Wpis z mikrobloga

To jest niepojęte że ludzie tak żyją i jeszcze się tym chwalą. I to wszystko z własnej woli. Naprawdę wolałbym popełnić samobójstwo niż żyć pod taką presją ciągłej pracy bez chwili dla siebie. Może jestem jakiś nienormalny, ale fajnie czasem pospać dłużej, poczytać książkę albo wyjść na piwo ze znajomymi.

#pracbaza #antykapitalizm
Pobierz okno2137 - To jest niepojęte że ludzie tak żyją i jeszcze się tym chwalą. I to wszyst...
źródło: comment_1648417828Y1a62wTdPqipAYy0qlatau.jpg
  • 126
Kult #!$%@? w P0lsce to jest żenada


@Elbrus: Zastąpmy go hiszpańskim kultem sjesty.
Ogromny dług, komuniści u władzy i degrengolada społeczna na propsie, byle nie dorabiać prywaciarzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz na serio - człowiek ma wolną wolę. Może harować, a może tkwić w marazmie. Nie ma nic za darmo, chyba że żyje się w państwie socjalistycznym, które musi w końcu zbankrutować - kto nie
@Katiee: @okno2137: xD nieźle, #!$%@? się do ludzi którzy chcą normalnie zarabiać i chcą żyć lepiej niż robak. Praca na dwa etaty gdzie z każdej 2.5k wyciągasz to niewolnictwo, ale jak zarabiasz w każdej z 12-16K to już robi się ładna suma za miesiąc no nie? 32k w miesiąc to jak idziesz gdziekolwiek to nie musisz się martwić o to czy ci starczy czy nie. Chcesz sobie kupić dom? Proszę
@Wybredny_Marian @tellet Kontekst jest taki, że próbuje wybudować dom przed 28 rokiem życia bez kredytu, do czego już się zbliżam, ale oczywiście o tym nie wspomniał XD taka #!$%@? to plan kilkuteni, z górki to znaczy że jeszcze przed 30 zamierzam mieć w nosie finanse będąc ustabilizowanym człowiekiem. A no i drugi etat to pół etatu. A zainteresowania mam, ale nie mam na nie czasu, kiedyś bede miała nie musząc się o
@Katiee: To nie do końca jest pogoń za pieniądzem kosztem zdrowia. W tym kraju to jest pogoń za normalną opiekę zdrowotną która jak ma być dobra to kosztuje, więc zarabiając więcej jesteś zdrowszy bo możesz jeść lepiej i zdrowiej.

@Perkotka: Ja też robię na 2-3 etaty i mi z tym jest ok. Pieniądz jest gruby i człowiek nie musi liczyć grosza. Fakt lepiej by było robić na jeden etat ale
@Im_from_alaska Nie chce marnować sobie 30 lat kredytem i uwiązaniem w poczuciu, że nie żyje na w pełni swoim. Życie pisze różne scenariusze. Zobacz jak teraz ludziom raty podskoczyły. Skąd mam mieć pewność, że w przyszłości będzie łatwo o pracę i będę miała za to ten kredyt spłacać? A dom od zawsze był moim marzeniem więc do niego dążę. Nie uważam, żebym była głupia, ale jeśli Tobie takie myślenie pomaga podbudować ego,