Wpis z mikrobloga

@PaaD: a to nie jest tak, że scrum jest elastyczny i dostosowuje się do zespołu (gdzie zespołem są również product owner i management, którzy mają najwięcej do powiedzenia i każdy boi im się sprzeciwić xD)?

EDIT

parafrazując pewne powiedzenie. Scrumy, scrumami, ale racja musi być po naszej stronie.
@gjoef: uważam że to świetna metoda, najczęstszym problemem jest wciskanie jej w firmach które w ogóle nie myślą produktami i łamią podstawowe zasady.
No i wiele rzeczy pozostawia otwartych, które warto by ogarnąć wcześniej, np. racjonalne zarządzanie firmą czy podstawy software developmentu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytanie do scrumosceptyków - jakie metody są według was lepsze jeśli chodzi o rozwój produktu?


@gjoef: No jak to? Daj pienionżki informatyką i oni zrobiom dobry system. Kij, że połowa rozwiązań będzie sprzeczna z priorytetami biznesu, część to jakieś gówno, które powinno zostać zaorane na refinemencie, a część będzie funkcjonalnością zduplikowaną między domenami. Wypopki, dla których duży projekt to aplikacja webowa na 15 programistów myślą, że projektami się nie zarządza, tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ZasilaczKomputerowy: powiedzenie fajne, ale "Scrum" w którym są 2x dziennie "Daily", które niczemu nie służą, to nie jest nawet udawana zwinność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PaaD: mnie nadal fascynuje, że określenie "daily" taktrenduje w necie, a w realu się nigdy z nim nie spotkałem choć pracuję w agile od 15 lat. Wszyscy mówią "stand-up" ¯\_(ツ)_/¯
@szpongiel: U mnie co firma to inna nazwa formalnie, ale rzeczywiście zwykle wszyscy wołali się na "stand-up". Ale i tak najciekawszy przypadek to było spotkanie o nazwie "scrum" w firmie, która od zwinności była tak daleko jak tylko można sobie wyobrazić (m.in. waterfall z dokumentacją na kilkudziesięciu stronach, oczywiście drukiem, z której w ogóle nie wynikało o co chodzi zespołowi analityków który to opracował ( ͡° ͜ʖ ͡°