Wpis z mikrobloga

@Wiggum89: Niestety było już sporo informacji że takie punkty celowo są wykorzystywane jako składowiska broni lub punkty zgromadzeń wojsk, jak w przypadku zbombardowanego centrum handlowego.
Osobiście nie dziwie obu broniącym się i atakującym.
Jedni chcą wykorzystać sytuacje drudzy nie chcą być oszukiwani.
Niestety cierpią przez to niewinni, hipotetycznie taki fake punkt powstanie raz czy dwa i zostanie zlikwidowany to niestety za trzecim razem trafimy na punkt z prawdziwym punktem medycznym z
@mikau: @Nie-mam: I tutaj zaczynają się przeciętne schody dla podobnie myślących jak wy.
W wojnie nie ma moralności, tutaj chodzi o pozycje, taki punkt składowy umacnia jedną ze stron w danym terytorium daje okazje na ewentualne częstsze wypady.
Pisząc słowa niebiesko-żółte okulary mam na myśli widzimy informacje z jednego źródła które mają w nas wywoływać określone emocje takie jakie właśnie teraz pokazujecie, tak to działa.
Interes, obie strony dokonują okropnych
@Wololol: dla Rosji i innych ludzi myślących podobnie jak Wy nie ma moralności. Gdyby nie imperialne kompleksy Rosjan uosobione Putinem nie było by tej wojny. Przypominam, że Azow się broni w Mariupolu. To Rosja jest agresorem, to Rosja morduje cywilów, to Rosja najechała na Ukrainę, to Rosjanie popełniają zbrodnie wojenne. Rosjanie wycofajcie się z Ukrainy, oddajcie Krym i Donbas.
@mikau: Czy wywnioskowałeś po tym co napisałem że im się to należało? Przestań myśleć w mojej kategorii jako uważam że Rosja dobrze robi lub uważam że Ukraina dobrze robi. Tak patrzę na to z bez perspektywy emocji i subiektywnego patrzenie przez niebiesko-żółte lub inne okulary.
Większość z was jak i ja nie doświadczyliśmy tak wielkiego konfliktu, ale schemat są zawsze takie same, propaganda dwie strony, jedna strona robi okropne rzeczy my
Jak pisałem nie gloryfikuje działań Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, bardziej interesują mnie interesy strony która reprezentuje nas samych mam na myśli EU.


@Wololol:
W naszym interesie jest rozbita i słaba rosja, od której można kupować surowce jednocześnie nie dozbrajając ich armi. A do tego potrzebne są głębokie zmiany w samej rosji.
Dlatego trzeba piętnować ich na każdym kroku. Rosja jest agresorem. Rosyjscy żołnierze na Ukrainie to zbrodniarze. To jest prosta narracja,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wiggum89: Ja rozumiem proukraińskie nastroje i sam sram ruskim do mordy, ale w tej wojnie nawet debil dostrzeże, że Ukraińcy wykorzystują budynki cywilne do ostrzału wroga i magazynowania sprzętu a następnie płaczą na cały świat, że osiedle zostało zgruzowane po tym jak walnęli z okna Javelinem XD
@losmarineros: Mariupol opuściło już 140 tysięcy osób. Oczywiście mowa tu o ludziach, którzy sami wyjechali a nie zostali siłą "ewakuowani" przez zaborcę gdzieś do Rosji. W akcji przeszkadza to, że front walk jest blisko jedynej zdatnej drogi i nie da się jechać gdy blisko strzelają. Poza tym po drodze autobusy z pomocą są zatrzymywane przez Rosjan i nie mogą dojechać do miasta aby zabrać kolejnych chętnych, z kolei w samym Mariupolu
Pamiętajmy w Polsce na konflikt patrzymy żółto-niebieskimi okularami.


@Wololol: tak, a poza tym robimy wiele innych dobrych rzeczy

Ruscy powinni odpowiedzieć za każdą jedną śmierć, za każdego jednego rannego cywila czy żołnierza.
@Wiggum89: W Mariupolu oni nie atakują wybranych punktów oznaczonych krzyżem itd. Rosyjska armia niszczy całe miasto, budynek po budynku. W tym przypadku nie ma znaczenia w jakim celu dane miejsce jest wykorzystywane, bo oni na to nie patrzą, oni zamieniają to miasto w drugi Grozny.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wololol: o czym ty mówisz chłopie xD jakby toczyli wojnę na jakimś neutralnym terenie albo częściowo na Ukrainie a częściowo w Rosji to rozumiem takie gadanie ale tak nie jest. Jak możesz w ogóle usprawiedliwiać rosjan bo "takie punkty celowo są wykorzystywane jako składowiska broni" - przecież Ukraińcy i ich broń są u siebie!
@powaznyczlowiek: głupi to jesteś ty bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyraźnie napisałem że nie pisze o Ukrainie a o tym co znaczy "u siebie" w kontekście upływającego czasu i zmieniających się granic w całej Europie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asdfghjkl: Ukraińcy są u siebie. Wrzucasz pod tym komentarzem w nitce o Ukrainie jakaś animacje, która chyba miała sugerować że nie, następnie piszesz że w ogóle Ukrainy nie miałeś na myśli, następnie wyzywasz mnie od głupich a na końcu piszesz że mnie to przerosło

Weź sobie to rozpisz na kartce i zastanów się o co ci chodzi ʕʔ
@powaznyczlowiek: szkoda gadac. teraz zaczynasz wynajdować jakieś swoje z dupy wnioski gdy wprost napisałem o co mi chodzi. każdy myśli że jest u siebie a historia pokazuje że nic to nie warte jeśli twoi sąsiedzi myślą inaczej. zmiany granic pokazują jak wątłe jest to sformułowanie. jako że nie jesteś specjalnie lotnym umysłem to dodam że zgadzam się że Rosja napadła na Ukrainę i ruskie powinny zniknąć z mapy świata. miłego dnia
@Nie-mam:
Jak jesteś żołnierzem to masz wykonywać rozkazy, nie zastanawiać się czy są dobre czy nie a jak odmówisz to niestety czeka cię surowa kara (szczególnie w takim małocywilizowanym państwie). Żołnierzy można obwiniać o barbarzyńskie zachowania jak strzelanie do cywilów, torturowanie jeńców, ale niestety nie można ich obwiniać o to że atakują inne państwo (czyli to do czego zostali wyszkoleni).

"W czasie wojny nie ma znaczenie, kto ma rację, ale kto
@asdfghjkl: Od 30 lat ten teren to jest Ukraina, walki toczą się tylko w obrębie tego kraju i Ukraińcy walczą u siebie a nie w Rosji. I tego akurat, że teraz są "u siebie" historyczne zmiany granic sprzed wieków nie podważają.
@Ogorek95: @guest: @maciejze: Wybaczcie ale to nie jest ten poziom, wyzywanie i reagowanie emocjami na fakt który nie zgadza się z waszym światopoglądem.
Piszę już ostatni raz i nie będę odpisywał, tak boli że cywile tracą życie na tej wojnie lecz robią to niestety za interesy zachodu, dodatkowo ktoś napisał wyżej często cywile są zakładnikami swojej własnej armii, czy normalne jest strzelanie do czołgów z bloku mieszkalnego? Narażając przy