przekonane, że trafił do
  • Odpowiedz