Wpis z mikrobloga

To jest niepojęte że ludzie tak żyją i jeszcze się tym chwalą. I to wszystko z własnej woli. Naprawdę wolałbym popełnić samobójstwo niż żyć pod taką presją ciągłej pracy bez chwili dla siebie. Może jestem jakiś nienormalny, ale fajnie czasem pospać dłużej, poczytać książkę albo wyjść na piwo ze znajomymi.

#pracbaza #antykapitalizm
Pobierz okno2137 - To jest niepojęte że ludzie tak żyją i jeszcze się tym chwalą. I to wszyst...
źródło: comment_1648417828Y1a62wTdPqipAYy0qlatau.jpg
  • 126
@okno2137: Może być kilka powodów takiej pracy:
1. Chęć szybszego rozwoju/nałapania doświadczenia. W ten sposób ma szansę wbicie studiów + wejście na rynek nie jako #!$%@? studenciak z papierkiem.
2. Zebranie pieniędzy, żeby potem je na coś przeznaczyć.

ale fajnie czasem pospać dłużej, poczytać książkę albo wyjść na piwo ze znajomymi.

No fajnie fajnie, ale czasem warto jest nie przeczytać rozdziału czy odpuścić piwo, żeby np. potem mieć możliwość się poobijać
@Katiee: Pracowałam i uczyłam się zaocznie, mając bardzo dużo zainteresowań. Nawet szczeniaka w tym czasie wychowywałam, jeździłam z psem na seminaria sportowe i dużo różnych rzeczy robiłam. Znacznie mniej spotykałam się ze starymi znajomymi, ale po studiach wróciło to do normy, a ze znajomymi ze studiów wychodziliśmy gdzieś dość często. Ciężko było głównie przy robieniu dyplomu bo poza pracą pisemną, był do zrobienia projekt i aneks. Wtedy zdarzały sie dni, że
@okno2137: Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę.
– No, ubierasz się pan.
– W płaszcz – jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
– Fakt!
– Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
– I zdanżasz pan?